SBM im. Jana Czarnockiego - ul. Prosta

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

SBM im. Jana Czarnockiego - ul. Prosta

Post autor: Sirek1 » 4 października 2012, o 10:03

Miasto przekaże działkę pod budowę bloku dla 100 rodzin

Spółdzielnia Budowlano - Mieszkaniowa im. Jana Czarnockiego w Kielcach chce wybudować blok mieszkalny dla ponad 100 rodzin. W budynku ma się znaleźć również dwupoziomowy, podziemny parking na ponad 100 miejsc, a dodatkowo będzie także kilkadziesiąt miejsc parkingowych przy obiekcie. Spółdzielni potrzebna była działka, na której miałby powstać blok, dlatego zarząd zwrócił się do miasta z prośbą o oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych przy ulicy Prostej.
Działka znajduje się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 27, poinformował Filip Pietrzyk dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w kieleckim ratuszu. Dodał również, że pod szkolną działką będzie parking podziemny, natomiast na powierzchni nadal zostanie utrzymane boisko i bieżnia.

Prezes Spółdzielni im. Jana Czarnockiego Zbigniew Olesiński zaznaczył, że po zakończeniu inwestycji wybudowana zostanie przy szkole nowoczesna bieżnia, spełniająca wszelkie wymogi. Według niego - tę obecną trudno nazwać bieżnią. Zbigniew Olesiński dodał, że pierwszeństwo przy wykupie podziemnych miejsc parkingowych będą mieć nabywcy mieszkań. W założeniach jedno miejsce jest do każdego lokalu. Natomiast w części naziemnej rozpatrywane są dwa warianty. Jeden to utworzenie parkingu płatnego, a drugi - udostępnienie go mieszkańcom spółdzielni, ale wtedy ceny byłyby niższe.

Decyzję, dotyczącą działki przy ulicy Prostej podjęli na dzisiejszej sesji kieleccy radni. Zgodzili się na jej przekazanie pod budowę bloku.
Spółdzielnia Budowlano - Mieszkaniowa im. Jana Czarnockiego powstała w 2010 roku z podziału SBM „Pionier”.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Miasto ... a4f8f.html

ODPOWIEDZ