MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 21 czerwca 2012, o 11:41

Przecież Pan Skrzydło powtarzał już niejednokrotnie, że takie są wymogi i nie próbujmy bojkotować kolejnej inwestycji :twisted: :P
Swoją drogą skoro tam będzie taki uciążliwy hałas to ekrany powinny być pociągnięte aż po węzeł Żelazna jeśli takie są wymogi :evil:
Mieszkańcom kamienic przy Żelaznej hałas już nie będzie przeszkadzał?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 czerwca 2012, o 12:03

Dać urzędnikom unijną fortunę, to gorzej niż zostawić małe dziecko z zabawkami bez opieki rodziców.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 21 czerwca 2012, o 13:23

Tylko unijna forsa się kończy i ciekawe za co będą remontować te wymysły. Ale to już inna ekipa będzie miała na głowie. Takie ekrany to totalna głupota. Widać , że przez wiadukt będzie przyzwolenie na prędkości autostradowe. Wiadukt był potrzebny dla płynności ruchu, ale nie wiadukt autostradowy.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 22 czerwca 2012, o 16:49

Mam nadzieję, że nie pociągną ekranów do Sienkiewki... Tam też jest mieszkaniówka, więc teoretycznie według tych chorych przepisów powinny być ekrany... Najbardziej mnie zastanawia, dlaczego przy remontowanej ul. Krakowskiej, gdzie jest zabudowa jednorodzinna można było nie stawiać ekranów akustycznych a tutaj w samym centrum miasta przy blokach, które od ich powstania były narażone na hałas, bo były zlokalizowane przy głównej ulicy, takie ekrany już powstać muszą... Tylko oby były przezroczyste, jak przy mieszkaniówce obok Galerii Korona...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 22 czerwca 2012, o 16:56

Jak już tu gdzieś ustalaliśmy te przepisy wcale nie są chore. Problemem jest - jeśli już - przewymiarowanie inwestycji i ograniczenie do 60 km/h nocą na terenie zabudowanym (nocą równocześnie są niższe normy hałasu i wyższa dopuszczalna prędkość). Jak się robi autostradę w centrum, to trzeba stawiać ekrany. Ale problemem ciągle jest ta autostrada, a nie normy hałasu.

PS - fajny blog.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 czerwca 2012, o 08:53

grzebo, zgodzę się, że ta inwestycja jest przewymiarowana. Ale już skrzyżowanie Warszawskiej z Polną - to jest normalne skrzyżowanie, jakich całe mnóstwo w każdym mieście. A i tak ekrany były potrzebne. To jest moim zdaniem przesada.

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 23 czerwca 2012, o 09:44

Jeśli iść tokiem rozumowania włodarzy MZD, to ekrany powinny stać juz na całej długości Warszawskiej, przecież ruch i hałas tam duży, to samo: Tarnowska, Źródłowa, Sandomierska itd.
Nie tak dawno w telewizji była wypowiedź speca z ministerstawa że tak naprawdę nie ma obowiązku budowy ekranów i to co robią np. w Kielcach to zwykła nadinterpretacja przepisów (a może chęć dania zarobienia jakim znajomym)
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 23 czerwca 2012, o 12:22

Ahmed pisze:Nie tak dawno w telewizji była wypowiedź speca z ministerstawa że tak naprawdę nie ma obowiązku budowy ekranów i to co robią np. w Kielcach to zwykła nadinterpretacja przepisów
Pamiętasz może co to była za TV i kiedy to było tak, żeby można było namierzyć tą wypowiedź?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 23 czerwca 2012, o 16:13

AR pisze:
Sebastian pisze:Wygląda na to,że w przyszłości będziemy jeździć tą ulicą od Paderewskiego do Żelaznej.Ciekawe czy w przeciwnym kierunku będziemy się poruszać po Złotej.
Zauważyłem to jakiś czas temu.
Chyba będzie tak: Złotą do Paderewskiego, Wspólną od Paderewskiego.
Pewnie wynika to z tego, że zjazd i wjad z "autostrady", byłby przy wyjeździe ze Złotej.
Na skrzyżowaniu Żelazna/Wspólna stoją już znaki informujące o zmianie organizacji ruchu oraz znak zakaz skrętu z Zelaznej we Wspólną.
Reszta znaków zasłonieta jeszcze czarną folią.

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 24 czerwca 2012, o 06:43

sueno pisze:
Ahmed pisze:Nie tak dawno w telewizji była wypowiedź speca z ministerstawa że tak naprawdę nie ma obowiązku budowy ekranów i to co robią np. w Kielcach to zwykła nadinterpretacja przepisów
Pamiętasz może co to była za TV i kiedy to było tak, żeby można było namierzyć tą wypowiedź?
Nie jestem pewien, ale albo TVP1 w kontekście budowy dróg na Euro, albo TVP3, w części dotyczącej naszego regionu.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 24 czerwca 2012, o 14:49

http://www.youtube.com/watch?v=1iaDN7menDY (od 1:40 wypowiada się na ten temat minister środowiska)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 25 czerwca 2012, o 20:56

Na żelaznej już stoją słupy do ekranów akustycznych . . . . Niestety. :evil:

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 25 czerwca 2012, o 21:05

Już 15 czerwca o słupach wspomniał ice. Proszę się upewniać co do tego, czy dana informacja jest nowością na forum, czy powtórzeniem.
P.S. Nazwy ulic pisze się z dużej litery.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 25 czerwca 2012, o 21:14

Nie bądż męczący . . . ok ?? Oczywiście z dużej litery .

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 25 czerwca 2012, o 23:24

Nie z "dużej" litery, tylko z "wielkiej" litery, panowie.
Jeżpir

ODPOWIEDZ