Kupujemy Świętokrzyskie produkty

Odpowiadam na wszystkie sensowne pytania, nie tylko związane z inwestycjami.

Moderator: Autor

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Kupujemy Świętokrzyskie produkty

Post autor: Kiba69 » 16 października 2007, o 22:55

Wydaje mi sie ze istnieje potrzeba zalozenia takiego tematu zeby uzmyslowic wszystkim forumowiczom to, ze bardzo latwo wszyscy mozemy wplynac na rozwoj Kielc i calego naszego wojewodztwa. Wystarczy chociazby zamiast smietany z Radomia wybrac "nasz produkt" czyli Radostowa czy Wloszczowa.
Wiekszosc produktow spozywczych "pierwszej potrzeby" mozemy kupowac "pochodzenia" Świętokrzyskiego... tyle ze czasami trzeba naprawde tego chciec i wybierac sklepy w ktorych takowe sie znajduja (m.in dlatego omijam szerokim lukiem sklepy typu Lidl, czy Biedronka).
Moj apel w I kolejnosci dotyczy artyk. spozywczych, dlatego ze je kupujemy codziennie, ale rowniez zachecam wszystkich zeby np. przy zakupie okien, podlog, plytek czy chociazby gazety/papierosow w kiosku; wybierali nasze rodzime firmy.
Co jakis czas bede dopisywac kolejne nasze produkty i zachecam do tego wszystkich. Dzisiaj zaczne od dwoch Kielckich firm: Spolem i browarze Belgii.



WSP Społem Kielce
www.wspspolem.com.pl

Majonez Kielecki mysle ze nie trzeba nikomu polecac :)
Musztardy Kieleckie mam nadzieje ze to samo co powyzej...
Ketchupy i tu pare osob moze sie zdziwic :) ja sam dopiero niedawno odkrylem ten "sekret" ;)
Sosy Kieleckie tutaj to juz kto co lubi...
Snacki moim zdaniem bardzo smaczna alternatywa dla zwyklych gotowych chipsow
Chrupaki tutaj ostatnia nowosc ;)- "Chrupaki” to nowoczesna, młodzieżowa marka pysznych chrupek pszenno-ziemniaczanych - (zaczerpniete ze strony Spolem)
Poza tym firma ta produkuje rowniez koncentrat pomidorowy, octet, oraz chemie: plyn do zmywania naczyn, prania tkanin czy paste do podlog.


Browar Belgia
www.browarbelgia.pl

Piwa produkowane pod marka Belgii:
Gingers dobrze wszystkim znany
Wojak szczegolnie polecam mocnego - 7% :)
Frater w najnowszej odslonie: Frater Pszeniczny i Frater Podwojny - bardzo dobre piwa niszowe
Palm czolowa marka wlasciciela naszego browaru, uwazam za bardzo dobre piwo
Grunengold szczegolnie polecam odmiane Export
Lemon's piwo smakowe ostatnio chyba troche zapomniane? lecz napewno godne wyprobowania, przedewszystkim przez nasze Panie forumowiczki :)

Niestety w normalnych sklepach mozna dostac praktycznie tylko Gingersa, Wojaka i Grunengolda. Jak chcemy "zakosztowac" pozostale marki to jestesmy skazani na Leclerka w Pasazu, sa tam dostepne wszystkie piwa Belgii.

Piwa produkowane przez Belgie dla innych firm:
Koźlak - kolejne niszowe piwo typu Bock.... polecam ;) (Leclerk)
VIP - piwo produkowane dla bierdonki, tutaj najwazniejsza cena nie jakosc...
Krunengold? - ciekawe piwo ale pilem tylko raz wiec nie mam jakiegos wyrobionego zdania, dostepne w Leclerku oczywiscie, produkowane dla jakiegos Kieleckiego podmiotu...

Napewno Belgia produkuje wiecej piw dla innych firm, ale ja narazie odkrylem tylko te.

Na stronie znalazlem jeszcze takie produkty: piwo Jako i Hubert Pils. Wytwarzane w Browarze Belgia piwo Cobra jest sprzedawane w Wielkiej Brytanii, USA, Południowej Afryce i ponad 40 innych krajach na całym świecie.


I na koniec mala niespodzianka (przynajmniej dla mnie takową byla)
Belgia produkuje rowniez drinka Smirnoff Ice :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 października 2007, o 23:17

Zaj... temat :) ja zwracam na to uwage, podobnie jak znajomi. Nie moge natomiast nigdzie kupic serka waniliowego z Radostowej. Bardzo nad tym boleje, ale z Rolmleczu tez jest niezly. Majonez to w ogole sprawa bezdyskusyjna, a Smirnoff Ice zawsze wygrywa z konkurencja :)

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 17 października 2007, o 00:18

Majonezik zawsze! :D Czy to w Kielcach, czy w Łodzi, czy w Manchesterze 8)

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Kupujemy Świętokrzyskie produkty

Post autor: voodoo » 17 października 2007, o 13:00

Kiba69 pisze:Napewno Belgia produkuje wiecej piw dla innych firm, ale ja narazie odkrylem tylko te.
Polecam http://www.browar.biz 8)

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 17 października 2007, o 15:28

Bodajże w 2001 roku ruszyła akcja "Kupujmy Świętokrzyskie Produkty".
Pamiętam, że specjanie udałem się do agencji Pegaz w biurowcu Nidy i zaopatrzyłem się w gadżety promujące akcję. Poobklejałem sobie sklep. :D Szczególnie podobał mi się plakat z Mileną Wodyk. W moim sklepie świętokrzyski asortyment ma zawsze pierwszeństwo. Zawsze odpowiednio doradza się klientowi. :wink:
Zwracam Waszą uwagę na produkty Gomar Pińczów - przetwory warzywne i soki. I trochę zapomniany Dodoni z Suchedniowa - napoje.
Świetne są produkty Kielczanki.
Chłodnia Kielce jak i Radostowa tracą na nieatrakcyjnych opakowaniach. Radostowa zaniedbuje punkty handlu detalicznego.

