Rewitalizacja Środmieścia Kielc - Pl. Marii Panny

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 17 października 2011, o 17:19

17 października

Mega rynna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 17 października 2011, o 17:23

Ulica Duża:

Obrazek

Obrazek

Ulica Mała:

Obrazek

Obrazek

Widok ogólny placu:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 17 października 2011, o 17:48

Podoba mi się jedna rzecz, a mianowicie, że na Kapitulnej dość gęsto dane są latarnia, przynajmniej będzie widno.

Zdjęcie ogółem:
http://img809.imageshack.us/img809/9375/foto415.jpg

I sama latarnia:
http://img843.imageshack.us/img843/8017/foto417.jpg

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 17 października 2011, o 21:46

Gdy patrzę na okolice kurii to mi się wszystkiego odechciewa. Tak zniszczyć takie klimatyczne miejsce... Teraz jest to stylowość rodem z hipermarketu (z wyjątkiem latarni rzecz jasna...). Piękno zostaje zastąpione czymś czyściutkim, równiutkim i tandetnym. Skoro już bowiem ma byś piaskowiec to powinien przypominać mur od strony dziedzińca katedralnego - czyli duże piaskowcowe prostokąty. Tymczasem mamy wzorek rodem z - jak to ktoś trafnie ujął na forum GW - podmiejskich domków jednorodzinnych. Do tego betonowy chodnik! Cała Warszawska w granicie, a reprezentacyjne miejsce Wzgórza Zamkowego, najstarsza przestrzeń między dawną kolegiatą (dziś katedrą) a dawnym domem prepozyta (dziś kurią) w betonowej kostce? Wstyd dla wszystkich którzy to zaakceptowali. Nie pojmę takiego myślenia.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 17 października 2011, o 22:23

Uważam, że przed tą całą "rewitalizacją" ul. Jana Pawła II wyglądała znacznie lepiej. Skoro już miasto zdecydowało się na zmiany, to dziwię się, dlaczego nie podniesiono poziomu ulicy do poziomu chodnika - pozwoliłoby to na całkowite zlikwidowanie murków...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 17 października 2011, o 22:54

Tak niegdyś było. Była to jednak bardzo stroma i niewygodna dla pojazdów górka, dlatego w okresie międzywojennym stworzono "wąwóz" z murkami.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 27 października 2011, o 15:26

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 27 października 2011, o 19:31

Te płytki to porażka jakaś... Wygląda to jak ściana w łazience... Tak płasko... Mur stracił na swojej "murowości" i przestrzenności... Cytując klasyka, przyszedł walec i wyrównał:
http://www.youtube.com/watch?v=3b-qJEQQrFQ

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 27 października 2011, o 21:25

Sądziłem do teraz, że w przypadku latarni uznano argument o konieczności nawiązania do rzeczywistej historii miasta. Myślałem, że latarnie będą mniej więcej takie jak przed gmachem Seminarium Duchownego - sześciokątne.
Tymczasem ostatecznie po prostu wykorzystano czterokątny wzór zastosowany na placu, gdzie jest kawiarnia Cztery Pory Roku i na Plantach. To są ładne latarnie - "paryskie", ale takich w Kielcach nigdy nie było... Szkoda, że Wzgórze Zamkowe nie jest traktowane jako unikalny, cenny teren... Oczywiście teraz nie jest źle (nawet nie chcę myśleć jak wyglądałoby to miejsce z zaprojektowanymi wcześniej latarniami a'la Leśna), ale czuję spore rozczarowanie.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 27 października 2011, o 23:47

Przy budowie druk słyszy się narzekania, że archeolodzy przeszkadzają.

W Krakowie słyszy się narzekania, że konserwator zabytków blokuje modernizacje budynków z czasów PRL-u uznając je za zabytki.

Ja natomiast uważam, że kielecki konserwator zabytków tyle już nawojował że powinno się go zmienić. Bo niestety sprawy za niedopełnienie obowiązków pewnie nie dało by się tutaj przeprowadzić...

Modernizacja tego rejonu to jakaś farsa. A te murki będą za pięć lat wyglądały tak jak te przy czterech porach roku i prosiły się o remont, którego pewnie długo się nie doczekają. A (pewnie bardzo uproszczę sprawę) wystarczyło stare umyć jakimś karcherem czy czego się tam nie używa u konserwatorów do czyszczenia. I efekt był by zdecydowanie lepszy.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 28 października 2011, o 13:24

MadMike ma racje. Okropnie te okładziny wyglądają, dobrze że nie wpadli na to aby terakotę (hiszpańską) położyć. Przecież są fajne płyty z piaskowca o nierównej strukturze. Na dodatek niektóre płyty juz są pokruszone, więc czarno to widzę. Niestety dopóki nie zmienimy architekta miejskiego to nic się nie zmieni. Coraz więcej bubli i idiotycznych projektów mamy w Kielcach.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 października 2011, o 14:06

Architekt miejski się tym nie zajmuje - to była sprawa przede MZD jako inwestora oraz Konserwatora Zabytków a także Biura Planowania Przestrzennego
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 października 2011, o 14:34

A mnie dla odmiany podoba się ta niemiecka czystość i porządek. Według mnie ogólnie zmiany zdecydowanie na plus.

Marzyłaby się jeszcze rekonstrukcja Bramy Krakowskiej.

PS - Zachód pełną gębą!:
Obrazek

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 28 października 2011, o 14:47

Grzegorz pisze:A mnie dla odmiany podoba się ta niemiecka czystość i porządek.
Jeżeli tak Ci się podoba ta czystość i porządek to przejdź się proszę na plac koło Czterech Pór Roku i zobacz jak w praktyce wyglądają w naszym mieście tego typu czyste i porządne murki po kilku latach. Bo tak na oko sposób ich wykonania jest prawie identyczny.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 października 2011, o 14:51

Tu są klejone, tam mocowane na stelażu. Efekt będzie taki sam ;)

ODPOWIEDZ