Rewitalizacja Środmieścia Kielc - ul. Warszawska

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 listopada 2011, o 23:44

Przyjechały latarnie.

Obrazek

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 18 listopada 2011, o 08:05

Ostry finisz na Warszawskiej

Warszawska po nowemu coraz bliżej. Na odcinku od al. IX Wieków Kielc do Rynku ustawiono już pierwsze latarnie i ławki.

Montaż elementów małej architektury trwa od kilku dni, w czwartek na latarniach zamontowano designerskie klosze. Robią niezwykłe wrażenie, chociaż nieco dziwią w porównaniu z bardziej klasycznymi latarniami, które stoją na pobliskim placu św. Tekli i Rynku. Dobre wrażenie robi też tempo prac - wczoraj na niewielkim odcinku uwijało się kilkadziesiąt osób. - Inwestycja ma być gotowa do końca miesiąca. I jeżeli nie będzie jakiegoś drastycznego załamania pogody, to zdążymy. Najwyżej na jeden-dwa dni zostanie nam montaż jakiś niewielkich elementów, ale to na pewno już nie utrudni ruchu - mówi Piotr Lesiński z Zakład Przerobu Kamienia Budowlanego "Dąbrówka", główny podwykonawca inwestycji realizowanej przez Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Trakt". Ulica zupełnie zmieni swój charakter. Będzie na niej posadzonych aż 29 gatunków krzewów. Największą atrakcją będą zapewne fontanna w rejonie salonu Empik oraz podświetlane szklane siedziska.


Gazeta Kielce

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 18 listopada 2011, o 08:46

No to bedzie bardzo ciekawie, pytanie tylko znajac kulturę niektórych kielczan jak długo wytrzymają szklane ławki. Przecież tak ładnie moze byc byle by wszyscy o to dbali a nie niszczyli a potem narzekali że u nas nic się nie da i wszystko poniszczone. I konieczny remont elewacji od wiosny i jeszcze jakieś kawiarnie bo ta jedna co jest to mało będzie.

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 18 listopada 2011, o 08:59

Przechodziłem wczoraj ok 16 i widziałem latarnie w całości. Trochę się wyszorowałem kształtem. Może wydziwiam, ale jak dla mnie te płaskie kwadraty to dobre będą dla bocianów na wiosnę niż na ulice przy rynku.
Ciekaw jestem waszych opinii.

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 18 listopada 2011, o 12:18

A ja nie mogę się zdecydować czy mi się podobają czy nie, sam kształt no i zapewne dobra jakość oświetlenia przemawiają na tak, ale czy lokalizacja jest odpowiednia, z jednej strony zaraz rynek, a z drugiej historyzujące latarnie nie współgrałyby z zabudową szczególnie po stronie empiku. Mimo wszystko świetnie by było zobaczyć takie latarnie właśnie przy galerii Korona, aż do IX wieków..

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 18 listopada 2011, o 12:20

Same w sobie są bardzo ładne. Główny problem z nimi jest taki, że nie pasują charakterem do Warszawskiej (jeśli chcieli takie latarnie, to trzeba było ulicę projektować w stylu bardziej modernistycznym) ani do innych latarni w centrum.

Niestety efekt jest prowincjonalny - jak u kogoś, kto urządza sobie dom wybierając najdroższe rzeczy z katalogu, ale bez myślenia o wyglądzie całości.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 listopada 2011, o 16:05

Mnie się kojarzą ze słupami pod trakcję tramwajową :)

Obrazek
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

m07m10
Posty: 162
Rejestracja: 21 sierpnia 2011, o 21:18

Post autor: m07m10 » 19 listopada 2011, o 18:10

Co to są LED-y? Jak dla mnie troche przecudaczone . ;)

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 19 listopada 2011, o 22:37

Kurcze, czegoś tutaj nie rozumiem.

Na każdej ulicy w centrum inny styl latarni. Warszawska, Leśna, Rynek, Sienkiewicza...

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 20 listopada 2011, o 16:30

Bo to tak specjalnie, "ulicami przez epoki", a Warszawska to pewnie XXII wiek :D Mnie bawi ścieżka rowerowa, podciągnięta do samej Warszawskiej, normalnie niebotyczny skok w statystykach. :P
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 20 listopada 2011, o 19:03

AR pisze:Mnie się kojarzą ze słupami pod trakcję tramwajową
A mnie gorzej - z przyrządami dentystycznymi. :roll:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 20 listopada 2011, o 19:07

Coś w tym jest...

Obrazek
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 20 listopada 2011, o 22:00

m07m10 pisze:Co to są LED-y? Jak dla mnie troche przecudaczone . ;)
byłem dzisiaj sie przyjrzeć , to tylko takie "pofalowane" lustro, lampa będzie świecić prawdopodobnie z dołu na tą powierzchnię

apropo, to już chyba nie latarnie nie pasują, tylko stare elewacje przestają pasować do odnowionej okolicy
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 21 listopada 2011, o 15:38

Zastanawialiście się pewnie co się stało z budką, która stała na rogu Warszawskiej i IX wieków... Otóż w ramach modernizacji ulicy Warszawskiej, została przeniesiona w równie reprezentacyjne miejsce:

Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 21 listopada 2011, o 15:42

O kużwa!Pięknie to wygląda :evil: Już nadawało ton nowemu centrum w poprzedniej lokalizacji :evil: Szkoda,że jeszcze nie przenieśli kolektury Lotto obok :evil: Ja nie wiem ,czy u nas są same takie "beztalencia"? :evil:

ODPOWIEDZ