Forum

Wszystko o serwisie inwestycyjnym.

Moderator: Autor

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 16 października 2013, o 08:05

Na forum ruch jest mały. W jakim stopniu jest to "zasługą" fejsbuka, a w jakim ogólnym spadkiem zainteresowania inwestycjami w Kielcach tego nie wiem. Od mojego poprzedniego postu pisanego w tym temacie minęła doba, w tym czasie przybyło łącznie z Twoim 11 postów na całym forum (w pierwszym i głównym dziale "Inwestycje w Kielcach" ani jeden) i to wcale nie był zły dzień (wręcz dobry). W epoce przed fejsbukowej gdy weszło się na forum po kilkudniowej nieobecności to czytanie trwało dłuuuugo. Teraz to kilka minutek i można się wylogować. Na fejsbuka nie wchodzę i nie czytam regularnie tego co tam się ukazuje (tym bardziej nie będę klikał "lubie to" :? ) Czasami wejdę tam tak orientacyjnie i widzę, że pojawiają się tam artykuły/newsy jakich nie ma na forum...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Forum

Post autor: Autor » 5 stycznia 2014, o 23:46

TEST

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Re: Forum

Post autor: boogie » 6 stycznia 2014, o 02:12

po co? poprzednie lepsze, bardziej estetyczne, to bije po oczach

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Re: Forum

Post autor: kamil » 6 stycznia 2014, o 03:13

boogie pisze:po co? poprzednie lepsze, bardziej estetyczne, to bije po oczach
1. Poprzednie było oparte na starej wersji phpBB, nowa wersja phpBB3 oferuje o wiele więcej funkcji w tym najważniejszą - pamięta nieprzeczytane posty niezależnie od przeglądarki. Oprócz tego jest szybsza, bardziej konfigurowalna i bezpieczniejsza.
2. Skórkę możesz sobie zmienić w ustawieniach profilu jeśli Cię razi :)
3. Jeśli masz jakieś sugestie co do wyglądu to pisz śmiało.

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: Forum

Post autor: jaromlody » 6 stycznia 2014, o 10:17

no tego to się nie spodziewałem 8) trzeba będzie się przyzwyczaić do informacji o nadawcy postu po prawej stronie. choć po lewej wydaje mi się że jest lepiej choć to może przyzwyczajenie.

edit

sprawdziłem inne skórki jak dla mnie są takie sobie już wolę tą, chyba że jest możliwość dogrania tej wcześniejszej :P

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Forum

Post autor: ice » 6 stycznia 2014, o 10:34

Poprzednie forum fajniejsze :/

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Forum

Post autor: kolczyk » 6 stycznia 2014, o 11:10

Prawda jest okrutna, ale to raczej właściciel forum doprowadził do mniejszej jego popularności. Od X czasu próbowałem się zarejestrować, dopiero teraz dostałem klucz aktywacyjny do konta. Dziwne błędy lub obostrzenia.

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Re: Forum

Post autor: Robert-Kowal » 6 stycznia 2014, o 11:24

No z ta rejestracją powinno być to znacznie ułatwione bez żadnych kluczy.

Nowe forum mi się podoba, nie narzekam :)

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Re: Forum

Post autor: kamil » 6 stycznia 2014, o 11:32

kolczyk pisze:Prawda jest okrutna, ale to raczej właściciel forum doprowadził do mniejszej jego popularności. Od X czasu próbowałem się zarejestrować, dopiero teraz dostałem klucz aktywacyjny do konta. Dziwne błędy lub obostrzenia.
Przedtem aktywacja kont użytkowników odbywała się przez administratora - wynikało to z dużej ilości spamu, nałożonych było wiele banów na adresy IP i serwery pocztowe. Wynikało to właśnie ze słabości starej wersji w obronie przed spamem.
Wczoraj wszystkie bany ze wszystkich adresów IP i serwerów pocztowych zdjąłem oraz wysłałem do wszystkich nieaktywnych użytkowników maile aktywacyjne.
Niestety już w nocy na stronę dostało się trochę spamu od chińczyków, ale zbanowałem już spamerskie konta i zablokowałem chiński zakres IP z którego pochodził spam.
Dlatego od dzisiaj rejestracja na forum będzie o wiele łatwiejsza co też jest plusem tej aktualizacji.
Jeśli chodzi o kolorystykę to co dokładnie wam nie pasuje? Może ten żółty pasek u góry jest zbyt mocny? Jak tak to go zmienię, inne kolory też mogę zmienić.

