MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Post autor: tom » 4 listopada 2008, o 12:25

Gazeta Wyborcza pisze:Zgoda na kielecką estakadę

Zarząd województwa zezwolił na budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu Żelaznej z Grunwaldzką i Żytnią. - To milowy krok do tej inwestycji - ocenia Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach

To jeden z największych projektów komunikacyjnych w stolicy województwa. Przewiduje budowę estakady nad skrzyżowaniem ulic Żytniej, Armii Krajowej, Grunwaldzkiej i Żelaznej. Miałaby ok. 350 m długości i biegłaby wzdłuż ul. Armii Krajowej i Żelaznej, mniej więcej nad obecnie istniejącym pasem zieleni. Po obu stronach powstaną zjazdy prowadzące samochody do skrzyżowania z Żytnią i Grunwaldzką. Ruch pieszych umożliwi tunel w nasypie kolejowym oraz przejście podziemne dla pieszych pod skrzyżowaniem.

To nie koniec. Wyremontowany zostanie wiadukt pod ul. Mielczarskiego. Ulice w obrębie skrzyżowania zostaną poszerzone i zyskają nowe oświetlenie. Kontynuacją tych prac będzie przebicie ulicy Żelaznej do 1 Maja i dalej przez Zagnańską, a także przebudowa ronda Herlinga-Grudzińskiego na tzw. rondo turbinowe. - To dla nas bardzo ważna inwestycja. Na pewno radykalnie zmieni obraz komunikacji w mieście - podkreśla dyrektor Wójcik.

Teraz jest do niej krok bliżej. Zarząd województwa wydał pozytywną opinię na temat tej inwestycji. Musiał zająć stanowisko, bo drogi wojewódzkie, a do takich należą 762 i 786, są własnością marszałka. - Nie obawialiśmy się usłyszeć "nie, bo nie". Nie ma wątpliwości, że to potrzebna inwestycja. Bardziej obawialiśmy się, że mogą być jeszcze jakieś formalne przeszkody - mówi Wójcik.

Projektanci przygotowują teraz dokumentację techniczną, w drugiej połowie roku MZD planuje rozpisać przetarg na realizację inwestycji, w tym czasie ma zostać też podpisana umowa na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Przebudowę skrzyżowania planujemy wykonać w ciągu dwóch lat. W 2011 ma być gotowa - zapowiada dyrektor MZD.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... l?skad=rss
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 listopada 2008, o 07:55

Obrazek
KIELCE
5 listopada 2008 - 0:01
Dofinansują budowę wiaduktów w Kielcach?
Jest ogromna szansa, że Unia Europejska dofinansuje budowę wiaduktów w ciągu ulic Armii Krajowej i Żelaznej w Kielcach.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Tak miałby wyglądać wiadukt nad skrzyżowaniem ulic Grunwaldzkiej - Żelaznej - Żytniej - Armii Krajowej.

Zarząd Województwa, który przyznaje unijną kasę, zaakceptował tę inwestycję. Jest szansa, że budowa ruszy w 2009 roku.
O budowie wiaduktów nad skrzyżowaniem ulic Grunwaldzkiej - Żelaznej - Żytniej - Armii Krajowej mówi się od lat.

SKĄD MILIONY?

Na tę inwestycję nigdy nie było pieniędzy. Jednak teraz jest wielkie prawdopodobieństwo, że się znajdą. Miasto Kielce zabiega o 24 miliony złotych dofinansowania z funduszy unijnych. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego powiedział "tak” dla budowy wiaduktów.
- To właśnie w praktyce oznacza, że jest wielka szansa, że zostaną nam przyznane pieniądze - informuje Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

REWOLUCJA!

Wiadukty zostaną ustawione w ciągu drogi wojewódzkiej 762, której dalszy fragment zostanie wybudowany od podstaw. Chodzi oczywiście o przebicie ulicy Żelaznej do węzła Skrzetle.
Wraz z budową nowych konstrukcji kompleksowo zostanie zmodernizowane całe skrzyżowanie. Między innymi pod istniejącymi wiaduktami na ulicy Grunwaldzkiej zostanie zlikwidowany chodnik i powstanie trzeci pas ruchu, który umożliwiał będzie bezkolizyjny lewoskręt w ulicę Żelazną. Powstaną też nowe chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi, które przebiegać będą w tunelach wybitych w nasypie kolejowym.

BUDOWA JUŻ ZA ROK?

