Kolporter Development - Wspólnota Domaniówka

Moderatorzy: sueno, Sirek1

zyxon

a co z mieszkaniami?

Post autor: zyxon » 9 sierpnia 2007, o 06:55

Witam

Mam pytanie: a jak wygląda kwestia realizacji przez naszego developera zmian naniesionych przez Was w projektach mieszkań, bo u mnie tragicznie :x ?

Piotrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 lipca 2006, o 14:48
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Re: Droga

Post autor: Piotrek » 9 sierpnia 2007, o 09:07

1RYSZARD pisze:To geodeta i Kolporter nie wiedzieli ,że tam stoi dom z ogrodzeniem należący do wspólnoty, na co liczyli?!
Trzeba spytać geodety.
zyxon pisze:Mam pytanie: a jak wygląda kwestia realizacji przez naszego developera zmian naniesionych przez Was w projektach mieszkań, bo u mnie tragicznie
U mnie rewelacja. Wszystko jest jak chciałem. Złego słowa nie dam powiedzieć :D
Piotrek

PawelCu
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2007, o 21:25

Wnętrza

Post autor: PawelCu » 9 sierpnia 2007, o 19:00

Nie byłem oglądać mieszkania, zmiany mam kosmetyczne. Pytanie dla kolegów którzy byli w środku. Jak oceniacie wykończenie wewnątrz budynku, czy równo, gładko, ładnie ...? Pozdrawiam

zyziek

Re: Wnętrza

Post autor: zyziek » 16 sierpnia 2007, o 06:50

PawelCu pisze:Nie byłem oglądać mieszkania, zmiany mam kosmetyczne. Pytanie dla kolegów którzy byli w środku. Jak oceniacie wykończenie wewnątrz budynku, czy równo, gładko, ładnie ...? Pozdrawiam
jak ostatnio byłem na budowie to na pierwszy rzut oka ściany nawet są proste , i gładkie, trudno wypowiedzieć się co reszty bo trwały prace przy prowadzeniu CO, prawde co do oceny wykonania powie jedynie jakiś obiektywny spec-fachura budowlany.

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 16 sierpnia 2007, o 20:18

Ja byłem mile zaskoczony. Ściany całkiem całkiem, jak na tynki ręczne III kategorii to wyglądał nieźle, nie miałem łaty ale wizualnie prezentowały się dobrze, wylewki gładkie pod parkiet czy panele dobrze przygotowane, z miksokreta posadzki wychodzą całkiem dobrze rurki od centralnego pochowane, tylko uważajcie jak będziecie wieszać szafki bo przewody elektryczne są na różnych wysokościach.

iza25
Posty: 11
Rejestracja: 25 sierpnia 2007, o 13:13
Kontakt:

Re: Wnętrza

Post autor: iza25 » 25 sierpnia 2007, o 13:51

zyziek pisze:
PawelCu pisze:Nie byłem oglądać mieszkania, zmiany mam kosmetyczne. Pytanie dla kolegów którzy byli w środku. Jak oceniacie wykończenie wewnątrz budynku, czy równo, gładko, ładnie ...? Pozdrawiam
jak ostatnio byłem na budowie to na pierwszy rzut oka ściany nawet są proste , i gładkie, trudno wypowiedzieć się co reszty bo trwały prace przy prowadzeniu CO, prawde co do oceny wykonania powie jedynie jakiś obiektywny spec-fachura budowlany.
Razem z mężem byliśmy ostatnio właśnie z fachowcem w naszym mieszkaniu i ocenił on cytuje:"że dawno nie widział tak spartaczonych ścian w nowym budownictwie". Chyba że
to jest jakiś kielecko-koloprterowy standard, bo nasz fachowiec remontuje mieszkania w całej Polsce wiec myślę że ma porównanie.
Co do zaplanowanych wcześniej zmian w instalacjach i układzie ścian wszystko zostało dobrze wykonane, ale naprawdę wg mnie ściany pozostawiają dużo do życzenia.
Nie podoba mi się również to że kaloryfery wychodzą z podłogi a nie ze ściany tak jak u większości moich znajomych, którzy mają nowe mieszkania.
Okna są osadzone beznadziejnie, widać gołym okiem kilka nie wyrównanych warstw tynku, które są różnej szerokości.