Bardzo ucieszył mnie Frater pszeniczny choć do Paulanera mu trchę brakuje.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 października 2007, o 20:21

A gdzie masz ten sklep? :D
Ostatnio zmieniony 19 października 2007, o 14:26 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 18 października 2007, o 21:45

A ja z racji innych zakupów, wybieram Cersanit, niech Koła i inne się schowają :D A tak to standardowo zwracam uwagę gdzie wyprodukowane i jeśli się tylko da, to świętokrzyskie produkty górą!
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 19 października 2007, o 14:55

Grzegorz pisze:A gdzie masz ten sklep? :D
Na Ślichowicach. Zapraszam. :wink:

Jutro będę sadził na działce drzewka owocowe i zakupiłem korę drzewną z Barlinka, a wybór był bogaty. Coś w tym jest. :)

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 19 października 2007, o 17:22

Sz.J. pisze:
Grzegorz pisze:A gdzie masz ten sklep? :D
Na Ślichowicach. Zapraszam. :wink:
Można dokładniejszy adres? :)

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 22 października 2007, o 21:56

ten temat daje sporo do myślenia nam Wszystkim. Owszem majonez kielceki super rewelacja na inne nawet nie patrze i warto kupować nasze świętokrzyskie produkty, ale co z innymi??? :D dlczego mam nie kupić produktu z poza mojego regionu, który np. bardziej mi smakuje niż wyrób kielceki? wegług mnie powinniśmy zwracać uwagę na takie rzeczy ale nie kupować nic na siłe. Masz do wyboru 2 produkty z o takim samym smaku i cenie z Kielc i po za... kup z kielc! Masz do wyboru 2 produkty z Kielc i poza ale ten z poza jest smaczniejszy kupię z poza 8)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 października 2007, o 22:47

Zacznijmy od tego, że ja raczej zakupów nie robię :D Ale osobiście zwracam uwagę na to czy firma nasza czy nie i jest to jeden z ważnych aspektów. Nikt tu nie wspomniał o słynnym Constarze, a także innych świętokrzyskich firmach z tej branży, np Hochel. Jak chcę kupić gazetę, to kupię ją w Kolporterze, jeżeli mam wybór kiosku. Nasza sieć "Pod Telegrafem" się rozwija, więc jak zobaczę tą piekarnię w innym mieście, to myślę, że ją odwiedzę :D Piwo za to piję niekieleckie :oops: w knajpach nie spotyka się naszego z beczki, za to czasem kupię puchę w sklepie :)

PS.
Kamil - witam na forum :)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 października 2007, o 22:52

Ja bym monitorowal o dowoz serkow waniliowych z OSM Radostowa oraz sosow WSP Spolem! Kielczanka tez by sie zdala. Lubie jeszcze wedliny WiR. Kiedys byl kolo mnie ich sklep, ale chyba sie wyniesli z Warszawy :( Zyczylbym sobie takze cukiernie Pasternak i Soltyki :)

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 23 października 2007, o 15:41

Jak znacie sklepy w Kielcach ktore maja wiekszosc naszych produktow w ofercie to polecajcie. Ja obecnie robie regularnie zakupy w Spolem bo tam jest chyba? najwiecej Świetokrzyskiego, a poza tym to jest nasza firma.
Tutaj lista sklepow: http://psskielce.nawww.pl/index.php?id=0&id_sub=0


Chłodnia Kielce
http://www.chlodniakielce.pl/oferta1.html

Owoce i warzywa
Frytki (niedawno pojawily sie wieksze opakowania - 2kg)
Pyzy (niestety od jakiegos czasu sa produkowane poza Kielcami)

Cos jeszcze???

"Wyroby garmazeryjne mrozone" wytwarza rowniez firma "Brawo" osobiscie probowalem pyzy (dostepne w sklepach Spolem).



Zakłady mięsne:

Przetwórnia Mięsa "Kamiński"
http://www.kaminski.kielce.pl/

Hawed Sp. z o.o.

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Józef Bartos
www.bartos.kkf.pl

Zakład Przetwórstwa Mięsnego R. Hochel ZPCHR

Zakład Masarski Zychowicz
http://www.zychowicz.kkf.pl/

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 23 października 2007, o 17:54

Właśnie a co z firmą Constar przecież mają super paróweczki :lol: osobiście nie jadam innych! mówię Wam warto je spróbować :D

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 5 listopada 2007, o 00:08

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "RADOSTOWA"
http://www.radostowa.com.pl/ (w budowie...)

Smietana wiejska
Mleko
Twarozek wiejski
Serek Pycha
Bialy ser twarogowy
Masło
Ser żółty

Wszystkie produkty sa dostępne w większości sklepów Społem.

Pińczów Gomar
http://www.gomar.net.pl/

Soki Michaś 0,33l i 1l moim zdaniem duzo lepszy od innych reklamowanych "smoczno-misowych" sokow ;)
Soki owocowe i warzywne, oraz napoje 0,33l duza ilosc smakow napewno kazdy znajdzie cos dla siebie :)
Syropy i soki zageszczone
Dżemy smaki od jagodowych do nawet ananasowych...
Koncentrat pomidorowy
Mrozone warzywa i owoce
Ćwikła z chrzanem
Ogórki konserwowe

Wymienilem produkty ktore sa chyba najczesciej kupowane, na stronce jest szczegolowa lista.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2007, o 16:54 przez Kiba69, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