Jak informuje dyrektor Piotr Wójcik, jest szansa, że inwestycja ruszy na przełomie 2009 i 2010 roku i trwać będzie przez dwa lata. Jej łączny szacunkowy koszt to 50 milionów złotych.
Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej - Żelaznej - Żytniej - Armii Krajowej jest jednym z trzech najniebezpieczniejszych w Kielcach. Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu trzech ostatnich lat wydarzyło się tam 12 wypadków i 40 kolizji. 17 osób zostało rannych.

Jarosław Skrzydło

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /675848930
Ostatnio zmieniony 5 listopada 2008, o 18:33 przez sueno, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5726
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 5 listopada 2008, o 11:10

Niepokoją mnie tylko te zdania pytajace:
"Przebudują jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań?"
"BUDOWA JUŻ ZA ROK?"
Wolał bym zdania twierdzące :)

No i wizualki Echa trzymają poziom ;)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 listopada 2008, o 09:32

Kielce: Wybudują estakadę i tunel
2008 - 11 - 05 | 09:47
źródło: UMW Świętokrzyskiego

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował budowę węzła drogowego w Kielcach, w miejscu gdzie krzyżują się drogi wojewódzkie nr 762 i 786. Projekt zakłada m.in. budowę 350 m estakady i tunelu dla pieszych.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował, że podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował lokalizację inwestycji związanej z budową węzła drogowego u zbiegu ulic Armii Krajowej, Żelaznej, Grunwaldzkiej i Żytniej w Kielcach. W tym miejscu krzyżują się drogi wojewódzkie nr 762 i 786.

Zadanie obejmuje budowę estakady o długości około 350 m w pasie rozdziału ulic Żelaznej i Armii Krajowej. Przebiegały będą na niej dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każda. Po obu stronach estakady wybudowane zostaną dwupasmowe łącznice prowadzące do skrzyżowania z ulicami Żytnią i Grunwaldzką. Powstanie też tunel dla pieszych (o szerokości 6 m i wysokości 3 m) w nasypie kolejowym po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Projekt zakłada również budowę przejścia podziemnego dla pieszych pod skrzyżowaniem ulic: Żelaznej, Żytniej, Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Wyremontowany zostanie także wiadukt pod ulicą Mielczarskiego. Ulice w obrębie skrzyżowania zostaną rozbudowane - prace obejmą poszerzenie jezdni i korektę geometrii ulic. Robotom towarzyszyć będą prace przy urządzeniach infrastruktury technicznej, m.in. powstanie nowe oświetlenie na odcinkach objętych przebudową i sygnalizacja świetlna na modernizowanym skrzyżowaniu.

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Polsk ... 21178.html
Komisja Rewizyjna czuwa!

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 22 kwietnia 2009, o 00:09

Obrazek
Za unijną dotację przebudują niebezpieczne kieleckie skrzyżowanie

Zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował o przyznaniu kilkudziesięciu milionów złotych na inwestycje drogowe w Kielcach. Najwięcej pieniędzy zostało przeznaczonych na budowę wiaduktów w ciągu ulicy Armii Krajowej i Żelaznej.

Zarząd województwa rozdzielił kolejne pieniądze na inwestycje drogowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Spory zastrzyk gotówki otrzymały Kielce.

- Zdecydowaliśmy między innymi o przyznaniu 42 milionów 800 złotych na budowę węzła drogowego przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej - Grunwaldzkiej - Żytniej - Armii Krajowej - informuje Marcin Perz, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. W ramach inwestycji, której łączny koszt wynosi 71 milionów złotych wybudowane zostaną dwa wiadukty na skrzyżowaniem w ciągu drogi numer 762, czyli ulic Armii Krajowej i Żelaznej.

Zarząd województwa przyznał ponadto 16 milionów złotych na budowę ulicy Zagórskiej na odcinku od ulicy Szczecińskiej do ulicy Prostej oraz na przebudowę ulicy Wikaryjskiej. Nowej nawierzchni doczeka się także ulica Chęcińska oraz Kusocińskiego.
Czy ktoś się orientuje kiedy mogą ruszyć z tą inwestycją?

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 kwietnia 2009, o 13:41

Przyszły rok
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 22 kwietnia 2009, o 14:04

Niesamowite te wizualki ED :D Przecież robiąc kopiuj+wklej z odpowiedniego zdjęcia w paincie, w 15 sekund można zrobić coś 1000 razy lepszego...

