Jaka będzie średnia cena m2 mieszkania w K-cach w IV kw '09

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 17 listopada 2009, o 22:56

A dlaczego na liście nie ma budynku przy Zagnańskiej, na przeciw SHL-ki?
Tam jest 29 mieszkań czyli inwestycja jest większa niż np. na Mlecznej.
Ceny od 4200 do 5000 zł/m.kw

Kwasek
Posty: 218
Rejestracja: 15 lutego 2009, o 13:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kwasek » 18 listopada 2009, o 08:04

Fajnie by bylo jak by podali ile sie sprzdalo mieszkan po takiej cenie (oczywiscie wiem ze nikt tego nie zrobi) bo cene to i ja sobie moge wystawic 8 tys :D

Pozdrawiam

Lukasz20
Posty: 113
Rejestracja: 16 marca 2009, o 14:41

Post autor: Lukasz20 » 18 listopada 2009, o 08:36

Kwasek pisze:Fajnie by bylo jak by podali ile sie sprzdalo mieszkan po takiej cenie (oczywiscie wiem ze nikt tego nie zrobi) bo cene to i ja sobie moge wystawic 8 tys :D

Pozdrawiam
a kogo to obchodzi ? jak ludziska chcą to kupują nie to nie , zazwyczaj jest tak że "za drogo i za drogo" a jak zaczyna rosnąć i onet napisze ze juz to wtedy lecą w owczym pędzie .

To temat i sposób ograny w róznych branżach , zbliżający się deficyt mieszkań spowoduje podobną sytuację , moze bez gorączki ale powoli w góre / i na pewno nie tak jak w poprzednich latach / , dno jest juz , więcej spadków nie będzie , możecie wróżyć z fusów i zastanawiać się nad pusta szklanką hue hue hue

5 tysięcy za metr w kielcach to srednia ktora już następuje czy tego chceta czy nie :-) , o 3500 można zapomnieć na zawsze .

pozdrawiam
Lukasz

Kwasek
Posty: 218
Rejestracja: 15 lutego 2009, o 13:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kwasek » 18 listopada 2009, o 08:50

Lukasz20 pisze:
Kwasek pisze:Fajnie by bylo jak by podali ile sie sprzdalo mieszkan po takiej cenie (oczywiscie wiem ze nikt tego nie zrobi) bo cene to i ja sobie moge wystawic 8 tys :D

Pozdrawiam
a kogo to obchodzi ? jak ludziska chcą to kupują nie to nie , zazwyczaj jest tak że "za drogo i za drogo" a jak zaczyna rosnąć i onet napisze ze juz to wtedy lecą w owczym pędzie .

To temat i sposób ograny w róznych branżach , zbliżający się deficyt mieszkań spowoduje podobną sytuację , moze bez gorączki ale powoli w góre / i na pewno nie tak jak w poprzednich latach / , dno jest juz , więcej spadków nie będzie , możecie wróżyć z fusów i zastanawiać się nad pusta szklanką hue hue hue

5 tysięcy za metr w kielcach to srednia ktora już następuje czy tego chceta czy nie :-) , o 3500 można zapomnieć na zawsze .

pozdrawiam
Lukasz
No wlasnie chodzi o pokazanie ile zostalo sprzedanych mieszkan po tych kwotach ktore wypisaliscie....bo w druga strone co kogo obochodzi ze sobie sprzedaja mieszkania po 10 tys jak nikt im nie kupuje ale cena jest to ze zero mieszkan sprzedanych to inna sprawa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 18 listopada 2009, o 09:06

No, tego parametru nikt nam nie poda. Z badań robionych w Warszawie wynikało ostatnio, że możliwe są do wynegocjowania upusty rzędu 3-5%. Niemniej, nikt się nie podjął, jak rozumiem, stwierdzenia na własne uszy, czy w Kielcach jest to możliwe. Ja dla porządku zadzwoniłem wczoraj w sprawie Mlecznej 14 i potwierdzam, że cena jest na poziomie 5.350 zł/m2. Poza SHL-ką brakuje także Kamienicy Trigone, ponieważ jest w ofercie, to chyba powinno się ją ująć. Niemniej, pamiętając ostatnią cenę Trigone (5.300 zł) nie liczyłbym na obniżenie ceny przez SHL-kę (średnia cena 4.650 zł). Z mojej arytmetyki wynika, że po dodaniu tych obu projektów (dalej jednak nie widzę Warszawskiej na Szydłówku Górnym) wychodzi mi 4.960 zł/m2, czyli niewiele mniej.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 listopada 2009, o 11:37

