Kielecka Masa Krytyczna

To, co mozemy zrobic.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Cyniczny Optymista

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 27 września 2012, o 11:23

Ja bym się do tak wulgarnego porównania rowerzystów z taksówkarzami, pielęgniarkami, górnikami i resztą nie posunął. :wink:

Nie mieszkam w Warszawie, a bywam tam raz na jakiś czas w sprawach służbowo-rodzinno-towarzyskich. Uwierz mi, że nie jestem w stanie autobusem/tramwajem/metrem przewieść bagażu zajmującego naprawdę duży bagażnik. Akurat jutro po południu miałem zamiar jechać m.in. na Pragę. Do docelowego Legionowa dotarłbym pewnie w sobotę rano. Na informację o MK trafiłem przypadkiem. Skąd szary Kowalski ma wiedzieć o takich utrudnieniach? :roll:

Na Boga...dwa mosty zablokowane w piątkowe popołudnie...
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Kielecka Masa Krytyczna

Post autor: Thermalcake » 29 lipca 2014, o 06:49

Kielecka Masa Krytyczna
To oddolna akcja kieleckich rowerzystek i rowerzystów, którzy domagają się, by administracja miasta pamiętała o należytej infrastrukturze rowerowej.
W każdą ostatnią środę miesiąca zbieramy się na Rynku w Kielcach o godzinie 17:00 i przejeżdżamy ulicami miasta. Jedziemy niezależnie od liczby obecnych, pogody i pory roku, od teraz aż do spełnienia naszych postulatów.

Nie jesteśmy partią polityczną ani żadną organizacją. Jeśli zależy Ci na dobrym traktowaniu rowerzystów i rowerzystek w Kielcach, to po prostu przyjdź i jedź z nami! Zapraszamy!
Kiedy: ostatnia środa każdego miesiąca o 17:00 na Rynku

Wydarzenie na Facebooku

Strona Kieleckiej Masy na Facebooku

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Kielecka Masa Krytyczna - styczeń 2015

Post autor: kamil » 23 stycznia 2015, o 21:02

28. stycznia odbędzie się kolejna comiesięczna Kielecka Masa Krytyczna!

Jak zawsze ruszamy o godz. 17:00 z kieleckiego Rynku.

Tym razem pojeździmy sobie po centrum następującą trasą:

Rynek - Kozia - Orla - Warszawska - Kaczyńskiego - Plac św. Wojciecha - Al. IX w. Kielc - Bodzentyńska - Kościuszki - Jarońskich - Winnicka - Zdrojowa - Źródłowa - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska - Śniadeckich - Plac Wolności - Ewangelicka - Plac Moniuszki - Leonarda - Hipoteczna - Plac Wolności - Mickiewicza - Wesoła - Wojska Polskiego - Miodowicza - Jana Pawła II - Ogrodowa - Żytnia - Żelazna - Złota - Paderewskiego - Wspólna - Żelazna - Czarnowska - Panoramiczna - Paderewskiego - Al. IX w. Kielc - Pelca - Piotrkowska - Plac Konstytucji 3 Maja - Leśna - Kapitulna - Plac Najświętszej Maryi Panny - Czerwonego Krzyża - Wesoła - Bodzentyńska - Rynek

Głównym problemami jakie poruszymy będzie brak pasów rowerowych, brak kontraruchu oraz nieprzyjazna rowerzystom nawierzchnia wielu ulic.

Wydarzenie na Facebook

Mapa:
Obrazek

ODPOWIEDZ