Rewitalizacja Środmieścia Kielc - Pl. Marii Panny

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 19 października 2012, o 15:09

niby komuna się skończyła, a została w duszy...
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 października 2012, o 19:42

Sprzed katedry wycięli klon. "Zagrażał bezpieczeństwu"

Na początku tego tygodnia sprzed kieleckiej katedry zniknął stary klon. Drzewo zagrażało bezpieczeństwu i dlatego proboszcz katedry ksiądz Stanisław Kowalski podjął decyzję o jego wycięciu.
- Nie jestem zwolennikiem wycinania drzew, ale nie było wyjścia. Jeszcze jesienią miałem nadzieję, że wiosną wypuści liście. Bałem się, że przechyli się w stronę bazyliki i będzie bardzo niebezpiecznie - podkreśla ksiądz proboszcz.

Drzewo w środku było już puste. Ale w jego miejscu zostaną zasadzone nowe. - Posadzimy kilka drzew, liściastych - zapowiada ksiądz Kowalski.

Zamów jazdę próbną teraz!
Przygotuj się na coś niezwykłego! Sprawdź już dziś naszą ofertę!
Odwiedź salon Forda!
Czas na ofensywę niskich cen Forda! Kliknij i sprawdź.
Motywuj Pracowników z Sodexo
Wyjątkowe Prezenty Świąteczne dla Pracowników - Wybierz Sodexo !
BusinessClick
- Wycięte drzewo to klon pospolity. Po tym, jak parafia zwróciła się do nas z wnioskiem na miejsce udał się pracownik wydziału, który stwierdził, że drzewo jest wypróchniałe. Jednak to wojewódzki konserwator zabytków musiał wydać zgodę na jego wycinkę, ponieważ klon rósł na terenie zabytkowym - tłumaczy Grażyna Ziętal z wydziału środowiska i usług komunalnych w urzędzie miasta.

Justyna Ciosek z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków: - Taka decyzja została wydana, ponieważ stwierdzono zagrożenie bezpieczeństwa, a drzewo było w złym stanie zdrowotnym. Oprócz tego, że pień był wypróchniały, drzewo było wychylone w kierunku budynku kościoła.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... stwu_.html

P.S.
Chyba wyrosło nowe pokolenie "CTRL + X"

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 20 października 2012, o 18:37

Byłem na wizji lokalnej i niestety stwierdzam, że drzewo rzeczywiście było spróchniałe w środku, ale pięknie się prezentowało na tle romańskiej części fasady katedry :( i bardzo mnie ten widok zmartwił...
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ODPOWIEDZ