Rewitalizacja Środmieścia Kielc - ul. Warszawska

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Rewitalizacja Środmieścia Kielc - ul. Warszawska

Post autor: Autor » 16 listopada 2005, o 20:41

http://www.slowo.com.pl/kielce/?id=3212
Słowo, 16.11.2005

Nowe oblicze Warszawskiej

Architekci chcą, aby ul. Warszawska od Rynku do budynku archiwum miała charakter nowoczesny oraz proponują powstanie nowej ulicy - Nowosilnicznej. Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs na koncepcję przebudowy tego fragmentu Kielc.

Chaotyczny wygląd najstarszej części ulicy Warszawskiej nie przynosi chluby miastu. W związku z zaplanowanym na przyszły rok remontem Rynku, postanowiono, że ulica ta również będzie przebudowana. Wczoraj rozstrzygnięto ogłoszony na ten temat konkurs.

- W konkursie wzięły udział zaledwie dwie prace - mówi Dariusz Anisiewicz, przewodniczący sądu konkursowego. - Nie zostało przyznane pierwsze miejsce, bo zdaniem członków sądu żadna z nich nie zasłużyła sobie na takie wyróżnienie. Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi pod kierunkiem Danuty Jaroszyńskiej-Ziach z Kielc.

Jak więc miałaby wyglądać ta ulica według tego zespołu? Po pierwsze ruch kołowy na ul. Warszawskiej odbywałby się tylko do ul. Nowosilnicznej. Nowosilniczna byłaby nową ulicą, biegnącą od Kościoła Św. Wojciecha wzdłuż dawnego koryta Silnicy. Przecinałaby ul. Warszawską i między blokami dochodziła aż do ul. Silnicznej. Na ulicy tej odbywałby się ruch pieszy i kołowy.

Architekci zaproponowali, aby fasady domów na ul. Warszawskiej zostały pomalowane w odcieniach piaskowych. Zaproponowali też ożywienie fasad trzech stojących tu bloków przez wprowadzenie takich elementów, jak m.in. balustrady. Nie byłaby to jednak stylizacja historyczna, ale rozwiązania nowoczesne.

Miałaby być też zlikwidowana skarpa przed MPiK-iem. W miejscu tym znalazłaby się m.in. fontanna ze szkła o kubicznym kształcie. Zaproponowano także przeniesienie tutaj z Placu Konstytucji rzeźby, przedstawiającej klepsydrę czasu. Postój taksówek zostałby przesunięty bliżej archiwum. Budynek naprzeciwko MPiK, należący do dawnych zabudowań hotelowych, miałby na parterze witryny stylizowane na wzór z witryn końca XIX wieku.

Ul. Warszawska od Rynku do archiwum otrzymałaby nawierzchnię z kostki granitowej i bardzo nowoczesne w formie oświetlenie. Latarnie miałyby kształt walców z wkomponowanym w środku światłami. Warszawską ozdabiałyby proste w formie siedziska i donice z drzewkami i kwiatami.

Autor artykułu:/E/

Kolejne projekty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2009, o 20:49 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Post autor: Gość » 16 listopada 2005, o 20:49

No i extra! :) Mogliby odnowić elewacje budynków. Te stare bloki po zmodernizowaniu wyglądałyby dobrze. Mam nadzieję, że wszystko będzie takie ładne jak na zdjęciach.

elson

Post autor: elson » 17 listopada 2005, o 18:49

No i to mi sie podoba !! w końcu coś bardziej nowoczesnego !!
Aha słowo do wykonawców : pamietajcie że kolor czerwony ma być naprawde czerwony a nie jak to co wyszło na sinkiewce, gdzie na projekcie bruk był poprostu wyczesany (czerwony) a obecnie kolor czerwony można zobaczyć tylko jak deszcz pada :lol:

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 17 listopada 2005, o 21:00

Projekt przebudowy b.dobry,zwłascza jeśli dojdzie do skutku budowa nowej ulicy czyli Nowosilnicznej. Będzie gdzie pospacerować :D

kouba

czerwien kostki

Post autor: kouba » 17 listopada 2005, o 21:05

Co do tej kostki, to nie za bardzo sie da tak zrobic jak proponujesz. Uzyty zostanie pewnie granit, zblizony do tej z Sienkiewicza, chociaz ja sam tez bym wolal, aby bylo czerwone - czerwone. Pamietac nalezy, ze zbyt razaca czerwien moze ludziom przypominac Czarny Punkt na drogach, a ludzie bardziej tradycyjni w pogladach estetycznych moga to zle odbierac.

