Inwestor prywatny - ul. Warszawska 113/Stara

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 grudnia 2006, o 10:37

Chatka puchatka kolejna :cry:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 27 grudnia 2006, o 10:42

Budynek beznadziejny. Ja nie moge na to patrzeć...

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 27 grudnia 2006, o 11:32

AR pisze:Budynek beznadziejny. Ja nie moge na to patrzeć...
i jeszcze w takim miejscu,gdyby byl gdzies "glebiej" w osiedlu to by tak nie razil :?

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 27 grudnia 2006, o 17:27

ice pisze:Moze gdyby nie ten spadzisty dach, to wygladal by na jakis biurowiec, a tak to niestety kolejny domek :?
nie żartuj, o mniejszym budynku (na langiewicza-kgi) w gazetach napisali ze to blok wielki :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 14 lutego 2007, o 11:48

Obrazek

Dach z innej bajki

Nowy budynek przy ulicy Warszawskiej w Kielcach nie pasuje do starego osiedla.
Przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Starej w Kielcach powstał nowy budynek, przeszklony, ze spadzistymi dachami. Jednym się podoba, innym nie...
Największą jego wadą jest to, że kompletnie nie pasuje do otoczenia. W sąsiedztwie stoją bloki z płaskimi dachami.

PŁASKIE I SPADZISTE

- Też uderzyło mnie to koszmarne zestawienie. Kto zaprojektował budynek ze spadzistym dachem w sąsiedztwie bloków z płaskimi dachami i jak można było wydać pozwolenie na budowę? - zastanawia się profesor Jerzy Zbigniew Piotrowski, prodziekan Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Politechniki Świętokrzyskiej.

- Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym jasno mówi, że każda inwestycja ma pasować do sąsiedztwa. Nawet kościół Św. Józefa został wybudowany na zasadzie podobieństwa do otoczenia i jego bryła została bardzo ładnie w nie wpasowana. Ten nowy budynek jest nieporozumieniem w tym miejscu. Sam gmach jest ładny i gdyby miał płaski dach wszystko byłoby w porządku. Na rogu Warszawskiej i 1000-lecia PP także w otoczeniu starych bloków stoi budynek Narodowego Banku Polskiego. To przykład dobrej nowoczesnej architektury, mimo że jest z płaskim dachem.

Dodaje, że po drugiej stronie ulicy Warszawskiej stoją ładne nowe kamienice o spadzistych dachach, ale w ich pobliżu nie ma bloków z lat 70., oddziela je od nich ulica Warszawska. Ale właśnie te kolorowe bloczki zainspirowały urzędników do wydania pozwolenia na budynek na rogu Warszawskiej i Starej.

- Budynek przy Starej nie pasuje do bloków z lat siedemdziesiątych. Pozwolenie wydaliśmy ponieważ badając otoczenie inwestycji znaleźliśmy pasujące do niej budynki po drugiej stronie ulicy - przyznaje Krystyna Kuźmuk, architekt miejski. - Na usprawiedliwienie dodam, że ta decyzja była zaraz po wejściu w życie nowej ustawy o zagospodarowania przestrzennym. Być może dzisiaj decyzja byłaby inna.

Tłumaczy, że urząd stara się wydawać pozwolenia na budowy jak tylko jest to możliwe, aby uniknąć odwołań inwestorów do wyższych instancji. - Ważne są także walory użytkowe domu z dachem spadzistym. Poprzednia zima pokazała jak są niebezpieczne płaskie dachy. Śnieg na nich zalega, jeśli nie jest usuwany, to pod jego ciężarem może dojść do załamania się dachu. W czasie roztopów robią się zacieki. Dach spadzisty jest łatwiejszy do utrzymania, bo śnieg sam się zsuwa. Ważne jest także poddasze, które można zagospodarować - dodaje architekt miejski.

