Rewitalizacja Środmieścia Kielc - ul. Warszawska

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 listopada 2011, o 15:47

Można sobie tak "rozbudować" budynek wpisany do rejestru? :o

krln
Posty: 18
Rejestracja: 14 września 2011, o 17:40
Lokalizacja: Sady

Post autor: krln » 21 listopada 2011, o 16:21

buda + latarnia w stylu dentystycznym + reklamowo-szyldowy burdel = modernizacja doskonała? :evil:

rnlp
Posty: 47
Rejestracja: 9 maja 2011, o 17:48
Lokalizacja: Kielce - wschód
Kontakt:

Post autor: rnlp » 21 listopada 2011, o 18:25

Ta biała "budka" była na licytacji komorniczej do kupienia, więc zapewne ktoś ją kupił, a że była to ruchomość to sobie przeniósł ;)
www.wojciechnalepa.pl
Ocena nie jest miarą wartości człowieka.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 21 listopada 2011, o 19:14

Wstawili kolejny rodzaj latarni w śródmieściu (rozumiem, że ma to być przejście pośrednie pomiędzy Rynkiem a 9 wieków).
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 21 listopada 2011, o 19:35

Budka świetnie pasuje i tworzy spójną całość z reklamami na kamienicy, do której przylega :twisted:
Widok za budką też jest ciekawy.
Dla mnie latarnie są ok.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 listopada 2011, o 21:02

Nad budką będzie do kompletu jakiś większy billboard, reflektory są już zamontowane.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 listopada 2011, o 16:20

Widziałem dziś na żywo. Ta buda to tragedia. Chociaż tyle, że teraz będzie straszyć w bramie a nie tak bardzo na widoku. Lampy w ogóle nie pasują do sąsiednich z Rynku. Są fajne, ale dałbym je prędzej w parku miejskim, przy akademikach, galerii handlowej, dworcu, ale nie na Starym Mieście. To wygląda trochę jak towar z wyprzedaży, była promocja, to wzięli, a że nie pasuje, to co kogo obchodzi, grunt że "nowe"...
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 28 listopada 2011, o 12:00

Jak widać nie jestem sam w mojej opinii :)
Skandal! Bardzo drogie lampy montowane na Warszawskiej w Kielcach
Na remontowanej, centralnej ulicy Kielc montowane jest oświetlenie. Podobne jest tylko w Krynicy Górskiej. Kosztuje bardzo dużo.
26 nowych latarni montowanych jest na remontowanym, reprezentacyjnym odcinku ulicy Warszawskiej w Kielcach. Koszt jednej to około 25 tysięcy złotych.
Na odcinku ulicy Warszawskiej gorąco. Kończone są prace modernizacyjne na odcinku między ulicą Orlą a aleją IX Wieków Kielc. Tymczasem uwagę naszych czytelników wzbudziły, nieco inne od pozostałych w Kielcach, latarnie. - Co to jest? Takie dziwne kwadraty zamiast stylowych lamp - pytają przechodnie.
MUSZĄ STAĆ GĘSTO
Faktycznie lampy są nieco inne, niż te, do jakich przyzwyczailiśmy się. - Tylko w dwóch miejscach w Polsce są takie, w Krynicy Górskiej i w Kielcach - dowiadujemy się od przedstawiciela firmy, która zajmuje się montażem lamp przy Warszawskiej. Ile kosztowały? - Lepiej nie wiedzieć, bo drogie bardzo. Koszt jednej łącznie to około 30 tysięcy złotych. I nie są to jakieś specjalnie energooszczędne, a musi ich być gęsto, bo są niewydajne. I by było ciemno. Będzie tu jeszcze montowanych siedem ławeczek za 15 tysięcy każda.
DROGIE, ALE Z DOPŁATĄ UNII
Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło nie ukrywa, że lampy faktycznie są drogie i że kielczan może zaskoczyć ich nowoczesny, oryginalny wygląd. - Z VAT-em to około 25 tysięcy za lampę - wylicza rzecznik. - Ale trzeba pamiętać, że 85 procent pieniędzy na nie pochodzi z pieniędzy unijnych.
Według zapowiedzi MZD, pracę modernizacyjne na ulicy Warszawskiej mają się zakończyć z końcem listopada. Koszt inwestycji to 5,5 mln zł.
Tymczasem okoliczni sprzedawcy na wieść ile kosztuje jedna lampa, łapią się za głowę. - Takie drogie i w dodatku brzydkie lampy. A kiedy dwukrotnie prosiłam urzędników, by mi czynsz obniżono na czas remontu, to mi odmówili - denerwuje się pani Marianna ze sklepu z obuwiem.
źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /321062924
Nie rozumiem stwierdzenia że jak Unia płaci to mogą być drogie. Przecież na to dofinansowanie najpierw trzeba wziąć kredyt. Napisałem kilka dni temu do Gazety Kielce i Radia Kielce, ale zero odzewu w tej sprawie. Dobrze że choć Echo podjęło temat. Mam nadzieję że nie jest za późno...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 listopada 2011, o 12:35

