Mieszkanie współczesne - funkcjonalność

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Mieszkanie współczesne - funkcjonalność

Post autor: Nowy » 3 kwietnia 2008, o 12:47

Temat funkcjonowania budynków a w szczególności mieszkań w których użytkownicy spędzaja sporo czasu jest jakoś nieobecny na tym forum.
Ogladałem ostatnio mieszkanie w ładnym i eleganckim budynku (nie w Kielcach niestety) i zwróciłem uwage na okna a właściwie mała ilość przeszkleń w poszczególnych pomieszczeniach, pokój dzienny z aneksem kuchennym w głębi wyglądł na świat jak przez dziurke od klucza :D były trzy pionowe okna o szerokości ok 1m ale wysokość była słuszna 2,5 metra. Elewacja prezentowała sie bardzo fajnie, pionowe mijające sie podziały z takich okien właśnie ale wnetrze doswietlone tragicznie. Aneks kuchenny bez okna w mieszkaniu dla singla super sprawa, dla rodziny "gotujacej" katastrofa..................... czym kieruja sie deweloperzy ustalając czy tez akceptując funkcje lokali, badaniami rynku?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Mieszkanie współczesne - funkcjonalność

Post autor: Autor » 3 kwietnia 2008, o 16:23

Nowy pisze:Czym kieruja sie deweloperzy ustalając czy tez akceptując funkcje lokali, badaniami rynku?
Wycisnieciem maksymalnego zysku. Tez ostatnio widzialem, chyba to jedna z inwestycji firmy Budimex Nieruchomosci, gdzie 40m mieszkanie oswietlaja 3 duze okna... a reszta ciemna jak ehm :) ja bym nie kupil takiego mieszkania.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 3 kwietnia 2008, o 21:42

Autor pisze:.. a reszta ciemna jak ehm :) ja bym nie kupil takiego mieszkania.
Ja też i nie kupiłbym mieszkania o pow. 70m2 z aneksem kuchennym w dużym pokoju. Dla rodziny gotującej (a nie jadającej na mieście) to wg mnie porażka, a niestety w Kielcach tylko tak ostatnio się projektuje. A funkcja bardzo często wygląda tak, że duży pokój jest niewiele mniejszy od przedpokoju. Niestety kształt działki nieraz determinuje kształt budynku, a z tego wychodzą niejednokrotnie knoty. I niestety nieraz nic z mieszkania nie da się zrobić :arrow: mam na myśli, że nie przestawi się ścianek, coby było normalnie.
Jeżpir

Grey
Posty: 1
Rejestracja: 6 grudnia 2007, o 11:33
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Grey » 21 kwietnia 2008, o 13:48

A cóż właściwie złego w aneksie kuchennym? Moim zdaniem nawet w małym mieszkaniu to praktyczniejsze...

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

aneks...

Post autor: maju » 21 kwietnia 2008, o 16:12

...zawsze sympatyczniejsza jest oddzielna kuchnia..choćby ze względu na mniejszy mus sprzątania na glanc przy przyjęciu "ważnych gości" ;)), a tak poza tym to najlepiej kuchnia z częścią jadalną....salon wtedy nie spełnia roli konsumpcyjnej , a jedynie wypoczynkowo- reprezentacyjną.
P.S. Ja niestety jak na razie sie mieszczę w jednym pokoju z kuchnią...więc salono-sypialnio-gabinet spełnia u mnie często rolę jadalni...ale niekoniecznie i nie zawsze

ODPOWIEDZ