Ale podajemy Panorame 4950 zl/m2, a na targach podpisywali umowy na 4200 zl/m2, wiec srednia mozna traktowac nieco z przymruzeniem oka.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 18 listopada 2009, o 11:51

Pytanie jest, po ile sprzedają dzisiaj? Ponoć na Mlecznej też była promocja, ale cena wróciła na 5.350 zł, jak wynika z wczorajszej rozmowy. Podobnie my na Jagiellońskiej sprzedaliśmy 3 mieszkania po 3.999 zł, ale pozostałe 20 już w cenach cennikowych, więc trudno tu mówić o średniej, jaka jest na koniec IV kw., uwzględniając promocje dla 3 szt. z innych kwartałów. Jeśli idzie o podane ceny przez Lukasza20, to mogę w 16 na 18 przypadków potwierdzić, że mamy identyczne dane z końca października. Jeśli więc jest jakieś pole do negocjacji, to pokazuje się ono dopiero przy stole, z kasą na tymże stole. Nawet jeśli przyjmiemy, że średni upust to 3% to i tak cena pozostanie powyżej 4.800 zł, a przy 5% upustu - ponad 4.700 zł. Jednak reguły zostały określone na początku dość jasno i żeby nikt nie miał pretensji, że nie wygrał, bo realna cena pewnie jest niższa lub wyższa, to wolałbym przyjąć ceny potwierdzone przez co najmniej 2 źródła. Jednym mogę być ja, drugim Lukasz20, ale dla porządku potrzebne jest trzecie. Tylko jakoś nie widać go :? Dodam dla ułatwienia, że przy cenie 4.960 zł nie ma wygrywającego, a jedynie najbliższe typy. Mój jest daaaleeeekoooo od średniej (podałem 4.500 zł), tym bardziej więc chciałbym, żeby ktoś jeszcze potwierdził ceny, bo trzeba w grudniu sprawę roztrzygnąć.

Awatar użytkownika
gery_pery
Posty: 189
Rejestracja: 16 lipca 2008, o 11:26

Post autor: gery_pery » 18 listopada 2009, o 16:03

issac pisze:
gery_pery pisze:
T0MIKE pisze:Koszty GUS ma historyczne, a dzisiaj są inne ceny niż 8-10 miesięcy temu. Jednak z artykułu wynika dokładnie to, co pisałem wczejśniej: do ceny m2 w Wilanowie dochodzi 1.200 zł za ziemię. Budowa 3.500 zł, nie wiem więc o co biega... Razem czyni to 4.700 zł samych kosztów tzw. twardych, a gdzie reszta? I dopiero na tym i tej reszcie marża, a jaka, to już każdy sobie może wyliczyć, jeśli ceny zaczynają się od 5.900 zł za m2.
no taaak teraz wmów wszystkim że najdroższe chyba w Polsce działki jakie sa w Wilanowie są reprezentatywne dla całej Polski a wKielcach to nawet są droższe i juz prawie ci sie bedzie wszystko zgadzac. :))))

No "prawie" bo bo koszt budowy pod Gdańskiem to 2500 a w "bogatszych i droższych" Kielcach gdzie średnia płaca jest zapewne wg ciebie ze 3 razy wyższa niż w trojmieście te koszty to 3.500 zapewne?:)))

Realne odniesienie do Kielc: koszty budowy około 2000 , plus działka niech bedzie nawet 500 do m2 (przy wielorodzinnym bardzo watpie czy tak dużo) razem 2.500 wszystko ponad to marzą dewelopera (oczywiście częśc tych marz idzie na koszty administracyjne a tylko czesć to zysk ale to nie ma znaczenia dla klienta) , gratuluje naiwniakom co dają deweloperom w kielcach po 4.500 i wiecej za m2:)
Sympatyczny forumowiczu,

Uwazasz ze koszt wybudowania to 2000zl? To ja poprosze o namiary na ta firme budowlana - mam kilku kolegow co chca stawiac teraz calkiem spore budynki i chetnie z nimi nawiaza wspolprace. Liczac ze zaoszczedza po 600 - 700 z na metrze DZIEKI TOBIE pewnie zafunduja Ci niezly ubaw w niejednej agenturze:)
I teraz taka umowa: Jesli nie jestes w stanie podac namiarow na zadna firme ktora za 2000 zl wybuduje budynek developerski czyli dane ktorymi zatruwasz to forum sa wyssane z palca to zamilknij na zawsze...
Rozumiem ze znasz termin : Gentelman agreement?
CZyli wg ciebie w Kielcach ta cena to 2700? Zakładając że masz rację to wytłumacz dlaczego w bogatszym Gdańsku gdzie są wyższe płace jest to 2500? Odpowiedz konretnie jak dżentelmen a nie ciskając obelgi z braku argumentów jak wiodący tu lobbysta deweloperski.

