Antena na dachu w bloku

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Antena na dachu w bloku

Post autor: Michał » 8 czerwca 2007, o 08:50

Mam takie nietypowe pytanie - jak to jest z postawieniem swojej własnej anteny na dachu bloku należącego do spółdzielni? Coś mi się obiło o uszy, że właściciele mieszkań własnościowych mają na własność również kawałek gruntu i kawałek dachu, więc mogą postawić sobie antenę. Czy wie ktoś coś na ten temat?

PS. W tym konkretnym przypadku chodzi o spółdzielnię Na Stoku

Awatar użytkownika
pawloz
Posty: 79
Rejestracja: 23 stycznia 2007, o 17:14
Lokalizacja: Stąd

Post autor: pawloz » 8 czerwca 2007, o 11:19

Nie wiem jak to jest z posiadaniem kawałku dachu, ale wystąpiłem kiedyś (~10 lat temu) o pozwolenie na zainstalowanie masztu antenowego na dachu jednego z bloków i o dziwo pozwolenie to dostałem. Było w nim jednak napisane, że nie mogę ingerować w żaden sposób w tą papę na dachu, w kominki wentylacyjne i w istniejące maszty, (więc tak jakby nie mogę tego masztu postawić :?) Było też co nieco o tym, że kable do anteny nie mogą przebiegać po elewacji budynku i szybami wentylacyjnymi, więc gdzie mogą?

W konsekwencji złamałem kilka punktów tego pozwolenia i przez kilka lat z anteny korzystałem, ale przynajmniej miałem poczucie, że starałem się to zrobić legalnie ;)

Wystosuj jakieś pytanie lub prośbę o pozwolenie na taki maszt to coś Ci powinni odpisać.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 8 czerwca 2007, o 11:28

Było w nim jednak napisane, że nie mogę ingerować w żaden sposób w tą papę na dachu, w kominki wentylacyjne i w istniejące maszty, (...) kable do anteny nie mogą przebiegać po elewacji budynku i szybami wentylacyjnymi
!!??

No w taki sposób to faktycznie w żaden sposób nie da się masztu zamontować.
A kable do anten radiowo-telewizyjnych (które już na dachach się znajdują) którędy przebiegają?

Awatar użytkownika
pawloz
Posty: 79
Rejestracja: 23 stycznia 2007, o 17:14
Lokalizacja: Stąd

Post autor: pawloz » 8 czerwca 2007, o 11:34

Michał pisze:A kable do anten radiowo-telewizyjnych (które już na dachach się znajdują) którędy przebiegają?
One były chyba prowadzone podczas budowania osiedla, wiec są pewnie w ścianach jak elektryczne.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 8 czerwca 2007, o 13:02

Michał pisze:
Było w nim jednak napisane, że nie mogę ingerować w żaden sposób w tą papę na dachu, w kominki wentylacyjne i w istniejące maszty, (...) kable do anteny nie mogą przebiegać po elewacji budynku i szybami wentylacyjnymi
!!??

No w taki sposób to faktycznie w żaden sposób nie da się masztu zamontować.
A kable do anten radiowo-telewizyjnych (które już na dachach się znajdują) którędy przebiegają?
Na Stoku praktycznie na kazdym bloku sa rurki z dachu do bloku. Niestety sa one z reguly tylko w jednej klatce na blok. Nie wiem co chcesz tam stawiac ale na twoim miejscu bym sie przejmowal spoldzielnia. Nawet bym pisma nie pisal. Akurat od tej strony SM Na Stoku dobrze znam ;) Zobacz co robi susi, totalna samowolka, przewieszki miedzy blokami. Wyglada to paskudnie. Spoldzielnia sie za to wziela i nakazala zdjac ale prawnie nie bardzo moga oni cokolwiek z tym zrobic. Swoja droga nie lepiej na balkonie?

Awatar użytkownika
pawloz
Posty: 79
Rejestracja: 23 stycznia 2007, o 17:14
Lokalizacja: Stąd

Post autor: pawloz » 9 czerwca 2007, o 01:37

Z tego co wiem susi ma zezwolenie od spółdzielni. Z resztą to inna sytuacja, jakby chcieli coś zrobić z susi mieliby przeciwko sobie kilkaset osób korzystających z ich usług. Ale masz chyba racje, że trzeba stawiać i się nie przejmować. Dużo widziałem anten do CB i sieci LAN. Pewnie z 95% bez pozwolenia.

ODPOWIEDZ