Kolporter Development - Wspólnota Domaniówka

Moderatorzy: sueno, Sirek1

1RYSZARD
Posty: 16
Rejestracja: 12 lutego 2007, o 13:05

Post autor: 1RYSZARD » 27 maja 2007, o 11:54

Skąd masz informację o terminie oddania,czy to oficjalny termin?

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Post autor: lucas » 28 maja 2007, o 15:56

Byłem w Kolporterze podpisać umowę z ZEORKiem i podpytałem panią Agatę... Termin oddania budynku przesunie się na koniec września, ale za to będziemy mieli szerszą drogę wyłożona kostką. Dodatkowo podobno w przyszłym roku Kolporter zrobi oświetlenie ul. Domaniówka.
No i co najważniejsze nasz bloczek już nie zdrożeje. 8)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, o 20:43 przez lucas, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 28 maja 2007, o 19:42

Ciekawe czy przed blokiem (czyt. przed wejściem na klatek) będzie jakieś oświetlenie?
I czy przy furtkach będzie domofon.

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Post autor: lucas » 28 maja 2007, o 20:49

damzaw pisze:Ciekawe czy przed blokiem (czyt. przed wejściem na klatek) będzie jakieś oświetlenie?
I czy przy furtkach będzie domofon.
Myślę, że oświetlenie przed klatkami to standard i będzie na pewno (chyba że myślisz o jakichś latarenkach przy chodniku od strony Bechera - to wątpię), a domofon pewnie będziemy musieli sobie założyć sami. Wydaje mi się, że deweloper odda blok z gotową instalacją do założenia wideodomofonów, ale za takowe musi zapłacić wspólnota.
Łukasz

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 12 czerwca 2007, o 19:14

Witam sąsiadów

Jakieś nowe wieści o naszym bloczku?, a może ktoś był ostatnio na budowie? Jak postępują prace?

PawelCu
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2007, o 21:25

Pytanie

Post autor: PawelCu » 22 czerwca 2007, o 19:19

Opodal naszego bloku na przedłużeniu blaszanych garaży za drogą (na południe) prowadzone są roboty ziemne. Czy Ktoś wie co to będzie ?

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Re: Pytanie

Post autor: lucas » 4 lipca 2007, o 16:19

PawelCu pisze:Opodal naszego bloku na przedłużeniu blaszanych garaży za drogą (na południe) prowadzone są roboty ziemne. Czy Ktoś wie co to będzie ?
To prawdopodobnie będą nowe, murowane, ładne garaże.

Był ktoś może ostatnio na budowie? Jak idą prace?
Myślę, że w obliczu tego co się dzieje fajnie byłoby mieć już akt notarialny w kieszeni. :roll:
Łukasz

Piotrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 lipca 2006, o 14:48
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Piotrek » 6 sierpnia 2007, o 10:46

Z nieoficjalnych informacji:
Firma kolporter prowadzi rozmowy z UPC. Podłączenie kablówki powinno być możliwe zaraz po oddaniu budynku. :)
Ciekawe co z internetem?
Piotrek

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Post autor: lucas » 6 sierpnia 2007, o 18:31

Piotrek pisze:Z nieoficjalnych informacji:
Firma kolporter prowadzi rozmowy z UPC. Podłączenie kablówki powinno być możliwe zaraz po oddaniu budynku. :)
Ciekawe co z internetem?
To spoko. Zawsze co kablówka to kablówka, największy wybór kanałów z różnych platform cyfrowych.
Ja internet mam ciągle w neostradzie TP... Dowiadywałem się jak jest z przeprowadzką więc może ktoś skorzysta... Jest tak. W momencie przeprowadzki poprzednia umowa jest anulowana i żeby nie rozliczać się z nimi za niewykorzystane miesiące trzeba podpisać nową umowę w nowym miejscu. Bonus jest taki, że w momencie podpisywania nowej umowy stosuje sie już nowe zasady, czyli można skorzystać z obowiązujących w przyszłości promocji, albo podpisać wtedy umowę np na rok...

Mam pytanko do Was... Jeśli oddadzą blok październik/listopad to kiedy planujecie się wprowadzić? :)
Łukasz

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 6 sierpnia 2007, o 21:04

z upc byłoby fajnie, wszedł w kielcach iplus, podobno działa całkiem nieźle 1,8Mega.

Ja wprowadzam się zgodnie z podpisaną umową :D , rozkładam namiot przed klatką, jakoś to będzie.

A tak na poważnie dobrze by było żeby ustalić jakieś godziny stukania i pukania w ściany np. od 7:00 do 17:00.

Piotrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 lipca 2006, o 14:48
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Piotrek » 7 sierpnia 2007, o 07:20

lucas pisze:Ja internet mam ciągle w neostradzie TP... Dowiadywałem się jak jest z przeprowadzką więc może ktoś skorzysta...
W obecnym miejscu zamieszkania zrobiłem z sąsiadami małą sieć i mam internet za 20zł/miesiąc. Może i na domaniówce by się ktoś znalazł do takiej spółki. Infrastruktura jest gotowa tylko popodpinać kabelki ;)
lucas pisze:Mam pytanko do Was... Jeśli oddadzą blok październik/listopad to kiedy planujecie się wprowadzić? :)
Ostatnio rozmawiałem z P. Kamilem i odbiór budynku przez Kolporter ma być zgodnie z planem czyli do końca sierpnia a przekazanie mieszkańcom do połowy września :) Pożyjemy zobaczymy.
damzaw pisze:A tak na poważnie dobrze by było żeby ustalić jakieś godziny stukania i pukania w ściany np. od 7:00 do 17:00.
;)
Piotrek

PawelCu
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2007, o 21:25

Dach

Post autor: PawelCu » 7 sierpnia 2007, o 18:48

Witam, myślałem, że nasz dach będzie pokryty blachą lub dachówką bitumiczną, a jak widać jest papa termozgrzewalna. Czy tak ma pozostać ? Gdyby to był poziomy dach to Ok, ale jest daszek spadzisty ... tak to chyba nie bardzo. Jak widać budują już garaże obok, rozumiem, że takie same powstaną zamiast tych strasznych blaszaków. Pozdrowienia.

1RYSZARD
Posty: 16
Rejestracja: 12 lutego 2007, o 13:05

TERMIN ODDANIA UL.DOMANIÓWKA

Post autor: 1RYSZARD » 7 sierpnia 2007, o 21:01

DZISIAJ ROZMAWIAŁEM Z P.AGATĄ I POWIEDZIAŁA, ŻE ODBIÓR NASTĄPI NAJWCZEŚNIEJ NA POCZĄTKU PAŹDZIERNIKA A TAK NAPRAWDĘ TO NIE WIE TWIERDZĄC, "ŻE ONI TO ZROBILI WSZYSTKO".A Z TĄ PAPĄ TO FAKTYCZNIE PRZEGIĘCIE I CHYBA TRUDNO ZNALĘŹĆ NOWĄ INWESTYCJĘ GDZIE ZASTOSOWANO BY TAKĄ TECHNOLOGIĘ.OBSERWUJĄC TĄ CAŁĄ SYTUACJE DOCHODZĘ DO WNIOSKU,ŻE STOSUJĄ NAJTAŃSZE I NAJPROSTSZE METODY I MAJĄ NAS W GŁĘBOKIM POSZANOWANIU.TERMIN ZBLIŻA SIĘ DO KOŃCA A TU "ANIA SŁYCHU ANI WIDU" I NAJGORSZE JEST TO ,ŻE NIE POCZUWAJĄ SIĘ DO WINY.

PS. A KTO ICH W PRZYSZŁYM ROKU ZAGONI DO DOKOŃCZENIA(WYKONANIA) DROGI I OŚWIETLENIA???!!!

POZDRAWIAM.

Piotrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 lipca 2006, o 14:48
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Re: TERMIN ODDANIA UL.DOMANIÓWKA

Post autor: Piotrek » 8 sierpnia 2007, o 07:23

1RYSZARD pisze:DZISIAJ ROZMAWIAŁEM Z P.AGATĄ I POWIEDZIAŁA, ŻE ODBIÓR NASTĄPI NAJWCZEŚNIEJ NA POCZĄTKU PAŹDZIERNIKA
Myślę że lepiej poinformowany jest P. Kamil. To on jeździ w teren i dogląda postępu w pracach. Ale dziwne że mają różne wersje terminu zakończenia inwestycji.
1RYSZARD pisze:PS. A KTO ICH W PRZYSZŁYM ROKU ZAGONI DO DOKOŃCZENIA(WYKONANIA) DROGI I OŚWIETLENIA???!!!
Sprawa drogi jest bardziej skomplikowana i kiedyś ją opisywałem. Z relacji ludzi którzy widzieli plany wynika że zaprojektowana przez geodetę propozycja była bardzo przyzwoita. Latarnie i szeroka asfaltowa droga. Jedyny problem, że wspólnota w bloku przed nami nie wyraziła zgody na przesunięcie ogrodzenia w zaproponowany sposób. Teraz do urzędu miasta wpłynął protest tej wspólnoty z trzema wariantami możliwymi do przeprowadzenia.
Czyli wszystko sie przedłuży co najmniej do następnego roku :evil:
Piotrek

1RYSZARD
Posty: 16
Rejestracja: 12 lutego 2007, o 13:05

Droga

Post autor: 1RYSZARD » 8 sierpnia 2007, o 10:02

To geodeta i Kolporter nie wiedzieli ,że tam stoi dom z ogrodzeniem należący do wspólnoty, na co liczyli?!

ODPOWIEDZ