KONIEC Z BRZYDOTĄ

Projektant budynku Waldemar Pieślak broni swojego pomysłu. - Przecież nie mogłem się powoływać na złe architektoniczne wzory z lat siedemdziesiątych. Kiedyś postawiono na brzydotę, czy mamy ją kontynuować w nieskończoność. Zrobiłem dobry początek i zaprojektowałem ładny nowoczesny budynek. Mam nadzieję, że kiedyś mieszkańcy sąsiednich bloków będą bogatsi i zostaną one przebudowane, tak aby pasowały do nowoczesnych gmachów, jak ten na Starej - informuje architekt.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 lutego 2007, o 12:32

Zrobiłem dobry początek i zaprojektowałem ładny nowoczesny budynek. Mam nadzieję, że kiedyś mieszkańcy sąsiednich bloków będą bogatsi i zostaną one przebudowane, tak aby pasowały do nowoczesnych gmachów, jak ten na Starej - informuje architekt.
Trochę z tą nowoczesnością to lekka przesada, a porównywanie tego budynku do nowoczesnego gmachu to już duża przesada :wink:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 14 lutego 2007, o 12:58

Taki z niego dobry projektant. :?

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 14 lutego 2007, o 13:55

Sirek1 pisze:Trochę z tą nowoczesnością to lekka przesada, a porównywanie tego budynku do nowoczesnego gmachu to już duża przesada :wink:
No wiesz nikt nie przyzna sie publicznie że badziewie wykonał :?

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 14 lutego 2007, o 14:26

Mam nadzieję, że kiedyś mieszkańcy sąsiednich bloków będą bogatsi i zostaną one przebudowane, tak aby pasowały do nowoczesnych gmachów, jak ten na Starej - informuje architekt.
smieszne zdanie... nowoczesnych gmachów :twisted:
czyli lepiej zmieniac wszytkie bloki na okolo zeby sie dopasowal do tego budynku,zamiast na odwrot?? :shock:

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 14 lutego 2007, o 14:52

tricky pisze:
Mam nadzieję, że kiedyś mieszkańcy sąsiednich bloków będą bogatsi i zostaną one przebudowane, tak aby pasowały do nowoczesnych gmachów, jak ten na Starej - informuje architekt.
smieszne zdanie... nowoczesnych gmachów :twisted:
czyli lepiej zmieniac wszytkie bloki na okolo zeby sie dopasowal do tego budynku,zamiast na odwrot?? :shock:
W sumie może by to na dobre wyszło ;)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 14 lutego 2007, o 15:13

pewnie tak,ale kiedy to nastapi o ile wogole nastapi :?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 lutego 2007, o 19:11

Krystyna Kuźmuk pisze:Pozwolenie wydaliśmy ponieważ badając otoczenie inwestycji znaleźliśmy pasujące do niej budynki po drugiej stronie ulicy (...)

Tłumaczy, że urząd stara się wydawać pozwolenia na budowy jak tylko jest to możliwe, aby uniknąć odwołań inwestorów do wyższych instancji. - Ważne są także walory użytkowe domu z dachem spadzistym. Poprzednia zima pokazała jak są niebezpieczne płaskie dachy. (...) Dach spadzisty jest łatwiejszy do utrzymania, bo śnieg sam się zsuwa. Ważne jest także poddasze, które można zagospodarować - dodaje architekt miejski.
Załamała mnie ta wypowiedz... co mnie to interesuje, ze spadzisty dach jest latwiejszy w utrzymaniu. Ta pani powinna dbac o estetyke miasta, a nie o jej psucie :( co mnie interesuje, ze strych mozna zagospodarowac?! no przeciez ta wypowiedz brzmi jakby to ta pani byla inwestorem. Brak mi slow.

I nie wiem jak mozna nazwac to cos nowoczesnym obiektem, gratuluje projektantowi poczucia humoru przy okazji.

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 14 lutego 2007, o 20:02

Dla mnie ten budynek to porażka na całej linii. Jak można było postawić to coś w takim miejscu :?: Nie miałbym nic do niego gdyby stał gdzieś głęboko w osiedlu.
A co do architekta - kolejny fachowiec w swojej dziedzinie :x

PS.
Gdyby ten budynek powstał jeszcze w miejscu jakieś strasznej rudery to można by rzec ( pocieszyć się ), że lepszy rydz niż nic. Ale...no właśnie. Szkoda zmarnowanego placu :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 14 lutego 2007, o 23:24

Jeszcze pewnie dostanie asa architektury :lol:

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 15 lutego 2007, o 00:13

Oj nie wiem, bo ma ciężkiego konkurenta, mianowicie Galerię Czarnowską :lol:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