Gość

Post autor: Gość » 17 listopada 2005, o 22:47

Projekt przebudowy jest ciekawy plus dobra decyzja z budową ul. Nowosilnicznej. Nic tylko brać się za renowację tego odcinka.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 listopada 2005, o 23:07

Projekt fajny. Dobrze, że zajmą się tym odcinkiem. Będzie to kolejna ciekawa inwestycja w ścisłym centrum Kielc po skwerze na Kapitulnej. Ja osobiście nie mogę się już doczekać przebudowy Rynku oraz ulic Dużej i Małej.

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 08:57

świetny pomysł, oby tylko szybko ruszyli z Rynkiem, Małą i Dużą, a wtedy droga do przebudowy Warszawskiej stanie otworem.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 29 kwietnia 2007, o 21:43

Najpierw należy zbudować parking na Placu Konstytucji i dlatego chciałem z tego miejsca prosić wszystkich przeciwników tej inwestycji o nie stwarzanie już więcej kłopotów, inaczej rozwój naszego Starego Miasta będzie się odwlekał w nieskończoność...
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 2008, o 09:58 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 29 kwietnia 2007, o 21:50

:shock: ładny z Ciebie archeolog... wg daty odgrzebales temat z przed 2 lat.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 29 kwietnia 2007, o 22:20

Boss pisze::shock: ładny z Ciebie archeolog... wg daty odgrzebales temat z przed 2 lat.
Wiem, miałem dzisiaj trochę wolnego czasu i czytałem sobie prawie wszystkie ważne wpisy na tym forum :D "Odgrzebałem" tą sprawę, by nikt o niej nie zapomniał, oraz by zobaczyły ją nowe osoby na forum, które czytają tylko najnowsze wpisy i być może nic nie wiedzą o tych sporo znaczących dla naszego Śródmieścia planach - być może są wśród nich przeciwnicy budowy wielopoziomowego parkingu na Placu Konstytucji - niech zobaczą ile bardzo ważnych inwestycji dla miasta się odwleka w związku z protestami przeciw budowie tego parkingu.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 29 kwietnia 2007, o 22:45

Mogę wiedzieć po kiego ch... wywlekasz taki temat :?: Ludzie, nie róbmy śmietnika :!: Nowi chcą się dowiedzieć, to albo szukają albo wchodzą na główną stronę i jest coś takiego jak "Inwestycje - Plany". Brak póki co nowych informacji, a to dla nas najważniejsze, więc nie rozumiem Twoich intecji.
Przeciwnikiem parkingu na Placu Konstytucji byłem i nadal jestem, co zresztą w odpowiednim temacie zaznaczyłem i argumentowałem. Brak logicznego rozwiązania problemu działa przede wszystkim na niekorzyść aktualnych władz miasta :!:

Żeby nie było, że nie na temat:
Obrazek

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 18 listopada 2009, o 19:10

Dawno, dawno temu nikt tutaj nic nie pisał :). Wraz z przebudową rynku, przebudowie podlegają także okoliczne ulice w śródmieściu. Jeśli ktoś zapomniał jak to ma wyglądać (o ile plany się nie zmieniły), to tutaj znajduje się stronka z wizualizacjami http://www.inwestycje.kielce.pl/rewital ... _etap2.htm. Przypominam ten temat, gdyż realizacja zaczyna się w 2010 roku według informacji na stronie.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 7 stycznia 2010, o 16:48

ja myslalem ze Warszawska od ronda do rynku bedzie czescia deptaka, bez ruchu kolowego, a tu widze miejsca postojowe i jezdnie ... inaczej sobie to wyobrazalem. Nawet jak powstanie ta ulica nowosilniczna, to ruch tam bedzie wielki, bo kierowcy sa przyzwyczajeni do jazdy na wprost jesli chca jechac na dzielnice poludniowe , zamiast skrecic w lewo przez IX wiekow i zrodlowa.... i te parasole nie maja szans .... siedzenie w spalinach ... bomba :(

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 stycznia 2010, o 17:01

Po co robiono konkurs kilka lat temu?

Nie bylo chyba planow wylaczenia ruchu na Warszawskiej, bo od zawsze miala stanowic dojazd do parkingu, docelowo ruch mial byc poprowadzony Nowosilniczna-Kozia-Piotrkowska.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2010, o 17:02 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