obwodnica Augustowa

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

obwodnica Augustowa

Post autor: MeehoweCK » 23 lutego 2007, o 00:09

Może trochę spóźnione, ale ostatnio modny temat... Co sądzicie o protestach ekologów przeciw tej budowie? Ja mam pewne zdanie w tej sprawie, ale nie jest ono jednoznaczne. Nie opowiadam się w całości po żadnej ze stron.

Uważam, że faktycznie jest skandalem usytuowanie tej drogi na tak wartościowym (również turystycznie) terenie. Z drugiej strony, moim zdaniem ekolodzy powinni byli walczyć w sądach i pogodzić się z ich wyrokami. Wkurzają mnie takie formy protestów jakie oni prezentują. Jeszcze na początku były one uzasadnione, ale wtedy gdy wszystko już jest przesądzone, to już chyba przesada. Zapraszam do dyskusji i wymiany argumentów :D
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 23 lutego 2007, o 00:26

Dla mnie to skandal, że przez 15 lat prac na tą drogą nie wybrano właściwego jej przebiegu. Przecież mieszkańcy Augustowa, na etapie projektowania mogli wpłynąć na wybór wariantu zachowującego ten piękny kawałek natury. Teraz nie byłoby protestów i wszystko by poszło jak z płatka. A tak, coś czuję, szybko się tej obwodnicy nie doczekają. Sami sobie winni.
Choć podobno ten drugi wariant też jest gotowy.

Osobiście (w tym przypadku)jestem za ekologami. Ignorancja ministra środowiska poraża. W Polsce dopuszcza się łamania prawa unijnego, nawet przy wydawaniu pieniędzy wspólnotowych np. przy wyrównywaniu koryt rzek.

P.S. Lepszy numer jest ze wschodnią obwodnicą Warszawy. Chyba Szyszko poleci. :D

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 23 lutego 2007, o 01:05

Tak się zastanawiam czy ci ekolodzy nie mają żadnego innego zajęcia? Czy może ktoś im płaci za te protesty. Bo przecież muszą coś jeść i na pewno nie siedzą tam o suchym pysku. Jeżeli mają jakąś pracę, to czy specjalnie wzięli urlop?
Niestety mam negatywny stosunek do takiech ludzi i organizacji, bo często blokują bezpodstawnie różne inwestycje i domagają się okupu wzamian za nie protestowanie (w Warszawie częste przypadki).
W tej konkretnej sprawie również nie mogę się postawić po żadnej ze stron, a proponowałbym kompromis
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 23 lutego 2007, o 10:12

Bardzo dobrze, że blokują. Jeszcze Komisja Europejska powinna bardziej stanowczo zareagować, mam też nadzieję, że CBA wykryje nieprawidłowości w Białostockim oddziale GDDKiA.
Trasy alternatywne są tutaj: http://www.siskom.waw.pl/rospuda/warian ... ustowa.JPG
Od razu widać jak bezsensowne było puszczenie drogi przez zam środek rezerwatu.
Rozwiązanie doraźne dla mieszkańców Augustowa to budowa dodatkowych sygnalizacji świetlnych, ustawienie fotoradarów (wystarczą nawet same gołębniki) a nawet kładka. Są to koszty nic nie znaczące przy tak wielkiej inwestycji, a przecież jak autostrada będzie omijać tereny rospudy to inwestycja będzie mogła być finansowana przez Unię...

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 23 lutego 2007, o 11:04

Gdybym mógł chętnie bym sie przyłączył do ekologów i siedzieć na drzewie :!:
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 23 lutego 2007, o 14:11

To nie jest tak że ekolodzy tak bezinteresownie się poswięcają. Podejrzewam że jeśli któś by sypnął im grosza to zapomnieli by o Rospudzie. Z tego co pamiętam to protestowali też przeciwko Złotym Tarasom w Warszawie dopóki inwestor nie przekazał "datku". Osobiście też jestem przeciwny temu wariantowi, który przebiega przez doline ale rozumiem też mieszkańców Augustowa.

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 23 lutego 2007, o 15:30

Obrazek

Premier: Będzie referendum w sprawie Rospudy

Premier Jarosław Kaczyński zdecydował, że jedynym wyjściem z sytuacji wokół Doliny Rospudy jest przeprowadzenie referendum wśród mieszkańców woj. podlaskiego.
Mieliby oni zdecydować, co dalej z budową obwodnicy Augustowa.
Premier podkreślił także, że plan budowy obwodnicy przez dolinę nie jest autorstwa tego rządu.
- Jedynym prawnym rozwiązaniem jest zapytanie o zdanie mieszkańców regionu - dodał J. Kaczyński.(...)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 23 lutego 2007, o 15:34

Jeśli zapytają tylko mieszkańców regionu to wiadomo, że odpowiedzą "TAK" dla zniszczenia doliny Rospudy...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 lutego 2007, o 16:07

niestety, ale referenda mają jedną poważną wadę. Dają możliwość wypowiedzieć się osobom, które nie mają o danej sprawie pojęcia
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 23 lutego 2007, o 17:48

KamilEm pisze:To nie jest tak że ekolodzy tak bezinteresownie się poswięcają. Podejrzewam że jeśli któś by sypnął im grosza to zapomnieli by o Rospudzie. Z tego co pamiętam to protestowali też przeciwko Złotym Tarasom w Warszawie dopóki inwestor nie przekazał "datku".
Trzeba rozróżnić organizacje ekologiczne (czyli zwykłych miłośników przyrody, działających nieodpłatnie) i pseudoekologiczne, których głównym celem jest wyszukiwanie kruczków prawnych i wyłudzanie pieniędzy w zamian za odstąpienie od blokady inwestycji (np. Złote Tarasy). Młodzi ludzie, którzy siedzą teraz na drzewach w tym mrozie z pewnością nie należą do tych drugich. Oni w coś wierzą i to ich tam trzyma.

ODPOWIEDZ