Strona 1 z 9

Kolporter Development - Wspólnota Domaniówka

: 6 maja 2007, o 20:00
autor: lucas
Do wszystkich wspólnotowców z Domaniówki... W związku z brakiem kablówki w rejonie naszego bloku przeglądałem ofertę Cyfry+ i jest tam oferta dla wspólnot mieszkaniowych... Jeden talerz na cały blok, i na pewno dałoby się coś utargować na abonamencie. Zalet sporo, bo blok bez upchanych na każdym balkonie anten satelitarnych prezentuje się dużo ładniej. Do tego rachunek za telewizję można byłoby wliczyć do rachunku za fundusz administracyjny... Pomysł pod dyskusję niewątpliwie... 8)
http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=237

A do Autora mam taką propozycję, aby w dziale "Mieszkania" dodał wątek "Wspólnoty mieszkaniowe" wtedy dana wspólnota mogłaby się integrować czy omawiać ważne problemy bez wciągania w to wszystko osób czytających wątek dotyczący inwestycji danego dewelopera. Pozdr.
:)

: 6 maja 2007, o 20:34
autor: Autor
lucas pisze:A do Autora mam taką propozycję, aby w dziale "Mieszkania" dodał wątek "Wspólnoty mieszkaniowe" (...)
Watek zaloze, ale temat prosze zalozyc samodzielnie :)

: 6 maja 2007, o 23:28
autor: chief
Lucas pomysł na kablówkę ok. Przynajmnij bloku nie upstrzy las anten. Czy sprawdzałeś też ofertę "n -tv"?
Z tego co patrzyłem na stronie to jest to oferta skierowana do developerów, więc może i nasz zainteresowałby sie sprawą.

: 6 maja 2007, o 23:35
autor: chief
Czy komuś coś wiadomo na temat drogi do naszego bloczku na Domaniówce?
Czy powstanie jakiś asfald lud kostka? Teraz ulica bardziej przypomina drogę polną w środku miasta.

: 7 maja 2007, o 15:28
autor: lucas
chief pisze:Czy komuś coś wiadomo na temat drogi do naszego bloczku na Domaniówce?
Czy powstanie jakiś asfald lud kostka? Teraz ulica bardziej przypomina drogę polną w środku miasta.
Drogę od bloku do ulicy zobowiązał się zrobić Kolporter... Ja tylko mam nadzieję, że jak Kolporter i Becher skończą budować, to miasto zrobi coś z ulicą Szydłówek Górny bo przez ostatni rok jej stan uległ dramatycznemu pogorszeniu. Fatalnie się nią jedzie - zwłaszcza pod górę.

Co do tv... Przeglądałem strony n i polsatu cyfrowego, ale nigdzie nie natknąłem się na jakieś specjalne oferty dla deweloperów i wspólnot mieszkaniowych. Tylko cyfra+ prezentuje taką ofertę na stronach.

: 7 maja 2007, o 18:11
autor: damzaw
Lucasik z tą cyfrą to niezły pomysł jestem za, a ile wyniósłby abonament?

: 7 maja 2007, o 19:50
autor: lucas
damzaw pisze:Lucasik z tą cyfrą to niezły pomysł jestem za, a ile wyniósłby abonament?
No myślę, że na pewno taniej niż jakby każdy z osobna taki talerz sobie założył... Wysłałem maila do cyfry+ o więcej szczegółów i jak tylko coś mi odpiszą to dam znać.

: 8 maja 2007, o 10:49
autor: 1RYSZARD
Byłem wczoraj w Kolporterze i dowiedziałem się ,że w tym roku ul.Domaniówka bedzie tylko utwardzona(dojazd do bloków) a w przyszłym roku MOŻE miasto zrobi.Że nie do końca jest tak jak obiecywali .

Z TV to super pomysł a co z internetem?
Pozdro.

