27.05.2008 - Dzień Sąsiada

Moderatorzy: sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
asmo
Posty: 84
Rejestracja: 12 lutego 2008, o 09:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

27.05.2008 - Dzień Sąsiada

Post autor: asmo » 11 maja 2008, o 08:13

Myślę że to fajny pomysł - do wykorzystania - ja z chęcia napisze u siebie o lokalnych inicjatywach.

"Sąsiad to osoba która mieszka obok – na tej samej ulicy, w tym samym bloku. To osoba od której możesz pożyczyć cukier, to osoba która może zaopiekować sie Twoim mieszkaniem podczas urlopu. Dlatego warto go poznać – a okazją do tego może być Święto Sąsiada

Istotą Święta Sąsiada i wynikających z niego wspólnych spotkań i zabawy jest integracja, poczucie wspólnoty i solidarności. Bliższe poznanie się, rozmowa sprzyjają dobrej atmosferze, zacieśnianiu dobrych sąsiedzkich kontaktów, budowaniu lokalnej, aktywnej społeczności. Takie powodują że samotnicy otwierają się na nowe znajomości, a na osiedlach zrobi się bardziej rodzinnie.

Formuła spotkań jest bardzo różna. Mieszkańcy mogą spotykać się przy wspólnym stole lub bawić się na festynach. Może być sąsiedzkie spotkania na ulicy, w ogrodzie, na podwórzu budynku – czyli takie które każdy może zrealizować. Jeżeli chciałbyś zorganizować podobne spotkanie w Twoim okolicy, skontaktuj się ze swoją spółdzielnią mieszkaniową.

W Europie święto sąsiadów obchodzone jest od 2002 roku - a zostało wymyślone przez Francuzów. Do obchodów Święta Sąsiada dołączyła też Polska. Miasta które w poprzednich latach przystąpiły do realizacji Święta to między innymi: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Łomża, Gliwice.

27 maja 2008 mamy szansę poznać ludzi obok których mieszkamy. To szansa aby nasze kontakty nie ograniczały się do zdawkowej wymiany uprzejmości, ale sprzyjały tworzeniu miłej atmosfery nie tylko od święta. Po prostu - będzie się nam lepiej mieszkać.
Europejska strona Święta:
http://country.european-neighbours-day.com/pl"
--

http://jakieCudne.pl
Świętokrzyskie. Jakie Cudne.

ODPOWIEDZ