MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 kwietnia 2013, o 15:36

Napewno MZD zna temat a wykonawca wie, że te błędy będzie musiał naprawić :wink: :lol:

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 6 kwietnia 2013, o 16:07

Przecież nikt nie będzie z linijką mierzył, że kostka zapadła się o 10 cm. Każdy wyrób ma swoją tolerancję. A że woda stoi... pewnie znowu zapomnieli o jakiejś studzience, która jest zalana asfaltem.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 6 kwietnia 2013, o 17:08

Tam jeszcze idzie ścieralna :-) Studzienka jest już pewnie na odpowiednim poziomie i przez to powstało zastoisko wody.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 6 kwietnia 2013, o 17:45

Pójdzie pójdzie, ale ktoś kiedyś tu wspominał (nie mogę znaleźć teraz, więc nie zacytuję), że zachodniej nitki Żelaznej nie chcieli otworzyć całą zimę przez brak odwodnienia :P
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 6 kwietnia 2013, o 17:49

Krótkie filmy z bieżących prac na Żelaznej, Armii Krajowej i Czarnowskiej
http://youtu.be/HahTEE3UO-U

http://youtu.be/x7vnfnusDXc

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 22 kwietnia 2013, o 14:57

Jazda na suwak po kielecku.
Obrazek

...a "cwaniaków" jadących lewym pasem trzeba blokować.
Codzienne sceny z ciemnogrodu.
Lepiej stać gęsiego i narzekać jak to ciężko się jeździ po Kielcach.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 kwietnia 2013, o 16:39

Za to ci inteligentniejsi nie stoją w ogóle w korku :) O ile jakiś baran nie blokuje lewego pasa. Na kursach prawa jazdy nie uczą nic, co by usprawniło jazdę po mieście. Te wszystkie osoby powinny mieć oblany egzamin. Mniej idiotów na drogach = mniej korków
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 22 kwietnia 2013, o 17:40

Bo na kursach nauki jazdy uczy sie jazdy....trasami egzaminacyjnymi i nic więcej.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 22 kwietnia 2013, o 20:51

Ja tylko przypomnę, że jazda na suwak dopuszczalna jest tylko w miejscach, gdzie jest to wprost nakazane znakami. Gdzie indziej (a więc także na Grunwaldzkiej) - nie.

Jak widać ze zdjęcia, w tym miejscu kolejka do zwężenia nie blokuje jeszcze ulic poprzecznych (nie sięga do Jagiellońskiej), więc rozwiązaniem zapewniającym lepszą przepustowość jest właśnie widoczny na zdjęciu brak suwaka (oczywiście pod warunkiem niewpuszczania cwaniaków).

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 kwietnia 2013, o 22:10

Na dobrą sprawę, to kodeks drogowy w ogóle nie przewiduje jazdy na suwak, nawet jak są znaki. Ale u nas jak się czegoś nie wymusi na kierowcy, to nie będzie umiał się zachować. W krajach bardziej cywilizowanych, oprócz zdrowego rozsądku, liczy się zwykła uprzejmość. Choćby zatrzymanie się przed pasami, nawet jak pieszy nie wchodzi na jezdnię. U nas wszystko musi być wskazane znakami, czy to pionowymi czy poziomymi. Jak w Danii kończy się pas ruchu, to linie nie wskazują tego który jest kontynuowany, tylko kończy się linia przerywana i następuje naturalne zwężenie, u nas strach pomyśleć czym by się to skończyło. A czasem powinien być ważniejszy zdrowy rozsądek. Po co stać w 1 km korku, jeśli może on mieć 0,5 km? A w szczycie nieraz na Grunwaldzkiej cały pas jest zajęty od Jagiellońskiej, więc wyjazd z ul Różanej jest już blokowany.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 22 kwietnia 2013, o 22:22

Ten styl łączenia pasów (koniec linii rozdzielającej i radź sobie sam) jest też stosowany w USA i Kanadzie. Ja wolę nasze rozwiązanie, w tamtym czuję się bardzo niepewnie, jakbym nagle został porzucony na środku pasa.

Suwak był wielokrotnie badany i jest bardzo kontrowersyjny. To nie jest rozwiązanie, co do którego wszyscy się zgadzają. Suwak pozwala skrócić korek (i odblokować poprzeczne ulice) kosztem lekkiego pogorszenia przepustowości (trudny manewr włączania się odbywa się tuż przed "wąskim gardłem") i nieco większego ryzyka wypadków w sytuacji "prawie, ale jeszcze nie całkiem" korka (oba pasy jadą, ale coraz wolniej i z różną prędkością).

Brak suwaka daje za to poczucie sprawiedliwości (jest kolejka, każdy jest na pewno "obsługiwany" wg kolejności przyjazdu) i nieco większą przepustowość (bo "tasowanie" następuje wcześniej przed zwężeniem, a w samo "wąskie gardło" wjeżdża już uporządkowana kolumna pojazdów).

Ponadto suwak bardzo źle sprawdza się też tam, gdzie kończą się 3 pasy albo gdzie są pasy do skrętu.

Nieblokowanie Różanej jest dobrym argumentem, ale jeśli korek z dwóch pasów (z suwakiem) także sięgałby Różanej, to już lepiej, żeby był tylko jeden pas (w przeciwnym wypadku jeden pas będzie "gorszy", bo wpuszczający ruch z Różanej, a to będzie prowokowało wypadkogenne "przetasowania").

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 23 kwietnia 2013, o 08:27

A ja jestem miłośnikiem kierowców - przeciwników suwaka. W zasadzie na drogach mogliby znajdować się wyłącznie oni. Dzięki temu kończący się pas byłby zawsze pusty i, podobnie jak obecnie, mógłbym minąć dziesiątki aut i spokojnie włączyć się w korek na końcu. Im dłuższy suwak tym wcześniej mnie wyhamuje. :(
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 23 kwietnia 2013, o 08:41

Ale zawsze się znajdzie taki przeciwnik suwaka, który będzie specjalnie blokował lewy pas jadąc środkiem jezdni. Takie manewry można codziennie zaobserwować właśnie na Grunwaldzkiej.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 kwietnia 2013, o 09:07

Wystarczy mieć w takim momencie kamerkę na przedniej szybie i zanieść nagranie do WRD. Jazda po 2 pasach ruchu jednocześnie to wykroczenie.

fazeusz
Posty: 72
Rejestracja: 20 marca 2009, o 17:10
Lokalizacja: Kielce/Miedziana Góra

Post autor: fazeusz » 23 kwietnia 2013, o 10:12

A ja bardzo chętnie jadę na 2 pasach gdy miłośnik suwaka przecina całą krakowską lewym pasem. Przelatuje na zakreskowanej wyłączonej z ruchu części jezdni i próbuje sie ładować przed wszystkich. Za dużo chamów na drogach na to żeby suwaka używać, więc niech wszyscy jadą spokojnie na prawym pasie.

ODPOWIEDZ