Czy ktoś z Was może wie kiedy w końcu będzie termin oddania, bo mnie przyszło pismo ze 15 października +/- dwa tygodnie, a dzień wcześniej Pan Kamil poinformował nas że ok 20 września, więc nie rozumiem skąd ten brak kompetencji lub zły przepływ informacji.

A co do drogi i oświetlenia to myślę, że wszyscy mieszkańcy powinni murem nie podpisywać odbioru mieszkań póki nie będzie to zrobione, ponieważ rozmawiając ostatnio ze znajomymi z sąsiedniego Bechera stwierdzili oni kategorycznie że nie oddadzą swoich miejsc postojowych, aby dzięki temu powstała szersza droga.

No i oczywiście jeśli termin oddania mieszkania wydłuży się do listopada to zastanawiam się jak wyciągnąć konsekwencje, bo sami wiecie jak jest skonstruowana umowa;) dobrze że mamy prawników pośród znajomych:))) :twisted:

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Post autor: lucas » 26 sierpnia 2007, o 11:20

Iza, na to co mówią fachowcy zawsze bierz małą poprawkę... :)
Jak pięć lat temu fachowiec oglądał obecne moje mieszkanie przed remontem stwierdził cyt. "Uuuuu... fatalnie... krzywo... dużo roboty będzie" (w domyśle: "Nie zdziw się kolego jak zabulisz ładną kasę"). Poprosiłem potem innego fachowca - znajomego po dalszej rodzinie i ten z kolei stwierdził że ściany eleganckie i pracy dużo przy nich nie będzie...

Także Iza, nie widziałem Twoich ścian, ale zawsze na słowa fachowców o ilości włożonej przez nich pracy traktuj z przymrużeniem oka.
Łukasz

iza25.

Post autor: iza25. » 26 sierpnia 2007, o 11:50

lucas pisze:Iza, na to co mówią fachowcy zawsze bierz małą poprawkę... :)
Jak pięć lat temu fachowiec oglądał obecne moje mieszkanie przed remontem stwierdził cyt. "Uuuuu... fatalnie... krzywo... dużo roboty będzie" (w domyśle: "Nie zdziw się kolego jak zabulisz ładną kasę"). Poprosiłem potem innego fachowca - znajomego po dalszej rodzinie i ten z kolei stwierdził że ściany eleganckie i pracy dużo przy nich nie będzie...

Także Iza, nie widziałem Twoich ścian, ale zawsze na słowa fachowców o ilości włożonej przez nich pracy traktuj z przymrużeniem oka.
Ale on nam pokazał realne, widoczne usterki !!!! myślę, że można kogoś oszukać względem niektórych rzeczy, ale jeśli ktoś mi pokazuje widoczne gołym okiem wady to chyba nie mogę mieć wątpliwości.

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 26 sierpnia 2007, o 20:27

Zgodzę się z Lukasem, czasem te widoczne usterki da się przy nie wielkim nakładzie pracy poprawić, co nie zmienia faktu że ich nie powinno być. Będziesz miała możliwość żeby wykonawca usterki usunął.
Tylko że mnie bardziej przeraża to że ogrodzenie jest wręcz papierowe, płytki na klatce najtańsze jakie są, gniazdka też dają wiele do życzenia, miały być legranda (o ile dobrze pamiętam) a są jakieś inne.

iza25
Posty: 11
Rejestracja: 25 sierpnia 2007, o 13:13
Kontakt:

Post autor: iza25 » 26 sierpnia 2007, o 21:05

damzaw pisze:Zgodzę się z Lukasem, czasem te widoczne usterki da się przy nie wielkim nakładzie pracy poprawić, co nie zmienia faktu że ich nie powinno być. Będziesz miała możliwość żeby wykonawca usterki usunął.
Tylko że mnie bardziej przeraża to że ogrodzenie jest wręcz papierowe, płytki na klatce najtańsze jakie są, gniazdka też dają wiele do życzenia, miały być legranda (o ile dobrze pamiętam) a są jakieś inne.
Ale dlaczego ja mam to sama poprawiać jeśli płace ogromne kwoty za m.kw.???!!!! :shock:

Piotrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 lipca 2006, o 14:48
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Piotrek » 26 sierpnia 2007, o 21:39

damzaw pisze:gniazdka też dają wiele do życzenia, miały być legranda (o ile dobrze pamiętam) a są jakieś inne.
są legranda

Co do ścian to się nie znam ale chyba nie jest tak tragicznie. Jak oglądałem u siebie to nie sprawiały złego wrażenia. Przecież i tak na nie idzie gładź która wyrównuje drobne nierówności ;)

Myślę że ogólnie budynek wygląda o wiele lepiej niż te na Kołłątaja a szczegóły da się poprawić.
Piotrek

zyzio
Posty: 8
Rejestracja: 8 lutego 2007, o 08:42

a co z dachem?

Post autor: zyzio » 27 sierpnia 2007, o 07:11

Witam.

Czy dach będzie pokryty papą i tyle? Czy może jestem w błędzie.

iza25
Posty: 11
Rejestracja: 25 sierpnia 2007, o 13:13
Kontakt:

Post autor: iza25 » 27 sierpnia 2007, o 12:38

Piotrek pisze:
damzaw pisze:gniazdka też dają wiele do życzenia, miały być legranda (o ile dobrze pamiętam) a są jakieś inne.
są legranda

Co do ścian to się nie znam ale chyba nie jest tak tragicznie. Jak oglądałem u siebie to nie sprawiały złego wrażenia. Przecież i tak na nie idzie gładź która wyrównuje drobne nierówności ;)

Myślę że ogólnie budynek wygląda o wiele lepiej niż te na Kołłątaja a szczegóły da się poprawić.

No tak ale gładz kładzie osoba przeze mnie opłacana więc ja za nią płace, więc jeśli ściana jest krzywa i odstaje od pionu 1 cm to trzeba też więcej gładzi niż gdy odstaje 3mm. Więc chyba lepiej żeby jednak ściany były proste....a tak wogóle to w prawie bud. jest napisane że może być odchylenie 3mm na m.kw o ile dobrze pamiętam, więc zamierzam to wszystko posprawdzać i wyegzekwować przy odbiorze mieszaknia..........

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 28 sierpnia 2007, o 19:27

Wszystko ładnie pięknie tylko że na 3mm na metrze daje Ci prawie 9mm na 3 metrach na 2,60 troche mniej. Mnie bardziej interesuje czy ściana ma płaszczyzną czy jak przejadę łatą nie będzie górek i dołków. Iza ale tu masz racje jak będą jakieś niedoróbki to trzeba o to walczyć żeby je usunięto.

Poruszałem wcześniej temat odbioru części wspólnych budynku czyli np. czym pokryty jest dach a właściwie jak to jest wykonane, czy centralne działa jak należy czy korytaże są pomalowane (nie ma zacieków przebarwień lub innych niedoróbek...) kto to ma sprawdzić???
Oczywiście deweloper zapewnia że wszystko będzie ok ale tutaj wykonawca i deweloper to jedna firma. Jest jeszcze winda plac wokół buynku, elewacja i windy, i jeszcze by się coś znalazło.

PawelCu
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2007, o 21:25

Post autor: PawelCu » 28 sierpnia 2007, o 21:13

No tak, odbiór części wspólnych to ważna sprawa. Zastanawiam się, jak jest z gwarancją developera, jeżeli po roku zacznie coś odpadać lub wykruszać się. Wady ukryte, które wyjdą po pewnym czasie. Ponadto ta droga dojazdowa to bolesna sprawa, zastanawiałem się, czy nie byłoby możliwości zrobienia wjazdu również od góry, od strony blaszaków; nawet nie wiem, czy np. zimą (gołoledź) ten dojazd nie byłby lepszy (od ul. Jaworskiego) niż ten stromy podjazd od ul. Szydłówek górny.

ODPOWIEDZ