Jak komuś nie pasuje żadna skórka to niech znajdzie sobie taką która mu pasuje tutaj: https://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/ i da znać to ją zainstaluję.

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Forum

Post autor: kolczyk » 6 stycznia 2014, o 12:04

Wgraj też paczki do SEO, niech się kielczanie dowiedzą o forum z wyszukiwarki. Moim marzeniem byłoby, aby znaleźć tutaj opinie o inwestycjach i mieszkaniach. Niestety tych coraz mniej lub kompletny brak.

Awatar użytkownika
ZappeR
Posty: 68
Rejestracja: 16 lutego 2011, o 23:38
Lokalizacja: Kielce / Lublin

Re: Forum

Post autor: ZappeR » 6 stycznia 2014, o 12:55

Jedyne co mi nie pasuje to ikonki działów. Jeżeli jest nieprzeczytany post w danym dziale to ikonka jest z czerwoną obwódką, a na czerwonym tle jest niezbyt widoczna. Nie wiem jaki inny kolor by tu pasował, ale na pewno nie ten ;).

Ogólnie zaś odnośnie zmian można by rzec - nareszcie! Choć taka moja mała dywagacja - szkoda, że Autor nie zdecydował się na wykupienie licencji vBulletin. Dawniej robiłem fora tylko na phpbb3, a od niedawna, kiedy przetestowałem vBulletin to ciężko mi się przesiąść na phpbb3 ;).
https://www.mobilestage.in - aktualności, recenzje, relacje ze świata Android, Windows Phone, iOS i innych
https://www.media-machine.pl - tworzenie stron www

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Re: Forum

Post autor: kamil » 6 stycznia 2014, o 13:01

ZappeR pisze:Jedyne co mi nie pasuje to ikonki działów. Jeżeli jest nieprzeczytany post w danym dziale to ikonka jest z czerwoną obwódką, a na czerwonym tle jest niezbyt widoczna. Nie wiem jaki inny kolor by tu pasował, ale na pewno nie ten ;).

Ogólnie zaś odnośnie zmian można by rzec - nareszcie! Choć taka moja mała dywagacja - szkoda, że Autor nie zdecydował się na wykupienie licencji vBulletin. Dawniej robiłem fora tylko na phpbb3, a od niedawna, kiedy przetestowałem vBulletin to ciężko mi się przesiąść na phpbb3 ;).

Niestety z braku czasu nie zdążyłem podmienić kolorów tych ikonek. W miarę wolnego czasu je podmienię na pasujące do kolorystyki szablonu :)

Co do innych rozwiązań ważne było zachowanie istniejących wątków i postów dlatego najlepszą opcją była aktualizacja phpBB2 -> phpBB3.

Koz
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 20:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Forum

Post autor: Koz » 6 stycznia 2014, o 13:30

Bez urazy kamilu, ale styl subsilver2 jest o wiele czytelniejszy :)

Nie znam się na tworzeniu for, ale nie ma możliwości zamieszczania szybkich odpowiedzi?

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Forum

Post autor: spidimarcin » 6 stycznia 2014, o 14:47

sam spam na forum.. co do wyglądu rzeczywiście nowe posty są kiepsko widoczne, a do reszty pewnie idzie się przyzwyczaić :)

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Re: Forum

Post autor: jasiek » 6 stycznia 2014, o 22:32

To ja proszę jeszcze o spięcie tego z tapatalk :)

ODPOWIEDZ