SM Domator - Ślichowice II etap III

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 21 lutego 2009, o 15:42

Oznaki wiosny - przyleciał żurawik :wink:
Sporo zrobili przez zimę:

Obrazek
Every dream has a price

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 26 lutego 2009, o 16:33

W tym budowanym bloku cena za m2 4200zł, zostało jeszcze 14 wolnych mieszkań.
Waleczne Serce Korona Kielce

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 26 lutego 2009, o 19:02

Hmm... Ciekawe... Moi znajomi złożyli tam podanie, ale do nich nikt nie dzwonił...
Skąd masz informacje o wolnych mieszkaniach - ze spółdzielni? Czy wiesz może jakie są to mieszkania - metraż, piętro?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 lutego 2009, o 19:06

Niech idą osobiście do działu członkowskiego. Ostrzegam że ta "ruda" wyglądająca jak Petra z Mody na Sukces jest bardzo nieprzyjemna i niekompetentna (jakby pochodziła żywcem z komedii Bareji)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 26 lutego 2009, o 19:21

OK. Mam nadzieję, że Mody na Sukces nie oglądasz, a jedynie przypadkiem spojrzałeś na ekran i zobaczyłeś Petrę :D
Swoją drogą ciekawi mnie co zdecydowało o niskim - jak na inwestycje Domatora (atrakcyjna cena) - zainteresowaniu mieszkaniami - czyżby lokalizacja (tory, pętla, parking)?
Z kolei inni znajomi, którzy dostali tam mieszkanie właśnie z w/w powodu wycofali się z zakupu. Więc sprawdza się stara prawda, że w przypadku mieszkania ważne są 3 rzeczy: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 26 lutego 2009, o 21:32

Jak dzwoniłem 3 tygodnie temu do Domatora, to w dziale lokatorskim powiedzieli że nie ma już ( może zarezerwowane) mieszkań dwupokojowych około 50 m2 takie jak mnie interesują. Powiedzieli żebym złożył podanie bo niedługo mają stawiać 3 bloki za szkołą. A o tych 14-tu wolnych mieszkaniach (nie wiem jaki metraż i piętro) wiem od znajomego. Z tą lokalizacją to bym nie przesadzał że jest taka zła, pociągi rzadko jeżdżą i wcale ich tak nie słychać.
Waleczne Serce Korona Kielce

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 26 lutego 2009, o 21:49

Niedługo 3 bloki? To niedługo oznacza, że jak skończą ten przy pętli, czyli jak dobrze pójdzie to w 2010 zaczną pierwszy blok z tych trzech, więc najwcześniej za 2-2,5 roku będzie się można wprowadzić.
A to czy jest 14 wolnych - się sprawdzi u źródła :wink:
Co do lokalizacji to nie oceniam - choć swoje zdanie mam - napisałem tylko z jakiego powodu zrezygnowali znajomi i że to może być powodem, iż są jeszcze wolne mieszkania. Każdy i tak wybierze lokalizację, która mu pasuje - ja też mam swoją ulubioną :)

LOLA
Posty: 83
Rejestracja: 15 lutego 2008, o 19:12

Post autor: LOLA » 26 lutego 2009, o 21:51

Mam wielu znajomych, którzy nie wyobrażają sobie aby mogli mieszkać gdzie indziej- tylko Ślichowice. Dla mnie to zupełnie nie trafiona lokalizacja. Dla developera może fajna, bo można bloki pobudować.

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 26 lutego 2009, o 22:12

Ups... Zostałem chyba źle zrozumiany - mnie Ślichowice akurat się podobają, szczególnie ta najnowsza część osiedla za szkołą i kortami tenisowymi - ładne bloki z dużymi dziedzińcami (na co większość deweloperów nie może sobie pozwolić tylko budują "blok na bloku" patrz Panorama). Natomiast lokalizacja bloku obok pętli autobusowej, którego budowa niedawno się rozpoczęła jest wg mnie przeciętna ze względu na bliskość torów, pętli i parkingu.