Mówiąc szczerze to nawet jesliby byłoby to 2700 to nadal przy tym koszcie dość kosmiczna jest cena detaliczna grubo powyżej 4000 pln.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 18 listopada 2009, o 16:15

O, mamy kandydata do potwierdzenia cen :lol: Może ty spróbujesz, wtedy będzie szansa, że średnia cena wyniesie 3.500 zł, a nie 4.960 zł. Twoje wiadomości są słabe w każdym punkcie, jedyne, co potrafisz to robić copy-paste artykułów z internetu. A może jeszcze znajdziesz info, ileż to mieszkań i domów będzie na najbliższej aukcji, którą tak mocno anonsowałeś? Chyba już wiesz, dlatego się nie odzywasz :lol: To ja powiem: 27 szt., słownie: dwadzieścia siedem. To niezły wynik jak na 9.000 mieszkań w ofercie, daje to całe 0,3%! Masz jeszcze coś dla nas ciekawego? A może znów coś zacytować z twoich wypocin? Zrobię to z przyjemnością. Swoją drogą czekam na ciebie na Tereny do sprzedania, bo wczoraj zapłacono rekordową cenę za m2 działki. Wróży do zapaść na rynku, prawda?

issac
Posty: 94
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 12:26

Post autor: issac » 18 listopada 2009, o 17:21

gery_pery pisze:
issac pisze:
gery_pery pisze: no taaak teraz wmów wszystkim że najdroższe chyba w Polsce działki jakie sa w Wilanowie są reprezentatywne dla całej Polski a wKielcach to nawet są droższe i juz prawie ci sie bedzie wszystko zgadzac. :))))

No "prawie" bo bo koszt budowy pod Gdańskiem to 2500 a w "bogatszych i droższych" Kielcach gdzie średnia płaca jest zapewne wg ciebie ze 3 razy wyższa niż w trojmieście te koszty to 3.500 zapewne?:)))

Realne odniesienie do Kielc: koszty budowy około 2000 , plus działka niech bedzie nawet 500 do m2 (przy wielorodzinnym bardzo watpie czy tak dużo) razem 2.500 wszystko ponad to marzą dewelopera (oczywiście częśc tych marz idzie na koszty administracyjne a tylko czesć to zysk ale to nie ma znaczenia dla klienta) , gratuluje naiwniakom co dają deweloperom w kielcach po 4.500 i wiecej za m2:)
Sympatyczny forumowiczu,

Uwazasz ze koszt wybudowania to 2000zl? To ja poprosze o namiary na ta firme budowlana - mam kilku kolegow co chca stawiac teraz calkiem spore budynki i chetnie z nimi nawiaza wspolprace. Liczac ze zaoszczedza po 600 - 700 z na metrze DZIEKI TOBIE pewnie zafunduja Ci niezly ubaw w niejednej agenturze:)
I teraz taka umowa: Jesli nie jestes w stanie podac namiarow na zadna firme ktora za 2000 zl wybuduje budynek developerski czyli dane ktorymi zatruwasz to forum sa wyssane z palca to zamilknij na zawsze...
Rozumiem ze znasz termin : Gentelman agreement?
CZyli wg ciebie w Kielcach ta cena to 2700? Zakładając że masz rację to wytłumacz dlaczego w bogatszym Gdańsku gdzie są wyższe płace jest to 2500? Odpowiedz konretnie jak dżentelmen a nie ciskając obelgi z braku argumentów jak wiodący tu lobbysta deweloperski.

Mówiąc szczerze to nawet jesliby byłoby to 2700 to nadal przy tym koszcie dość kosmiczna jest cena detaliczna grubo powyżej 4000 pln.
Czlowieku jestes dyletantem. Nie masz pojecia. KONKRETY a nie senne mazaje!!! Miales zamilknac albo podac namiary na taka firme..

Jesli nie to chlopie nie zabieraj wiecej glosu bo podnosisz cisnienie innym zupelnie niepotrzebnie.
issac

issac
Posty: 94
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 12:26

Post autor: issac » 18 listopada 2009, o 17:25

Mówiąc szczerze to nawet jesliby byłoby to 2700 to nadal przy tym koszcie dość kosmiczna jest cena detaliczna grubo powyżej 4000 pln.
a 2 lata obslugi biura bo tyle mniej wiecej trwa proces inwestycyjny, koszt pieniadza, ziemie, projekt, pozwolenia administracyjne, oplaty za przylacza etc.. to policzyles ZNAWCO?:)

Naprawde zamilknij...
issac

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 18 listopada 2009, o 17:33

Issac, czcze gadanie, poświęciłem tłumaczeniu tych rzeczy gery_pery ze dwadzieścia stron - bezskutecznie, jak widać... :? Stawia tezy, których potem nie może, nawet nie stara się uzasadniać. Bez sensu podejmować dyskusję...

