Nowa formuła Obiadów Czwartkowych

To, co mozemy zrobic.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Cyniczny Optymista

Co sądzisz o nowej formule OC?

To dobry pomysł
19
76%
To zły pomysł
0
Brak głosów
Niech zostanie jak jest
0
Brak głosów
Nie mam zdania
1
4%
Cyniczny, idź zbierać szyszki jak nie masz co robić ;)
5
20%
 
Liczba głosów: 25

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Nowa formuła Obiadów Czwartkowych

Post autor: Cyniczny Optymista » 29 grudnia 2009, o 16:12

Witam jeszcze w starym, ale myślami będąc już w nowym roku.
A skoro rok nowy, to i formuła Obiadów ulegnie zmianie.
Sporo ostatnio odbyłem rozmów na ten temat, sporo myślałem i oto efekty.
Otóż...wyczerpaniu ulega formuła spotkań z jednym Gościem Specjalnych.
Jakoś tak brakuje tych ciekawych osób, które byłyby w stanie wzbudzić szerokie i pozytywne zainteresowanie mieszkańców.
W zamian, raz w miesiącu, pod szyldem OC odbywać się będą panele tematyczne, fora dyskusyjne, gdzie ustalony z góry byłby temat dyskusji, a na spotkanie zapraszani byliby eksperci w danej dziedzinie. (lub osoby związane z zakresem tematu). Moja odwieczna idee fix o swoistych okrągłych stołach, burzach mózgów, itp.
Bo wciąż brakuje mi w Kielcach miejsca think-tank'owego. Wydaje się, ze w tym mieście nowe idee powstają jedynie w okolicy Ratuszu, a reszta miasta i mieszkańców jest niemal niema. I strasznie mnie to wkurza.
Najważniejszy dokument w życiu miasta - budżet. I czy ktokolwiek o nim dyskutował? A gdyby tak zebrać najtęższe w regionie głowy (z danego obszaru tematycznego) i szukać nowych punktów widzenia?

Stąd - następny Obiad to 24 stycznia. Temat (który jest ukłonem w stronę naszego kochanego KI): Najważniejsze inwestycje infrastrukturalno-budowlane w Kielcach i regionie w 2010 i ich wpływ na nasze miasto.
Chciałbym zaprosić panią Sayor, panów Hajdorowicza, Cedrę, przedstawicieli inwestorów Galerii Echo i Korona, Kadzielni....
i porozmawiać o tym, co budują, jak to wpłynie na rozwój Kielc, jakie są wizję przyszłości miasta, wreszcie - co zrobić, by było ono bardziej przyjazne dla mieszkańców pod względem architektonicznym...

I tu pytanie i prośba do Was. Kogo jeszcze warto zaprosić na ten "Inwestycyjny" Obiad? Jakie inwestycje są wg Was najważniejsze dla miasta i dlaczego (bo wtedy wyjdzie kogo warto dopraszać ;)
I kogo moglibyście nam, Obiadowiczom, pomóc w zaproszeniu?

Z wyrazami szacunku
A.

Ps: Lutowy OC będzie dotyczył kultury (osoby z Kieleckiego Teatru Tańca, Wici, teatru, filharmonii, itd). We wrześniu, może w sierpniu, debata kandydatów na prezydentów Kielc. W październiku - debata o budżecie miasta na rok 2011 (ekonomiści, radni, naukowcy, itp).
W marcu myślę o spotkaniu przedstawicieli władz samorządowych i rządowych (prezydent, marszałek, wojewoda oraz lokalnych liderów partii politycznych), aby porozmawiać o lokalnym lobbingu.
Zastanawiam się nad oddzielnym spotkaniem o funduszach unijnych w regionie świętokrzyskim. (przedstawiciele SBRR, agencji, firm piszących projekty, beneficjentów, itd)
Także - spotkanie dotyczące wizerunku Kielc (ROT, PTTK, agencje PR, itp)
A może nie takie, a inne tematy?
I znów pytanie - jakie zakresy tematyczne powinny być w pozostałe miesiące?

