Dobre drzwi do bloku

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Dobre drzwi do bloku

Post autor: Tomek » 3 lipca 2009, o 08:25

Może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii, albo montował ostatnio ktoś drzwi i może poradzić lub odradzić dany model. Szukam drzwi wejściowych do zamontowania w bloku na czwartym piętrze. Nie chodzi o Kielce, dlatego prosiłbym o podanie samych modeli drzwi, a nie nazw firm które je zakładają. Nie mam specjalnych wymagań, chciałbym aby były to "optymalne" drzwi pod względem zabezpieczeń i wygłuszenia w cenie do 2000zl (najlepiej z montażem). W tej chwili jestem na etapie drzwi GERDA WD i nad nimi się zastanawiam, ale może coś lepszego?

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 3 lipca 2009, o 10:56

Gerda WD to sa chyba najpopularniejsze drzwi. Dosysc dobra cena, wykonanie rowniez. Ale nie licz, ze ci cos wycisza. W srodku jest zwykly styropian pieknie tu nazwany polistyren spieniony ;)
Ja u siebie montowalem drzwi Porta Granit. Ciezkie, masywne drzwi, mialy wyciszac ale nie wiem czy to robia bo u mnie cicho na klatce ;) Wada drzwi jest to, ze mam wrazenie, ze latwo je uszkodzic i ze nie beda trwale. Krawedzie nie sa zaokroglone i przez to wydaje mi sie, ze predzej czy pozniej laminat zacznie odchodzic. Prog metalowy tez mi nie pasuje.

Zainteresuj sie drzwiami Interdoor Tower czy bardziej wzmocnione Diament. Roznia sie tym, ze te drugie maja w srodku prety metalowe i w standardzie zamki w klasie C. W drzwiach Tower tez mozesz takie zamki zamontowac.

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 4 lipca 2009, o 13:20

Przejrzałem stronę Interdoor i moje wrażenie jest następujące: Interdoor Diament bardzo ciekawe, ale trochę za drogie. Tower natomiast wydają mi się mniej atrakcyjne od Gerdy WD. Gerda ma główny zamek klasy C, drugi też z licencją ale już nie C. W Tower C jako opcja tylko. Gerda mi się bardziej podoba chociaż, zobaczyłbym jeszcze na żywo drzwi Interdoor.
Dzięki Jasiek!

PS. Jeśli chodzi o wygłuszenie to każde będą lepsze od obecnych i przy każdych poczuje różnice, zdaje sobie sprawę że dobre drzwi wygłuszające to wyższa półka, a i od montażu zależy pewnie sporo.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 4 lipca 2009, o 17:05

Nie patrz na ceny na stronie. Towery w klasie C z montazem wychodzily okolo 2100zl. Gerda WD ~1700zl. Wszystko zalezy od sklepu, w Kielcach roznica cen byla na poziomie ~400zl. Ale oczywiscie zobacz sobie najlepiej wszystko na zywo. Rodzice maja od kilku lat gerde i sprawuja sie bardzo dobrze, malo wiciszaja ale sa drugie drzwi wiec to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 8 lipca 2009, o 07:39

Zamawiam Gerde WD. Moge jeszcze Wybrać opcje z zamkami, tzn:

w standardzie jeden zamek klasy C, drugi zwykły (to odrzucam raczej)
za dopłata system jednego klucza czyli 2 te same zamki klasy C
za troszke większą dopłatą 2 inne zamki klasy C no i 2 klucze wiadomo

Fajnie byłoby mieć jeden klucz, ale chyba 3 opcja najlepsza. Co radzicie?

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 8 lipca 2009, o 13:19

Ja mam w standardzie jeden klucz do dwoch zamkow. Zawsze bylem przyzwyczajony, ze mam dwa i tak troche dziwnie bylo na poczatku tym bardziej, ze przy zamawianiu drzwi nikt nawet o tym nie wspomnial. A co wybierzesz to juz od ciebie zalezy. Pamietaj, ze wiekszosc zamkow mozna otworzyc za pomoca tzw. bump keys. Nie mam pojecia czy tez w klasie C ale warto miec to na uwadze.

ODPOWIEDZ