Złota 11

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Złota 11

Post autor: MAŁY » 21 czerwca 2013, o 13:53

echo ;) Kielce: w centrum miasta powstanie niezwykły budynek
Najnowszą inwestycją firmy HSD Inwestycje jest budynek w cichej i spokojnej części centrum Kielc, przy ulicy Złotej. Jego budowa ruszy już w lipcu. Będzie miał cztery kondygnacje.
Za-projektowano w nim mieszkania jednopokojowe z kuchnią o powierzchni od 31 metrów kwadratowych, a także większe lokale 2- i 3-pokojowe z aneksem kuchennym i przestronnym tarasem, o powierzchni od 40 do 65 metrów kwadratowych.
Poznaj szczegóły jego budowy

– Projekt architektoniczny budynku przygotowany został w ten sposób, że jednym z najciekawszych elementów jest jego elewacja. Pomyślana ona została w bardzo ciekawy sposób, taki jakiego w mieście dotychczas nie ma. Jest bardzo prosta, bez wystających elementów, ale urzekać ma w swej prostocie poziomą kompozycją ceramicznych kafli, którymi ma zostać obłożona, i oknami o różnej szerokości, od sufitu do podłogi. Kafle o urozmaiconej fakturze i odcieniach, od piaskowych po szary brąz, i fakturze od prawie gładkiej do ryflowanej, czyli z rowkami, mają dać niezwykły efekt rozedrgania elewacji i tym samym uatrakcyjnienia bryły. Budynek i jego lokalizacja ma same zalety. Będzie w centrum, ale nie dochodzić tu będzie wielkomiejski gwar. Przebudowany węzeł Żelazna stworzy wygodny układ komunikacyjny. Mam nadzieję, że stworzy też nową jakość w śródmieściu i w tej okolicy, gdzie dominuje stara zabudowa ze wczesnych lat powojennych i monotonna późniejsza architektura kamienic. Mieszkania zaprojektowane są dla amatorów wyższego standardu. Budynek, którego budowa rozpocznie się już wkrótce jest tak naprawdę połową inwestycji, która zaplanowana została w tym miejscu. Ma kształt litery L. Po dobudowaniu w przyszłości budynku o kształcie litery I, utworzy całość w kształcie litery U. Balkony w budynku zaprojektowane zostały od podwórza. Przy ulicy złotej na parterze budynku będzie miejsce dla lokali nieuciążliwych usługowych – opowiada o projekcie jego twórca architekt Marcin Kamiński z pracowni architektonicznej Kamiński Bojarowicz Architekci.
Obrazek
:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... ly-budynek
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 czerwca 2013, o 16:39


Zablokowany