Ps2: Do współpracy z OC wciągam FOR Balcerowicza i NGO.pl. Kogo jeszcze?
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 grudnia 2009, o 20:39

Formula super! Nie wiem czy uda sie na niedzielny wieczor zaprosic przedstawicieli Church Land Dev, ale kontakt jest jak cos.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 30 grudnia 2009, o 00:18

Rozmawiałem jakiś czas temu z p. Sayor, kontakt jest więc problemu być nie powinno.

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 30 grudnia 2009, o 01:31

Jutro wieczorem odezwę się do Was w tej sprawie.
Jakie inne inwestycje uważacie za ważne dla miasta?
Te bloki "chińskie"? To co się dzieje nad Silnicą? Psiej Górce? Na Targach?

Pzdr
A.
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 5 stycznia 2010, o 00:40

nowa formuła ma niesamowity rozmach, stara to takie kameralne pogaduchy... takie moje teoretyczne przemyślenia
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 11 stycznia 2010, o 13:03

Obiad Inwestycyjny :) 24.01.2010

Tematyka:
- Najważniejsze inwestycje infrastrukturalno-budowlane w Kielcach i regionie w 2010 i ich wpływ na nasze miasto.
- Rewitalizacja śródmieścia Kielc
- Kluczowe inwestycje miejskie

Goście:
Urzędnicy, Urzędy: Hajdorowicz, Kuźmuk, Cedro, MZD (Wójcik)
Firmy, Inwestorzy: Korona, Echo, Geopark
Architekci: Kamiński, Bojarowicz, Opałko.
Eksperci: Mochoń, Stradomski.

Kogo jeszcze? Jakie jeszcze tematy?

Master,
fakt, że jest szerzej. Ale widzę, że jeśli my nie zainicjujemy takiej dyskusji o mieście to nie zrobi tego nikt inny.
Ja nie potrafię wskazać miejsca, podmiotu, instytucji w Kielcach kto stawiałby takie fundamentalne pytania i zastanawiał się nad wizją miasta jako takiego.
Więc...może my?

Pzdr
A.
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 11 stycznia 2010, o 14:44

Pani architekt nazywa się Kuźmuk, a nie Kuźmiuk. Poprawiałem Cię już wcześniej parę razy :P
Skomentuję wieczorem, może do tego czasu coś mi przyjdzie do głowy
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 11 stycznia 2010, o 17:26

Jeżeli chodzi o samą formułę spotkania, to faktycznie taka większa dyskusja może przynieść ciekawe efekty...

Co do spotkania inwestycyjnego... Czegoś mi tutaj brakuje...
Dodałbym w tematach jedną kwestię:

-Prawo, a sprawność procesu inwestycyjnego (prawo zamówień publicznych, prawo lokalne)... Opóźnienia, protesty itd.

Do gości dodałbym środowiska akademickie... Zwłaszcza związane z tematyką spotkania... np:

Prawo, a proces inwestycyjny- dr inż. Stefan Szałkowski
Urbanistyka, inwestycje mieszkaniowe - Prof. zw. dr hab. inż. arch. Wacław Seruga
Inżynieria komunikacyjna, drogi - dr inż. Halina Major.

Wszyscy wykładają aktualnie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska naszej Politechniki i można spróbować ich zaprosić...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 11 stycznia 2010, o 17:37

Popieram gorąco MadMike!

Dodatkowo, z przyjemnością bym rozszerzył dyskusję o inne kwestie, skoro ma być OC raz na miesiąc, a kolejne zupełnie o innej tematyce, choć w sumie nie wiem.