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 22 kwietnia 2009, o 14:27

Fajnie fajnie.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2010, o 22:28 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 1 raz.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 22 kwietnia 2009, o 14:40

Z tego co widzę to nie są te same wątki. Tamten dotyczy Żelaznej od skrzyżowania z Czarnowską do połączenia z Zagnańską.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 22 kwietnia 2009, o 20:14

Na czas budowy tego skrzyżowania będą chyba musieli otworzyć z powrotem Paderewskiego dla wszystkich, co po części tłumaczyłoby też wciąż stojącą sygnalizację świetlną przy Sienkiewicza.
Wizualki - robione na szybkiego, ale mogli chociaż kolumny dać nie po środku jezdni :wink:

shogun2111
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2008, o 14:33
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: shogun2111 » 16 czerwca 2009, o 11:54

i wiadomo kiedy maja zaczac??czy w przyblizeniu w roku 2010??

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 16 czerwca 2009, o 11:58

Spytaj na Forum Interwencji Miejskich Kielc: www.forum.kielce.eu , tam się wypowiadają ludzie z MZD itp.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 29 stycznia 2010, o 10:20

Obrazek
Pierwszy taki węzeł w Kielcach
Marcin Sztandera
2010-01-29

To będzie prawdziwa rewolucja komunikacyjna w centrum Kielc . Za 70 mln zł drogowcy zbudują dwa wiadukty nad skrzyżowaniem ul. Armii Krajowej z Grunwaldzką. I zaczną w tym roku

Węzeł komunikacyjny ma być łącznikiem pomiędzy ulicami Krakowską a planowanym przebiciem ulicy Żelaznej do ul. 1 Maja. Pieniądze na jego realizację mają pochodzić z funduszy unijnych. Przygotowania do tej inwestycji wchodzą w decydującą fazę. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wszczęła postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Na tym etapie wszyscy mieszkańcy pobliskich ulic i wszyscy zainteresowani mogą składać swoje uwagi i wnioski odnośnie do planowanej inwestycji. Termin upływa 8 lutego.

- Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja obejmuje spory obszar. Pewnie jakieś uwagi będą, bo jest blisko centrum. Ale raczej nie powinno ich być zbyt wiele, bo w sporej części graniczymy z terenami kolejowymi - mówi Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Jego zdaniem warunki mieszkania w pobliskich budynkach nie tylko nie pogorszą się po wybudowaniu wiaduktu, a wręcz poprawią. - Projekt zakłada zastosowanie ekranów dźwiękochłonnych, będzie to nowa nawierzchnia, samochody nie będą się po niej tłuc, a poza tym skończą się uciążliwe korki - wylicza Wójcik.

Zakres prac jest bardzo duży. Inwestycja obejmie aż 11 hektarów powierzchni. Drogowcy planują m.in. budowę 350-metrowego wiaduktu w pasie rozdziału ul. Armii Krajowej i Żelaznej (obecnie jest tam pas zieleni), po którym będzie można przejechać nad ul. Żytnią i Grunwaldzką. - To będą dwa pasma do jazdy na wprost. Pod wiaduktami zostanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przez które będzie można pojechać, np. z ulicy Żelaznej w lewo, w ulicę Żytnią. Bardzo podobne rozwiązanie zastosowano w Krakowie na ul. Opolskiej, czyli przy wylocie z Krakowa na Kielce - podkreśla dyrektor Wójcik.

Ale to nie koniec zmian. Drogowcy planują zmianę wjazdu do McDonalda i na pobliski parking. Nowa ulica dojazdowa powstanie od strony ul. Karczówkowskiej. Założono też korektę wjazdów na ul. Mielczarskiego oraz budowę po południowej stronie ul. Grunwaldzkiej przejścia podziemnego pod torami i ul. Mielczarskiego. Niestety, ze względów oszczędnościowych zrezygnowano z przejść podziemnych pod samym skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej i Żelaznej.[Niestety? B. dobrze że z nich zrezygnowano!-przyp. m.]

- Z pracami chcemy ruszyć pod koniec tego roku. W sumie inwestycja będzie kosztować ok. 70 mln zł - mówi dyrektor MZD.

Niezależnie od projektu unijnego jeszcze w tym roku powstanie tunel pieszo-rowerowy po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej. - Dzięki temu będzie można zlikwidować jeden z już istniejących chodników dla pieszych pod wiaduktami. Tak wygospodarowane miejsce chcemy przeznaczyć na pas dla autobusów komunikacji miejskiej. Drugi powstanie po wybudowaniu drugiego przejścia dla pieszych - zapowiada Wójcik.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... lcach.html

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1164
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 29 stycznia 2010, o 11:55

zdjęcie wspomnianej w tekście ul Opolskiej w Krakowie:

Obrazek
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 29 stycznia 2010, o 14:44

Dyrektor Wójcik pisze:To będą dwa pasma do jazdy na wprost.
Dwa pasma to inaczej dwa pasy czy dwie jezdnie?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