MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 30 stycznia 2010, o 22:06

troszkę się zawiodłem, myślałem, że będzie zbiorowa euforia, a tutaj cicho.. :wink:

MeehoveCK: Właśnie, ile ich w końcu będzie. bo 2x2 jest nie do zaakceptowania.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 30 stycznia 2010, o 22:21

W tekście jest mowa o 2 wiaduktach, czyli na pewno będzie 1 wiadukt = 2 pasy na południe i 1 wiadukt = 2 pasy na północ.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 30 stycznia 2010, o 22:21

pk5 pisze:troszkę się zawiodłem, myślałem, że będzie zbiorowa euforia, a tutaj cicho..
Ale dlaczego oczekiwałeś euforii? Przecież w zasadzie wszystko to było już wiadome. Nie powiedziano raczej niczego zaskakującego.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 30 stycznia 2010, o 22:31

B@rtek: Dzięki.

cm: w sumie masz rację..mój błąd

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 30 stycznia 2010, o 23:06

Może będzie większa euforia, gdy poleje się beton... Choć z pewnością nie u kierowców :wink:

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 31 stycznia 2010, o 00:11

Wydaje mi się, że największy ruch mamy na linii zachód - północ, a nie południe-północ więc na euforię z mojej strony nie liczcie.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 31 stycznia 2010, o 00:16

Skoro już GW posługuje się krakowskim przykładem, to zdjęcie to chyba było robione w jakąś wakacyjną niedzielę. Estakady nie likwidują korków a jedynie przenoszą je w inne miejsce. Codziennie prawie w godzinach szczytu samochody na niej stoją albo poruszają się w zółwim tempie bo korek zaczyna sie od kolejnych świateł. Jedyne wyjście widzę w przedłużeniu znacznym zielonej fazy dla kierunku Żytnia-Grunwaldzka.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 31 stycznia 2010, o 12:02

Z tą euforią to była ironia:P

Już pisze serio:

Dla mnie cały ten wiadukt był do tej pory zapowiedzią, i sądziłem, ze na zapowiedziach się skończy, ze ktoś przyjdzie po rozum do głowy.

A teraz jednak widzę, że to na serio, i ze nikt rozumu nie znalazł. I to mnie przeraża.

Bo to co zaproponowano jest nie do zaakceptowania.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. skoro wy braliście to już serio od dawna, dlaczego nikt nie wyraził sprzeciwu?

edit:
Poza tym dziwi mnie porównywanie tej inwestycji do ul. Opolskiej w Krakowie. Pomijając to co powiedział Naos, że to nie rozładuje w żaden korków, a ja powiem, ze jeszcze bardziej zakorkuje Grunwaldzką i Żytnią, a jak oddadzą to przed ukończeniem węzła Żelazna to i Czarnowską, to przecież w Krakowie taki wiadukt znajduje się w ciągu krajowej 7! i nie jest w ścisłym centrum! :? Porównanie jak dla mnie nie trafione. Nie wiem co miasto chce osiągnąć? Skrót z S7 do węzła Skrzetle przez śródmieście? Obwodnicę miejską w śródmieściu? Nie wiem i nie znajduję wytłumaczenia dla takiego postępowania. Z tym, że jak widać decyzje zapadły już dawno, pewnie w momencie pojawienia się pomysłu w głowach niektórych, także, jedyne co możemy zrobić, to doprowadzić aby ta (te) inwestycja(/e) wyglądały cywilizowanie. Czego naprawdę nam życzę.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2010, o 12:33 przez pk5, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 31 stycznia 2010, o 12:26

Ale estakad nie buduje się w celu rozładowania korków.
Nie wiem co tu jest nie do zaakceptowania.
Zasłoni widok na Katedre? :P

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 31 stycznia 2010, o 12:36

ice pisze:Ale estakad nie buduje się w celu rozładowania korków.
To po co my to budujemy, możesz mi powiedzieć? Bo już tego nie rozumiem. 70 mln po to, żeby to stało? i nie wniosło nic?
ice pisze: Nie wiem co tu jest nie do zaakceptowania.
Zasłoni widok na Katedre? :P
Nie kpij sobie, i zastanów się co zaproponowano, i jaki to będzie miało wpływ na miasto. Autostrada w śródmieściu Ci nie przeszkadza? Utrwalenie istniejącej sytuacji w ciągu Grunwaldzka - Żytnia, a nawet jej pogorszenie, przy tak kosztownej budowie tez nie?

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 31 stycznia 2010, o 12:36

pk5 po prostu mieszka w tym bloku:
Obrazek

Też bym się wkurzył ;)
A tak ponadto, w tym wypadku estakada nie będzie razić - ukształtowanie terenu i sąsiedztwo wiaduktu kolejowego powinny ją zneutralizować.

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 31 stycznia 2010, o 12:45

Wzrost liczby przejeżdżających samochodów też nie będzie raził? Wzrost natężenia hałasu, poziomu zanieczyszczeń..?

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 31 stycznia 2010, o 12:52

Powiem Wam tak, ta "krakowska" estakada NIC nie zmieniła. Tyle, że korki przeniosły się 300 m dalej. Kierunek płn-pd czyli pod estakada prostopadle jak był tak dalej jest zakorkowany. Proszę nie domyślać się na tej podstawie, że jestem jej przeciwnikiem w Kielcach, zdania sobie na chwilę obecną nie wyrobiłem w 100% na tak czy nie.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 31 stycznia 2010, o 12:54

Chyba będą zamontowane tam ekrany akustyczne...?
<klawy tekścik w tym miejscu>

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 31 stycznia 2010, o 12:55

Masmix pisze:Wzrost liczby przejeżdżających samochodów też nie będzie raził? Wzrost natężenia hałasu, poziomu zanieczyszczeń..?
Pewnie będzie. Ale ten wiadukt ma być częścią korytarza północ-południe razem z przebiciem Żelaznej do Zagnańskiej i południowo-zachodnią obwodnicą śródmieścia. W zamian zmniejszy się zanieczyszczenie i hałas w ścisłym centrum.

ODPOWIEDZ