Awatar użytkownika
gery_pery
Posty: 189
Rejestracja: 16 lipca 2008, o 11:26

Post autor: gery_pery » 19 listopada 2009, o 15:56

issac pisze:
CZyli wg ciebie w Kielcach ta cena to 2700? Zakładając że masz rację to wytłumacz dlaczego w bogatszym Gdańsku gdzie są wyższe płace jest to 2500? Odpowiedz konretnie jak dżentelmen a nie ciskając obelgi z braku argumentów jak wiodący tu lobbysta deweloperski.

Mówiąc szczerze to nawet jesliby byłoby to 2700 to nadal przy tym koszcie dość kosmiczna jest cena detaliczna grubo powyżej 4000 pln.
Czlowieku jestes dyletantem. Nie masz pojecia. KONKRETY a nie senne mazaje!!! Miales zamilknac albo podac namiary na taka firme..

Jesli nie to chlopie nie zabieraj wiecej glosu bo podnosisz cisnienie innym zupelnie niepotrzebnie.
[/quote]



Tak jak przeidziałem nie odpowiesz n a ten paradoks i przykrywasz to obelagami bo tylko na to cie stać

Co do tego że cześć marzy pochałaniają koszty dewelopera pisałem wczesniej tylko trzeba czytać a niepluć jadem, przy czym klienta nie bardzo interesuje jak deweloper gospodaruje soją marżą tylko jej wyskość. NA rozwinietych rynkach zachodnich przy konkurencyjnych przedsiebiorstwach marze sa na poziomie 20%i jakoś wystarczają i na koszty administarcyjne , reklamowe itp. i na zyska wiec dlaczego w polsce to ma byc 80%?? Nie odpowiadaj lepiej bo zapewne tylko bedziesz rzucał obelgi które nic do dyskusji nie wnosza prócz świadctwa twojej kultury a to nie temat forum.

Tak czy inaczej psy szczekają a krawana idzie dalej oto najnowsze doniesienia:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,726 ... ubywa.html

zacytuje tylko poczatek:
Mieszkania tanieją, czynsze maleją, ale chętnych ubywa

Od kilku miesięcy coraz więcej osób kupuje mieszkania, a mimo to ich ceny wciąż spadają. Dlaczego?
Wygląda na to, że popyt na mieszkania rośnie, ale wolniej niż ich podaż. Serwis Szybko.pl odnotował w trzecim kwartale ogromny wzrost liczby mieszkań wystawionych na sprzedaż na rynku wtórnym. W Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu oraz w Łodzi jest ich dwukrotnie więcej niż trzy miesiące wcześniej!

- Wśród tych ofert jest dużo nowych mieszkań. Ich właściciele jakby przestali wierzyć w szybkie odbicie się cen. Być może nawet się obawiają, że odwlekając sprzedaż mieszkań, mogą stracić - komentuje Marta Kosińska z Szybko.pl.

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 19 listopada 2009, o 23:16

gery_pery nie wierz we wszystko co piszą dziennikarze - bo w jeden dzień jedno, a w drugi co innego. Przykład z ostatnich dni - to podatek od lokat 1-dniowych - w jeden dzień napisali, że trzeba samemu się rozliczyć skoro bank tego nie zrobił, a drugi cały dzień odkręcali.

Poza tym starasz się przedstawić siebie jako osobę merytoryczną, a niestety cały czas cytujesz jakieś tytuły prasowe - uwierz mi źle się to czyta - może lepiej wnieść coś od siebie.
Jak dla mnie jedyna korzyść z Twoich wypowiedzi to prowokowanie T0MIKE, którego argumenty i wyliczenia bardziej do mnie przemawiają, niż cytaty z portali - dużo przyjemniej się to czyta. A jakie będą ceny to zweryfikuje rynek - jedyny wszechwiedzący.

issac
Posty: 94
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 12:26

Post autor: issac » 20 listopada 2009, o 08:39

Gery nie masz zielonego pojecia wraz z pismakami ktorzy pisza co uslysza ..
Jest takie powiedzenie " jak dwoch Ci mowi ze jestes nabity to idz spac" - a tu wiele osob mowi ze jestes dyletantem.
issac

ODPOWIEDZ