Rosyjski przy piwie

To, co mozemy zrobic.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Cyniczny Optymista

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Rosyjski przy piwie

Post autor: Cyniczny Optymista » 29 lipca 2008, o 16:01

Poszukuje osob do odbywania raz w tygodniu spotkan w lekkiej, milej atmosferze, gdzie przy piwku rozmawialibysmy sobie o rzeczach waznych (i nie ;) w jezyku rosyjskim.

Niewazny jest poziom i stopien znajomosci, liczy sie chec poprawiania swoich umiejetnosci jezykowych (ewentualnie nie zapomnienia :) oraz pobyt w milym towarzystwie.
Tematy rozmow absolutnie dowolne, przyjsc moze kazdy.

Poniewaz jestem nowy w miescie i jeszcze za bardzo go nie znam, bylbym wdzieczny za ewentualne sugestie co do lokalu.
Jakies w miare spokojne miejsce bez glosnej muzyki, z takim ustawieniem stolikow (lub mozliwoscia takowego przestawienia), by 10, 20 osob moglo sie porozumiec bez przekrzykiwania.

Z wyrazami szacunku
Arkadiusz J.Stawicki
(dla przyjaciol Akson lub Cyniczny ;)

Kontakt:
Mail: akson1@gazeta.pl
Telefon: (0048) 664735955
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 29 lipca 2008, o 18:12

Z rosyjskim już u mnie nieco gorzej, myślę że u pozostałych także więc nie wiem czy wypali :). Ale co do angielskiego to jestem na tak.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 29 lipca 2008, o 19:18

tom pisze:Z rosyjskim już u mnie nieco gorzej, myślę że u pozostałych także więc nie wiem czy wypali :). Ale co do angielskiego to jestem na tak.
Tom, wypali bo to może być fajna zabawa. Ja uwielbiam jak Polacy (w tym ja sam) "mówią" w języku Puszkina, bo im się wydaje że kiedyś się uczyli to i umieją. Jeżdżę raz na jakiś czas turystycznie do zachodniej Ukrainy, którą uwielbiam, ale ostatnio bywałem na rosyjskojęzycznym Krymie w grupie rodaków, co to jak chcieli zapytać kogoś o drogę zagadywali swojsko "izwienitie waskriesjenie" (przepraszam niedziela). I takie tam cuda. Tak więc jestem na tak.

A tak na poważnie to fajna inicjatywa kolego Cyniczny Optymisto.

Awatar użytkownika
193
Posty: 154
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:39
Lokalizacja: Kielce Biesak, Warszawa
Kontakt:

Post autor: 193 » 29 lipca 2008, o 20:17

No wlasnie. ja kiedys chodzilem do ruskiego przedszkola w ZSRR ale zostalo mi z tego okragle ZERO.

Chetnie bym natomiat pogadal po wlosku :]

A Mundo Cafe to chyba tak z nazwy pasuje tez do obcojezycznych spotkan

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 29 lipca 2008, o 21:27

193 pisze: Chetnie bym natomiat pogadal po wlosku :]
O i to dobre, choć obawiam się, że będę mógł Cię tylko wysłuchać bo rozumiem sporo ale jak przychodzi do mówienia to "język kołkiem", ma comunque possiamo provare :)
193 pisze:A Mundo Cafe to chyba tak z nazwy pasuje tez do obcojezycznych spotkan
A czy "obiady czwartkowe" musza być z założenia wyłącznie obcojęzyczne? Myśle, że możemy spotkać się i porozmawiać o sprawach mniej i bardziej ważnych dla naszego polis również w języku ojczystym.

Co na to kolega pomysłodawca i chairman?

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 29 lipca 2008, o 22:27

Z kolei Powtorna, Uroczysta Poprawina Obcojezyczna (czyli P.U.P.A) dla chetnych na rosyjskojezyczne przezycia estetyczne odbedzie sie kilka dni po czesci angielskiej czyli w najblizszy poniedzialek tj. 04.08.08 rowniez o godzinie 18-30 w tym samym lokalu zwanym Mundo Cafe, a mieszczacym sie w Kielcach przy Placu Wolnosci 1.
Spotkanie owo rowniez zapoznawczym bedzie bedzie, stad zezwala sie na przyniesienie nie tylko wlasnej wałówki, ale i wyrobow spirytusopodobnych (ktore jednak na terenie lokalu, z przyczyn obiektywnych, a "obsluga lokalu na to niechetnie zazwyczaj patrzaca" zwanych, poza lokalem zapewne jeno konsumowane beda byc mogly ;)

O czym pograzony w bolu zawiadamia
Ojciec - Inspirator.

Ps: Grażdanina Kota niniejszym zas zawiadamiam, iz ani P.I.W.O. ani P.U.P.A Obiadami Czwartkowymi nie sa.
Obiady owe zaiste odmienna postac miec beda - rowniez przy piwie, ale kierowane juz ewidentnie do lokalnych patriotow (a nie chcacych szlifowac jezyki), jako iz zakres poruszanych na nich tematow dotyczyl bedzie przede wszystkim spraw powaznych zwiazanych z rozwojem tak Kielc jak i wojewodztwa swietokrzyskiego tudziez calej Rzeczypospolitej.
Wszystko bedzie w jezyku polskim, tym beda sie tez poslugiwac zapraszani Goscie Specjalni, (od samorzadowcow przez przedsiebiorcow po dziennikarzy i artystow) ktorych wystapienia (max. polgodzinne) sluzyc beda jako punkt wyjscia do dyskusji na danym Obiedzie.
Obiady beda sie odbywac w soboty co dwa tygodnie, ale poki co trwaja jeszcze prace organizacyjne, a o wszelkich postepach powiadamial bede w specjalnych komunikatach :)

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 4 sierpnia 2008, o 20:57

Cyniczny Optymisto - большое спасибa, сейчас я понимaю как много мне нужно учиться чтобы хорошо говорить по русски :)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 4 sierpnia 2008, o 21:34

Kot pisze:Cyniczny Optymisto - большое спасибa, сейчас я понимaю как много мне нужно учиться чтобы хорошо говорить по русски :)
\
He :!:

ODPOWIEDZ