WFOŚiGW - Nowa siedziba ul. Wrzosowa

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

WFOŚiGW - Nowa siedziba ul. Wrzosowa

Post autor: Sirek1 » 23 czerwca 2012, o 18:47

Kolejny Fundusz chce na Wrzosową. Chętni do "Gruntu na medal"

Tereny przy ul. Wrzosowej w Kielcach przyciągają kolejną instytucję. Siedzibę chce tam wybudować Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


O sprzedaży działki w sąsiedztwie powstającego budynku starostwa powiatowego decydować dziś będą kieleccy radni. Obok teren chce również kupić Narodowy Fundusz Zdrowia. To fragment nieruchomości wyróżnionej w 2007 roku w konkursie "Grunt na medal" na najlepsze tereny inwestycyjne w kraju. WFOŚiGW jest zainteresowany półhektarową działką.

- Nasza rada nadzorcza już w ubiegłym roku zgodziła się na prace przygotowawcze. Jeżeli wszystko poszłoby sprawnie, do nowego budynku moglibyśmy się wprowadzić w 2013 roku - mówi Ryszard Żołyniak, prezes WFOŚiGW. Tłumaczy, że przeprowadzka jest konieczna. - Od lat wynajmujemy pomieszczenia w prywatnych kamienicach. Jest bardzo ciasno, szczególnie, że realizujemy duże programy unijne związane z ochroną środowiska. Brakuje nam miejsce na magazynowanie akt, a gdy musimy przeprowadzić jakieś szkolenie dla beneficjentów, to wynajmujemy pomieszczenia - wylicza.

Prezes Żołyniak dodaje, że tylko w ubiegłym roku za wynajem 467 metrów kwadratowych biura zapłacono około 190 tys. zł czynszu. - W dłuższej perspektywie realizacja takiej inwestycji na pewno będzie bardziej opłacalna. Tym bardziej że ceny biur w centrum przecież nie spadną. A tu problemy są nawet z parkowaniem - mówi.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... runtu.html

===============================================
Nowa siedziba dla WFOŚiGW w Kielcach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przygotowuje się do budowy swojej siedziby. Zostanie ona usytuowana na działce nieopodal powstającego budynku Starostwa Powiatowego. Ogłoszono właśnie przetarg na opracowanie projektu wykonawczego.

Prezes Funduszu, Andrzej Pałys informuje, że inwestycja przygotowywana była już od wielu miesięcy. Od 18 lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wynajmuje pomieszczenia w kamienicy przy ulicy Leonarda w Kielcach. „To, co płacimy za wynajem już dawno pokryłoby koszty nowej siedziby”, przekonuje prezes Andrzej Pałys.

Jak zapewnia, finansowanie budynku dla Funduszu nie ograniczy jego najważniejszej działalności: współfinansowania regionalnych inwestycji przeciwpowodziowych i dotyczących ochrony środowiska.

Nowa siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ma powstać w ciągu 18 miesięcy. Budynek ma być energooszczędny, a jego koszt ma być częściowo pokryty ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowa-s ... 1388d.html

ODPOWIEDZ