Chodzi bowiem o wizję urbanistyczną miasta, jak zapobiec jego rozlewowi, jak uatrakcyjnić przestrzeń publiczną - i rola procesu planowania i społecznej partycypacji w nim itp itd
Ogólnie, tak jak chciał, Cyniczny, czyli zadać trudne pytanie: Jak nasze miasto chce się rozwijać? I w mojej skromnej opinii nie chodzi zupełnie o pogadanie z inwestorami, którzy już budują ;) Ale to tylko moje zdanie.. pewnie zaraz bedzie, i ze cham i ze głupoty gada 8)

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 11 stycznia 2010, o 19:14

Kolejny temat do dyskusji z władzami miasta:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /552440983

Potrzeba wzmożonych kontroli i ew. wymiana instalacji gazowych w starym budownictwie... W tym przypadku, możliwe że wybuch został wywołany przez niezakręcenie gazu... Ale problem najstarszych budynków z wielkiej płyty będzie narastał z czasem.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 11 stycznia 2010, o 20:39

MadMike pisze:Co do spotkania inwestycyjnego... Czegoś mi tutaj brakuje (...)
Ale jeśli "naćkasz" gości to nic z tego nie będzie. Zabraknie czasu dla wszystkich. Goście fajni i może raczej odrębne spotkanie z nimi?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 11 stycznia 2010, o 20:49

sueno pisze:Ale jeśli "naćkasz" gości to nic z tego nie będzie.
Ja tylko grzecznie odpowiedziałem na pytanie:
Cyniczny Optymista pisze: Kogo jeszcze? Jakie jeszcze tematy?
Nie napisałem, że wszystko i wszyscy mają być na jednym spotkaniu... To zależy od organizatora... To tylko moje sugestie...

Jednak nie dzieliłbym spotkania tylko ze względu na ilość gości, raczej tematycznie...

Chodzi na przykład o to, aby pan Hajdorowicz mógł się spotkać z jednym z lepszych urbanistów akademickich w kraju i aby mogli wymienić myśli.

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 11 stycznia 2010, o 21:23

A mnie osobiście ta wizja MM bardzo się podoba. I bardzo chętnie zaproszę wskazane osoby - jeśli są rzeczywiście warte ;)

Co do Twoich słów, PK. Żadne tam chamidło z Ciebie tylko właśnie wskazujesz ten kierunek spotkania w którym i ja bym chciał, żeby ono poszło.
Bo w tym mieście nie ma dyskusji na takie ogólno-wizjonerskie tematy.
Więc może akurat wskazani przez MM akademicy będą chętni?

I chciałbym pogadać o jeszcze jednym - o walce o ładne centrum. Jak powyrzucać syfiaste reklamy, nieskoordynowane malowania, itd...
Taki ukłon w stronę RZ :)

Pzdr
A.
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 11 stycznia 2010, o 21:32

O tak tak, tylko to podchodzi pod rewitalizację centrum ;)

a jak? np. zapisać w pzp
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2010, o 21:56 przez pk5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 11 stycznia 2010, o 21:39

Cyniczny Optymista pisze:jeśli są rzeczywiście warte ;)
Kwestia jest taka, że lepiej znam tylko dr inż. Szałkowskiego, bo miałem z nim zajęcia... Jest szefem Zakładu Ekonomiki i Organizacji Budownictwa na Politechnice, jednocześnie Prorektorem na WSH, wiceprzewodniczącym zarządu kieleckiego oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa... Myślę że miałby coś do powiedzenia w tym temacie.

prof. dr hab. inż. arch. Wacław Seruga jest dyrektorem instytutu projektowania urbanistycznego na Politechnice Krakowskiej... Jego kariera naukowa wygląda bardzo okazale:
http://riad.pk.edu.pl/~naszapol/archiwu ... /19_20.htm

Co do dr inż. Haliny Major, wiem tylko tyle, że wykłada przedmioty związane Inżynierią Ruchu i kilka razy wypowiadała się w prasie na te tematy...
Cyniczny Optymista pisze: I chciałbym pogadać o jeszcze jednym - o walce o ładne centrum. Jak powyrzucać syfiaste reklamy, nieskoordynowane malowania, itd...
Taki ukłon w stronę RZ :)
Proponuję zrobić kilka fotek najcięższych przypadków i wydrukować przed spotkaniem... ;) Poza tym to nie ukłon tylko w stronę RZ, tylko raczej większości z nas...;)

ODPOWIEDZ