MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 23 kwietnia 2013, o 11:27

Ale w przypadku Grunwaldzkiej jazda lewym pasem jest jak najbardziej zgodna z przepisami. Chamstwem jest jazda środkiem jezdni i blokowanie jadących przepisowo, tym bardziej, że kilka dni temu pomalowano oznakowanie poziome i wyraźnie widać dwa pasy ruchu.

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 23 kwietnia 2013, o 16:48

w Kanadzie widziałem doskonałe rozwiązanie jazdy na suwak.

W czasie remontu/budowy mostu na rzece, gdzie było zwężenie do 1 pasa ustawione były światła (ale tylko miały 2 kolory: zielony i czerwony) po obu stronach jezdni i po lewej stronie czerwone się zapalało na 2 sek. a w tym czasie po prawej było zielone na 2 sek. i tak na zmianę. Wystarczyło złapać rytm i szło jak trzeba.

Chcecie od kierowców jazdy na suwak jak sami widzicie, że na forum jest aż taka duża rozbieżność, a co dopiero mówić o kierowcach.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 23 kwietnia 2013, o 16:51

u nas na zielonym świetle zamiast jednego przejechało by trzech... albo nikt ;)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 23 kwietnia 2013, o 21:04

fazeusz pisze:A ja bardzo chętnie jadę na 2 pasach gdy miłośnik suwaka przecina całą krakowską lewym pasem. Przelatuje na zakreskowanej wyłączonej z ruchu części jezdni i próbuje sie ładować przed wszystkich. Za dużo chamów na drogach na to żeby suwaka używać, więc niech wszyscy jadą spokojnie na prawym pasie.
Cóż...w Miedzianej Górze nie ma korków więc jestem Ci w stanie wybaczyć małomiasteczkowe nawyki. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

fazeusz
Posty: 72
Rejestracja: 20 marca 2009, o 17:10
Lokalizacja: Kielce/Miedziana Góra

Post autor: fazeusz » 23 kwietnia 2013, o 21:57

bender pisze:
fazeusz pisze:A ja bardzo chętnie jadę na 2 pasach gdy miłośnik suwaka przecina całą krakowską lewym pasem. Przelatuje na zakreskowanej wyłączonej z ruchu części jezdni i próbuje sie ładować przed wszystkich. Za dużo chamów na drogach na to żeby suwaka używać, więc niech wszyscy jadą spokojnie na prawym pasie.
Cóż...w Miedzianej Górze nie ma korków więc jestem Ci w stanie wybaczyć małomiasteczkowe nawyki. :wink:
Haha i tu wychodzi twoja wielkomiejskość Kielecka. Nie ma to jak docinki personalne. Musze Cię zmartwić. Prawdopodobnie jak Ty urodziłem się w Kielcach i mieszkam w Kielcach od urodzenia 4 letnia przerwą, i co najlepsze mam rejestracje TKI na 3 pojazdach którymi się poruszam. Robię rocznie 50 tys km i tylko w Kielcach oraz Warszawie ludzie tworzą głupi podział na mieszczuchów którzy są wspaniałymi kierowcami i wieśniaków którzy umieją jeździć tylko traktorami. Bzdurne stereotypy są objawem kompleksów ludzi którzy je rozpowszechniają.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 24 kwietnia 2013, o 07:02

Widzę, że trafiłem w czuły punkty. :wink: Przepraszam, nie chciałem urazić. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

fazeusz
Posty: 72
Rejestracja: 20 marca 2009, o 17:10
Lokalizacja: Kielce/Miedziana Góra

Post autor: fazeusz » 24 kwietnia 2013, o 22:08

Blender, kończę tą dyskusje. Widzę ze jeszcze musisz się wiele nauczyć. Przede wszystkim używać merytorycznych argumentów w dyskusji. Do zobaczenia na Kieleckich ulicach. ;)

marcink
Posty: 11
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, o 08:39

Post autor: marcink » 26 kwietnia 2013, o 08:14

fazeusz pisze:A ja bardzo chętnie jadę na 2 pasach gdy miłośnik suwaka przecina całą krakowską lewym pasem. Przelatuje na zakreskowanej wyłączonej z ruchu części jezdni i próbuje sie ładować przed wszystkich. Za dużo chamów na drogach na to żeby suwaka używać, więc niech wszyscy jadą spokojnie na prawym pasie.
Może się kiedyś spotkamy i Twoja fotka powędruje gdzie trzeba a Ty zapłacisz mandat :D

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 26 kwietnia 2013, o 09:38

Ja tam podzielam zdanie bender'a. Dzięki stojącym na prawym pasie, czuję się jakbym jechał na sygnale i przejeżdżam szybciej Grunwaldzką ;)
https://www.facebook.com/jezdzimynasuwak?ref=stream

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 27 kwietnia 2013, o 22:00

Tak wygląda jazda na suwak po kielecku (al. IX Wieków Kielc) ;)
http://youtu.be/Qq9aw1rTMng

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 27 kwietnia 2013, o 22:12

Żeby suwak działał trzeba spełnić dwa podstawowe warunki - zamyka się go na końcu kończącego się pasa i każdy wpuszcza tylko jedno auto. Szkodzą mu często ci, którzy chcą włączyć się za wcześnie.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 30 kwietnia 2013, o 09:12

Dzisiaj rano na grunwaldzkiej zaobserwowałem burzliwą dyskusję ztm z kprd. Rozmawiali o tym jak można jeszcze utrudnić życie kierowcą, pieszym i rowerzystą przed oddaniem tej inwestycji.

http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 32291.jpg/

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 30 kwietnia 2013, o 09:50

Po przebudowie Grunwaldzkiej w pobliżu wiaduktu, 'poprawili' także chodniki. Pytanie moje brzmi: jak jest chodnik między jezdniami, łączący przejścia dla pieszych, dlaczego na samym środku stoi fotoradar!? No chyba powinno go tam nie być. Nikt nie zauważył że tam stoi? Nie dało się inaczej zrobić projektu?
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2013, o 17:58 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 kwietnia 2013, o 15:01

Chcieli zrobić wybieg dla zwierząt, tylko zapomnieli, że chodnik służy ludziom, a nie zwierzętom :)

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 16 maja 2013, o 09:28

Żytnia na finiszu. Pojedziemy już od lipca
uż tylko niewiele ponad miesiąc dzieli nas od możliwości przejazdu nowym wiaduktem w ramach węzła Żytnia. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że termin nie jest zagrożony.
Wykonawcy mają czas na ukończenie inwestycji do końca czerwca. – Obecnie drogowcy układają ostatnie warstwy asfaltu. Trwają również prace przy podbudowanie tarczy skrzyżowania, czyli terenu pod wiaduktami, który jest wyłączony z ruchu. Przed nami budowa chodników, porządkowanie terenu, malowanie tuneli, montaż ekranów akustycznych i nasadzanie zieleni, czyli prace czysto wykończeniowe – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.
Obrazek
źródło: http://www.plus.kielce.pl/radioplus/akt ... z-od-lipca

ODPOWIEDZ