GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 23 lipca 2013, o 18:59

Witajcie, czy ktoś wie może, dlaczego za węzłem Bocianek w stronę Opatowa nie ma tablicy szlaku E-14, to znaczy tego typu:

Obrazek
Zdaje się, że powinna taka być za każdym skrzyżowaniem/węzłem z inną drogą krajową i wojewódzką, a tu węzeł S74-DK73 i takiej nie ma, dziwne...
W drugą stronę, za rondem w Cedzynie jest przynajmniej ta mniejsza E-13, gdzie rondo jest skrzyżowaniem z drogą gminną bodajże.
bernard

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 listopada 2013, o 12:42

absolut26 pisze:Trzy ekrany akustyczne przy stacji Orlenu dzisiaj zostały juz zdemontowane. Pozostały tylko słupy, które znikną po kontroli porealizacyjnej. Teraz wygląda to znacznie lepiej a Orlen odzyskał "okno na świat". Niebawem kilka kolejnych ekranów ma zostac zastapionych ekranami przezroczystymi.
Czy wiadomo kiedy znikną te słupy i słupy przy skrzyżowaniu z Warszawską? Wyglądają dość przerażająco...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3939
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 grudnia 2013, o 10:25

Poprawili znaki, ale nie uniknęli błędów ortograficznych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia drogowcy poprawili oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Warszawskiej w Kielcach. Nie obeszło się jednak bez potknięcia.
Na skrzyżowaniu, od którego zaczyna się wschodni wylot z Kielc drogi ekspresowej S74, ustawiono bramownice i dostawiono znaki. - Dotychczasowe oznakowanie było prawidłowe. To efekt tzw. audytu bezpieczeństwa, który jest przeprowadzany po zakończeniu inwestycji oraz wsłuchiwaniu się w głosy kierowców - mówiła wcześniej Małgorzata Pawelec, rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Faktycznie, nowe oznakowanie jest znacznie bardziej czytelne od dotychczasowego. Nie obeszło się bez wpadki, bo zainstalowano m.in. tablice informujące o dojeździe do "Oś. Bocianek" "Oś. Na Stoku" i "Oś. Świętokrzyskie".

- To oczywiście ewidentny błąd wynikający zapewne z zapisu fonetycznego. W skrócie wyrazu osiedle nie powinno być kreseczki nad "s". Razi mnie też pisanie od wielkiej litery skrótów takich jak "ul." czy "al.", a taką tendencję widać coraz częściej - komentuje Marzena Marczewska, językoznawca z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Pracownicy kieleckiego oddziału GDDKiA zapewnili, że tablice szybko zostaną poprawione.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2p2iuUWdC

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Post autor: spidimarcin » 24 września 2014, o 17:49

Znów naprawiają drogę ekspresową S -74, której budowa kosztowała blisko 300 milionów złotych!

Wykonawca drogi ekspresowej S - 74 został kolejny raz przyłapany przez inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na budowlanej fuszerce.
Efekt? Mimo że od zakończenia gigantycznej, wartej blisko 300 milionów złotych inwestycji nie minęło jeszcze trzy lata, to część nawierzchni już drugi raz jest zrywana i asfalt trzeba układać od nowa.

O tym, że z asfaltem na ulicy Świętokrzyskiej przy skrzyżowaniu z Warszawską jest coś „nie tak" wiadomo było już w połowie 2012 roku, kiedy utworzyły się tam koleiny. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sprawdziła stan nawierzchni w ramach okresowych przeglądów gwarancyjnych i zleciła jej naprawę. W czerwcu 2013 asfalt na nowo położyło więc na własny koszt konsorcjum firm, na czele których stało przedsiębiorstwo Fart.

W środę drogowcy wrócili dokładnie w to samo miejsce i zerwali ten sam asfalt, który w ubiegłym roku ułożyli. - Wykonaliśmy kolejne przeglądy nawierzchni i okazało się, że nie spełnia ona wymaganych norm. Dlatego też wykonawca znowu na swój koszt musiał ją naprawić - poinformowała Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Warto dodać, że poprawiony fragment ulicy Świętokrzyskiej nie jest jedynym na którym trzeba było zerwać starą i ułożyć nową nawierzchnię. W piątek drogowcy poprawiali jezdnię w Domaszowicach, w sobotę pracowali na drogach dojazdowych w rejonie wiaduktu przy kampusie uniwersyteckim, a w poniedziałek na włączeniu od alei Solidarności do drogi S74 w stronę Cedzyny.

Od sprawcy całego zamieszania czyli firmy Fart nie otrzymaliśmy wyjaśnień.

Link

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Post autor: Wizard » 4 grudnia 2019, o 17:15

Wiadomo już, jak trasa S74 przebiegnie przez Kielce. Powstaną dwa tunele

Z trzema wariantami przejścia drogi ekspresowej S74 przez Kielce zapoznała się dziś Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w GDDKiA. Ostatecznie zdecydowano, że rekomendację uzyska rozwiązanie, które zakłada powstanie na tym odcinku dwóch tuneli.

Już wcześniej pewne było, że około pięciokilometrowy odcinek trasy ekspresowej S74 Piotrków Trybunalski – Opatów – Kielce – Nisko w granicach miasta Kielce będzie biegł po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 74, a ruch tranzytowy zostanie oddzielony od ruchu lokalnego.
Trzy warianty przebiegu nowej trasy

- Nowa droga połączy istniejący węzeł Kielce Zachód wybudowany w ramach obwodnicy Kielc z węzłem Kielce Bocianek, powstałym w ramach odcinka S74 Kielce – Cedzyna – mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Dzięki nowej drodze skrócony zostanie czas podróżowania tranzytem między Łódzkiem a Podkarpaciem, jednocześnie ułatwiony będzie dojazd do samych Kielc. Poprawę odczują w pierwszej kolejności kierowcy, którzy aktualnie stoją w korkach na jednojezdniowym kieleckim odcinku drogi nr 74 przy węźle Kielce Zachód – dodaje.

Drogowcy zastanawiali się jednak, jak dokładnie ekspresówka przebiegnie przez stolicę świętokrzyskiego. Po konsultacjach społecznych projektant opracował trzy warianty rozwiązań w ramach ekspresowej trasy.

Wariant pierwszy (tzw. mury) zakłada przebieg trasy ekspresowej na poziomie -1 (w odkrytym wykopie i murach oporowych w miejscach skrzyżowań dwupoziomowych i węzłów oraz wzdłuż ulicy Jesionowej. Wariant drugi (tzw. dwa tunele) zakłada wykopy zamknięte na dwóch odcinkach między ulicą Olszewskiego, a wiaduktami kolejowymi oraz między Klonową, a Marszałkowską. W obu wariantach planowane są dwa nowe węzły Hubalczyków i Zagnańska. Wariant trzeci (tzw. tunel) zakłada budowę tunelu głębokiego między planowanym węzłem Hubalczyków, a węzłem Bocianek, który byłby przebudowany.

Po przedstawieniu przez projektantów analizy wariantów, podczas odbywającej się dziś w Warszawie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w GDDKiA, złożony został wniosek o rekomendację dla wariantu "dwa tunele" jako najbardziej optymalnego.

- Ostatecznie decyzję o zarekomendowaniu wariantu we wniosku o decyzję środowiskową podejmie Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad po zapoznaniu się z wszystkimi wnioskami, ustaleniami i protokołem komisji – podkreśla Małgorzata Pawelec.

Przypomnijmy, że budowa tej drogi została wpisana do rządowego Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku.

https://kielce.onet.pl/kielce-znamy-prz ... to/0ygevq9
Every dream has a price

ODPOWIEDZ