Budowa bramy Krakowskiej

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 21 marca 2011, o 22:14

Luwr - MCSW? :P
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
teta
Posty: 6
Rejestracja: 8 października 2009, o 11:48
Lokalizacja: Radom Zdrój ;)

Post autor: teta » 21 marca 2011, o 22:24

Łomatko... co za dzieciniada...

Tylko czekałem kiedy się pierwszy wynurzy z wykpieniem zestawienia. I proszę :D Uderz w stół a odezwą się nożyce...

To powiem tak - zastawienie jednych z ciekawszych połączeń starego z nowym dla poszczególnych miast i ich przekroju architektonicznego. Powyższe przykłady bardzo dobrze to obrazują... Nie szukałem miast analogicznych do Radomia.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 marca 2011, o 22:28

Sek w tym, ze przynajmniej dwa z nich od poczatku dawaly nadzieje na bardzo dobre realizacje, czego nie mozna powiedziec o omawianym projekcie (patrzac na calosc, bo materialy wnetrza wygladaja bardzo ciekawie).

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 21 marca 2011, o 23:53

Przeczytałem cały wątek na SkyscraperCity - ciekawy i dający do myślenia - sporo dowiedziałem się o problemach radomskiej starówki. Niewątpliwie łatwiej byłoby nam rozmawiać o pomysłach na bramę gdybyśmy znali całą tą przestrzeń i kontekst nie tylko ze zdjęć. Tak czy inaczej zewnętrzne wizualizacje wybranego projektu nie podobają mi się i jestem zaskoczony, że komisja konkursowa (i nie tylko) tak wysoko je oceniła. Dla mnie to taki średnio ciekawy kloc, który nie wiadomo czemu ma służyć. Jak już napisałem wcześniej, widzę tam wyłącznie współczesną architekturę, ale pod warunkiem, że jest to naprawdę wysoka półka. Przy czym zachowane relikty oryginalnej starej bramy powinny być maksymalnie wyeksponowane. Trzeba mistrzostwa, żeby nowe było wyraziste i współczesne a jednocześnie podkreślało wartość starego. By oryginalne mury w połączeniu z nową bramą zyskały. Na moje oko sprawdziłaby się tam "lekka", "przezroczysta" architektura, która ze starymi murami by współgrała, "rozmawiała" - żeby te dwa elementy się wzajemnie "nakręcały". Wyobrażam sobie, że mogłoby to być coś w tym kierunku (wybrałem jeden ze szkiców z wątku o bramie):
Obrazek
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Re: Budowa bramy Krakowskiej

Post autor: Adasiek CK » 25 marca 2011, o 17:54

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podobna "brama krakowska" jest w Warszawie :!: Stoi przy torach między Rembertowem, a Wwa Wschodnią. Jednak ta "brama" robi za rozdzielnię prądu. Cegła była pewnie kiedyś biała tylko zszarzała z czasem...
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 9 kwietnia 2011, o 15:21

Projekt z dysharmonią. Jak odbudować Bramę Krakowską?

:arrow: http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219,94 ... wska_.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

ODPOWIEDZ