No ciekawe :) A wcześniej była mowa o tym, że Horror Projekt wybiera lampy katalogowe, bo trzeba oszczędzać :)
Warszawską sobie odpuściłem, więc z zainteresowaniem śledzę głosy innych :)
Nawierzchnia zresztą jest ok - nawiasem pisząc zdecydowanie na bogato - sam granit. W miejscach milion razy cenniejszych - między kurią a katedrą, na rogu Kapitulnej i Małej oraz na rogu Dużej i Czerwonego Krzyża jest za to zwykły beton, w dodatku nieudolnie zaprojektowany (przyjrzyjcie się nowym chodnikom w w/w miejscach...)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 28 listopada 2011, o 19:30

Zgadzam się z przedmówcą tu na całej długości fajne wielkie płyty jak na sienkiewce i w rynku a na małej duzej, kapitulnej bieda z nędzą te małe szare betonowe kwadraty. Rozumiem że na orlej czy koziej je dali, ale skoro warszawską można było to ciąg miedzy rynkiem i katedrą winien też byc w taki sposób zrobiony a nie po kosztach byle bylo. Ciekawe jak szybko będą siekruszyc tamte płytki

Awatar użytkownika
kolo
Posty: 45
Rejestracja: 11 marca 2008, o 17:50

Post autor: kolo » 29 listopada 2011, o 13:55

Do latarni mam mieszane uczucia, ze względu na zachodnią część Warszawskiej, z kolei w zestawieniu z Rynkiem jest zbyt duży dysonans.
Z kolei ławeczki są zbyt blisko jezdni - w końcu droga nie jest zamknięta dla ruchu kołowego i prędko nie zostanie. 1m w tył i byłoby ok, przynajmniej po stronie zachodniej, po wschodniej już nic nie pomoże: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... =3&theater

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 listopada 2011, o 14:52

Moze przynajmniej nie zrobi sie parkingowisko.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 29 listopada 2011, o 15:13

Na Małej i Dużej też nie miało być parkingowisko - a jak jest?

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 29 listopada 2011, o 15:26

Będę się powtarzał, ale jestem bardzo rozczarowany tą ulicą. Po jakiego diabła takie latarnie, które mają się nijak do stojących obok na rynku i druga sprawa że trzeba ich stawiać tak dużo że zrobił się tunel. Brak mi słów...

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 29 listopada 2011, o 18:04

potwierdzam, na żywo nie wygląda to za dobrze. a po przeczytaniu informacji o tym jak bardzo ich wysoka cena ma się nijak do ich wydajności zastanawiam się nad tym czy nie mamy doczynienia z rażąca niegospodarnością(żeby nie powiedzieć dosadniej...). ani te latarnie ładne, ani wydajne a z tego z kolei wynika ich kolejny minus czyli ta ich przytłaczająca ilość :roll:
wydaje mi się że gdyby ich kolor był jaśniejszy wtedy "wtopiłyby się w podłoże". ciemny kolor bardziej rzuca się w oczy i jeszcze bardziej potęguje ich natłok w tym miejscu.
wystarczyło zastosować te które już są sprawdzonymi latarniami - jak np na Sienkiewicza lub Plantach
CK|PL|EU

ODPOWIEDZ