Strona 1 z 2

: 8 grudnia 2011, o 19:03
autor: CKfan
Przynajmniej nie śmieją się z nas a raczej z samej ulicy i trafności nadania jej takiego a nie innego patrona :lol:

: 8 grudnia 2011, o 19:33
autor: Adasiek CK
Co do nazwy; zawsze mogło być gorzej, mógł być pomnik. Co do ulicy, to pierwszy krok do ucywilizowania tej okolicy.

: 8 grudnia 2011, o 22:35
autor: gaki majster
mozna bylo znalezc lepsza ulice

: 8 grudnia 2011, o 23:04
autor: sueno
Zgadzam się :) Najlepsza byłaby jakaś nowoprojektowana na Niewachlowie albo w Dyminach ;) Nowosilnicznej nie powinni ruszać i upolityczniać :/

: 9 grudnia 2011, o 18:09
autor: GooDek_238
U nas tylko ulica, a w Podsarniu... Szkoła padła "ofiarą" Kaczyńskich.
http://www.gadu-gadu.pl/lech-i-maria-ka ... dium=hover

: 9 grudnia 2011, o 23:32
autor: Mirek
Z pewnością prezydent, jak i wiele innych osób, które z Nim zginęły zasługują na upamiętnienie i na pewno mogłaby się znaleźć godniejsza ulica.
A ofiarą to padło wiele osób, ale nie ofiarą Kaczyńskich ale braku umiejętności samodzielnego myślenia.

: 9 grudnia 2011, o 23:58
autor: reed
To są ofiary Wybiurczych źródeł informacji

: 10 grudnia 2011, o 08:16
autor: GooDek_238
Mirek@: Możesz mi powiedzieć czym sobie zasłużył na to aby od razu dawać Mu ulice, mosty, aleje w całej Polsce ? To, że zginął tak jak zginął nie czyni z niego bohatera... Lepiej by zrobili, gdyby ta ulica nadana była Śp. Przemysławowi Gosiewskiemu, bo on działał tu w regionie i pewnie wiele rzeczy, które dzisiaj mamy w Kielcach i województwie są tak naprawdę tylko dzięki Śp. Gosiewskiemu.

Ale skończmy z tą polityką na forum, bo każdy ma swoje racje i nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

: 10 grudnia 2011, o 08:40
autor: m07m10
Ciekawe, jak głosował patron tej ulicy, gdy w 1999 roku głosowano reformę administracji, gdzie nie było miejsca dla naszego województwa? Pamiętacie? A dlaczego prezydent Kwaśniewski nie ma żadnej ulicy, a powinien miec moim zdaniem złoty pomnik, bo to on przecież zawetował likwidację naszego województwa. Chyba nie wszyscy pamiętają.

: 10 grudnia 2011, o 12:40
autor: michal_ck
Powinna być ul. Rzeczna (to dawny ślad rzeki Silnicy), a nie Kaczyńskiego. Kaczyński jest bohaterem narodowym bo zginął. To już Gosiewski (w CK) byłby lepszy, choć na pewno nie wśród śródmiejskich uliczek. OSOBIŚCIE PREFERUJĘ W ŚRÓDMIEŚCIU NAZWY PRZYMIOTNIKOWE POCHODZĄCE OD PRZEDMIOTÓW, ZJAWISK, A NIE OD OSÓB.

: 10 grudnia 2011, o 14:58
autor: sueno
michal_ck pisze:Kaczyński jest bohaterem narodowym bo zginął.
No proszę Cię... Mam nadzieję, że to sarkazm. Inaczej mielibyśmy dziesiątki bohaterów narodowych dziennie bo tyle osób ginie codziennie na drogach, w wodzie czy w powietrzu... Sama śmierć (tragiczna czy naturalna) nie predysponuje do bycia bohaterem.

: 10 grudnia 2011, o 17:16
autor: michal_ck
Pewnie, że sarkazm.

: 10 grudnia 2011, o 17:50
autor: Tam91
michal_ck pisze:Powinna być ul. Rzeczna (to dawny ślad rzeki Silnicy), a nie Kaczyńskiego. Kaczyński jest bohaterem narodowym bo zginął. To już Gosiewski (w CK) byłby lepszy, choć na pewno nie wśród śródmiejskich uliczek. OSOBIŚCIE PREFERUJĘ W ŚRÓDMIEŚCIU NAZWY PRZYMIOTNIKOWE POCHODZĄCE OD PRZEDMIOTÓW, ZJAWISK, A NIE OD OSÓB.
A ja preferuję ogórki... to może ogórkowa? ale nie... moje preferencje nikogo nie obchodzą podobnie jak Twoje. Kaczyński w moim mniemaniu w tym przypadku jest symbolem katastrofy, która miała miejsce w smoleńsku i wydaje mi się, że w tym kontekscie został uhonorowany nazwą ulicy.
Druga sprawa:
Argument, że już się z nas śmieją mam głęboko w poważaniu. Kto się śmieje? Internetowi bohaterowie? Ja też mogę się naśmiewać z lotniska im. Wałęsy w Gdańsku... Ha ha ha... nadali imię TW Bolka lotnisku... gości, który nie umie sklecić dwóch zdań po polsku i do tego jeszcze gościu żyje!! za życia mu pomniki stawiają... ha ha ha... i co? wydaje mi się, że w środowisku zbliżonym do PiS może to budzić śmiech... Czy to jest wymiar obciachu?

: 10 grudnia 2011, o 18:02
autor: andrzeej
Problem w tym, że Lech Kaczyński w przeciwieństwie do Lecha Wałęsy, nie dostał pokojowej nagrody Nobla - a jej nie przyznają internauci... Jeszcze chcesz się pośmiać?

Każdy ma swoje preferencje polityczne i każdemu Kaczyński kojarzy się inaczej - np. mnie się kojarzy głównie z cytatem "spieprzaj dziadu" i kiepską prezydenturą.

Dlatego uważam, że ulice najlepiej nazywać neutralnie politycznie (Rzeczna to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, podobnie jak Nowosilniczna).

: 10 grudnia 2011, o 18:07
autor: RZ
Odpuśćmy sobie tą dyskusję, bo pewnie do niczego to nie doprowadzi... Pamiętajmy, że w tamtym szczególnym momencie również radni PO głosowali za tą nazwą.