: 8 maja 2007, o 11:44
autor: chief
Uważam, że powinniśmy wymóc na deweloperze pełne zakonczenie inwesycji, czyli także drogę dojazdową. W ten sposób umawialiśmy się kupując mieszkania, jej brak to także niższa wartość nieruchomości. !! Później skończy się na tym, że my jako wspólnota będziemy"wozić' się z miastem w tej sprawie. Macie jakiś pomysł??

: 8 maja 2007, o 16:58
autor: lucas
Szukałem w umowie i niestety nie znalazłem nic o drodze...więc niestety mogą nas wykolegować. Chyba, że Becher będzie robił do swojego bloku, to byśmy się załapali :) ale wątpię.
Ciekawe co Kolporter rozumie przez słowo "utwardzona"... Swoją drogą spodziewałem się po tym deweloperze, że nie będzie rzucał słów na wiatr.

Do Autora: Wątek "Wspólnoty mieszkaniowe" jest bardzo ładny, ale niestety zablokowany... :roll: i nie możemy tam jak na razie przenieść naszej Domaniówki...

: 8 maja 2007, o 17:18
autor: Piotrek
Zaciągnąłem języka u koleżanki z bloku Bechera (tego od ulicy Szydłówek Górny):

<cytat mniej więcej>
Do wspólnoty mieszkaniowej tego bloku wpłynął list z prośbą o możliwość przesunięcia ogrodzenia (chyba o 1m) od ulicy Domaniówka. Niestety wspólnota nie wyraziła zgody, ponieważ wiązało by się to z likwidacją miejsc parkingowych za które ci ludzie zapłacili przy zakupie mieszkania. Drugą sprawą jest to że tam są sklepy do których przyjeżdżają ciężarówki z zaopatrzeniem. Zmniejszenie miejsca poprzez przesunięcie ogrodzenia mogło by spowodować jeszcze większe trudności z dostawą towarów. </cytat>

Ten list wpłynął już kilka miesięcy temu i o tej sytuacji Kolporter na pewno już wie od dawna. Natomiast inną sprawą jest że pozostaje możliwość przesunięcia ogrodzenia przy drugim bloku (na co z tego co mi wiadomo jest zgoda).

Zostało jeszcze trochę czasu więc może dajmy szansę Deweloperowi żeby się wykazał ;)

: 8 maja 2007, o 18:11
autor: lucas
1RYSZARD pisze:Byłem wczoraj w Kolporterze i dowiedziałem się ,że w tym roku ul.Domaniówka bedzie tylko utwardzona(dojazd do bloków) a w przyszłym roku MOŻE miasto zrobi.Że nie do końca jest tak jak obiecywali .

Z TV to super pomysł a co z internetem?
Pozdro.
Tak z ciekawości zapytam... Byłeś już pewnie w nowej siedzibie Kolportera... gdzie tam teraz jest nasz Development?

: 8 maja 2007, o 19:37
autor: Piotrek
1RYSZARD pisze:Z TV to super pomysł a co z internetem?
Pozdro.
O internecie pisaliśmy już wcześniej. Jak jest już instalacja LAN to chyba najtaniej by było kupić jedno wypasione łącze i podzielić na wszystkich mieszkańców. Wyszło by nie więcej jak 5 do 10 zł na mieszkanie.

Ale myślę że takie sprawy to będziemy omawiać trochę później :)

: 8 maja 2007, o 21:03
autor: 1RYSZARD
Kamil Chojnacki urzęduje w p.402 IVp.
-------------------------------
RYSIEK

: 8 maja 2007, o 21:09
autor: damzaw
Z tą drogą to nie możemy popuścić bo to jest ważna sprawa. W końcu umowa ustna też jest wiążąca.
Mam nadzieje że z Apartamentowcu na Wzgórzu nie zrobi się domek pod strzechą bo im bliżej końca inwestycji tym coraz to więcej niewiadomych.
Czy dojazd do domaniówki będzie od ul. Szydłówek górny?
Czy widział ktoś plan zagospodarowania działki? (czyli gdzie będą lampy oświetleniowe, gdzie zieleń, gdzie kostka, gdzie śmietniki, itp.)