Mieszkania Kościuszki

Odpowiadam na wszystkie sensowne pytania, nie tylko związane z inwestycjami.

Moderator: Autor

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Mieszkania Kościuszki

Post autor: Nowy » 10 lutego 2006, o 16:14

moasz może jakieś wizualizacje budynku na kosciuszki który juz nidługo chyba skończą, ciekawe jak wygladał projekt a jak bedze w realu :?: [/b]

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 lutego 2006, o 19:55

nie :( a gdzie dokladnie buduja?

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 10 lutego 2006, o 20:00

między ul.Niska a al 1000-lecia obok nowego budynku dozoru technicznego, budynek wypełnia chyba całą działke jest jakis parking podziemny , calkiem spora budka tam urosła

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 lutego 2006, o 20:58

Nie widzialem, ale slyszalem.

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 21 lutego 2006, o 10:59

tam chyba nie ma tablicy info ale słyszałem plotkę że to ma być hotel??

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 21 lutego 2006, o 20:14

to jakaś tajna inwestycja chyba :cry:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 kwietnia 2006, o 11:05

Obrazek

Czy ktoś wie kto był inwestorem i w jakim czasie to osiedle zostało wybudowane?

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 26 kwietnia 2006, o 19:37

Osiedle zostało wybudowane w latach 1992-1993.
Inwestorem prawodopodobnie była SM Słoneczna.
Wkonawcą była firma Budomet, która po zakończeniu tej inwestycji upadała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 listopada 2006, o 21:05

Diamir ale w tym wątku chodzi o wybudowane osiedle i Daniel ma rację wykonawcą była firma Budomet, a projekt i nadzór Inwestprojekt Świętokrzyski :arrow: http://www.inwestsw.com.pl/realizacje.html, co do Inwestora to nie jestem pewien.
A i jeszcze osiedle zostało oddane w 1997r. jest artykuł w Wyborczej o tym osiedlu:

Spór mieszkańców osiedla Kościuszki
Agnieszka Drabikowska2006-07-02, ostatnia aktualizacja 2006-07-03 12:36

Chodzi o plac zabaw na dziedzińcu bloku nr 52. - Pół placu zaorano, bo niektórym nie podobało się, że dzieci grają tam w piłkę - twierdzi część lokatorów. Druga strona zarzuca, że dzieci hałasują i przez nie kurzy się pod balkonami.

Prawda jak zwykle leży pośrodku, natomiast rzeczywiście na tym terenie nigdy nie było w planach boiska do grania w piłkę - mówi Danuta Wojdak, prezes spółdzielni mieszkaniowej Kościuszki.

Tłumaczy, że w czerwcu jedną trzecią placu zaorano, ale dlatego, że po tym, jak grały tam dzieci, zrobiło się klepisko. Teraz wysiano tam nową trwa. Rzeczywiście, teren nie przypomina boiska - to trawnik gdzie na około rosną iglaki. - Teraz dzieci przeniosły się na plac przy bloku nr 50. Tam mieszkańcom na razie to nie przeszkadza - mówi pani prezes.

Tłumaczy, że zastanawiała się nawet, czy nie rozwiązać problemu gry w piłkę, wynajmując boisko dla mieszkańców osiedla od pobliskiego zespołu szkół elektrycznych. - Nie wiem jednak, czy rodzice by tego chcieli. Młodsze dzieci musiałyby tam chodzić pod opieką dorosłych - mówi.

Część lokatorów z bloku nr 52 ma jeszcze inną uwagę do zarządu spółdzielni.

Żalą się też, że plac zabaw miał zostać odnowiony i w tym roku miały tam być nowe zabawki. - To taka bogata spółdzielnia, a zabawki te same od 1997 roku. W ubiegłym roku zbierano podpisy, aby zamontować tam nowe, bezpieczne. Wszystko było dograne, ale okazało się, że to za duże koszty. Obiecano natomiast kilka nowych urządzeń, ale jak widać, tylko pomalowano te stare - mówi mieszkanka osiedla.

Prezes Danuta Wojdak przyznaje, że wymiana wszystkich zabawek na placu okazała się inwestycją zbyt drogą. - Chcemy ją zrealizować choć w części, a resztę stopniowo w kolejnych latach. Nowe bezpieczne zabawki z atestem są już zamówione, zostaną zamontowane 14 lipca. Będzie tam ślizgawka, drabinka, huśtawka - wylicza pani prezes. Na koniec stwierdza: - Dziwię się, że mieszkańcy nie przyszli z tym do mnie, przecież wszystkiego by się dowiedzieli.
:arrow: http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3457540.html

Diamir
Posty: 15
Rejestracja: 4 listopada 2006, o 00:54

mieszkania Kościuszki

Post autor: Diamir » 4 listopada 2006, o 00:57

inwestorem budynku jest przedsiebiorca - ten sam, który realizował budynki mieszkalne przy Starodomaszowskiej (te z żółtą elewacją obok inwestycji Piaseckiego) - będą tam mieszkania i zdaje się, że jeden lokal usługowy

Diamir
Posty: 15
Rejestracja: 4 listopada 2006, o 00:54

Post autor: Diamir » 7 listopada 2006, o 08:45

[quote="Sirek1"]Diamir ale w tym wątku chodzi o wybudowane osiedle i Daniel ma rację .........."

Sirek 1 - moja odpowiedź dotyczyła pytania "Nowego" o inwestorze nowego budynku między ul. Niska a 1000 lecia PP. :-) - przepraszam za zamieszanie

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 listopada 2006, o 17:54

Diamir masz rację coś mi się wydawało że ten wątek dotyczy tylko tych "starych" bloczków, a jednak jest ogólny dla całej Kościuszki :roll:

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 października 2007, o 17:52

autor pisze:Obrazek

Czy ktoś wie kto był inwestorem i w jakim czasie to osiedle zostało wybudowane?
Jeśli to są bloki u zbiegu Kościuszki, Tysiąclecia i Manifestu to ja tam sobie dorabiałem jako pomocnik budowlany po skończeniu LO czyli w 1996 roku :D Pracowałem na tej budowie bliżej tysiąclecia bo te bloki od strony ul. Niskiej były oddane jakiś rok / 2lata wcześniej. Inwestprojekt Świętokrzyski przejął budowę po jakiejś firmie która ogłosiła upadłość i kończył te bloki.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