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 26 lutego 2009, o 22:37

Wiesz może dla Pani z Domatora 2-3 lata to niedługo :wink:

Ja lubię to osiedle, mieszkam od 1989 roku na Kowalczewskiego (a raczej mieszkałem bo od półtora roku wynajmuje mieszkanie w Centrum) i dalej chciałbym tam mieszkać tyle że na swoim :D Nie mogę się przyzwyczaić do życia w Cenrum, niby mam pod ręką park, Sienkiewkę, Kadzielnie, stadion, ale to nie to samo co Ślichowice gdzie mam blisko znajomych i rodzine.
Waleczne Serce Korona Kielce

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 4 marca 2009, o 21:35

aż mi się wierzyć nie chce, że jeszcze są wolne mieszkania. jak sprzedawali mieszkania z poprzedniego bloku, to była bitwa, jak w kryzysie o pomarańcze :lol:
no ale prawie 4 stówki różnicy na metrze, więc może z tego względu...
AGCHO

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 4 marca 2009, o 21:36

a swoją drogą ciekawe jaki aneksik dostaniemy na koniec budowy :twisted:
AGCHO

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 4 marca 2009, o 21:44

Edytuj posty :)
pletwa

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 5 marca 2009, o 13:49

agcho pisze:no ale prawie 4 stówki różnicy na metrze, więc może z tego względu...
Nie chodzi tutaj o 4 stówki, a o lokalizację (pętla, tory, parking) - moje twierdzenie zweryfikowałem na podstawie (już dwóch) przypadków moich znajomych, którzy odstąpili od zakupu właśnie z tego powodu. Dodatkowo miasto zakupiło tam lokale socjalne (sueno pisał już o tym w tym wątku) - więc to też jak dla mnie minus.

Oczywiście małe mieszkania zostały już sprzedane bo przy ich zakupie ludzie zwracają większą uwagę na każdy grosz, ale większe mieszkania kupują ludzie dla których 4 stówki na metrze nie robią takiej różnicy - więc wolą dopłacić i mieszkać w lepszej lokalizacji np. Fałdowa, Tektoniczna. Zresztą sam bym dokładnie tak postąpił, bo w zakupionym mieszkaniu przebywa się niekiedy nawet przez kilkadziesiąt lat - więc patrząc z tej perspektywy to dopłacenie nawet 1 tys. zł na metrze już inaczej wygląda.

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 7 marca 2009, o 14:25

Argumentów może być multum, dla każdego inny, dla mnie barierą byłaby cena. Pierwszy raz jednak słyszę, żeby w Domatorze były wolne mieszkania a kupiłam tu już drugi raz i nikt nigdy nie wybrzydzał. W tej okolicy, jakbyś nie zauważył też jest kilka bloków a jednak ze sprzedażą Domator nie miał kłopotu. Myślę, że cena też jest mocno zaporowa, choć oczywiście lokalizacji nie da się pominąć a te 4 stówki różnicy również działają w drugą stronę i tak, jak piszesz jeśli kogoś stać na duże mieszkanie wybierze droższe z inną lokalizacją. Tylko trzeba pamiętać o tym, że zwykle w spółdzielni było sporo taniej niż gdzie indziej a w tej chwili to już jest niewielka różnica (choćby JP w cenie od 4600) więc w takiej sytuacji to oczywiste, że lepiej kupić mieszkanie z inną lokalizacją. Generalnie chodziło mi o to, że 4200 za metr to sporo, jak za mieszkanie ze spółdzielni. Kupiłam w Doatorze mieszkanie prawie 90m (dwa poziomy) i zapewniam Cię, że cena była przede wszystkim argumentem, poza oczywiście pobudkami wygodniejszego życia. Prawdę powiedziawszy to było ostatni moment na kupno taniego mieszkania. Na mieszkanie od dewelopera w tym metrażu nie byłoby mnie stać. Moja opinia jest taka i nikt nie musi się z nią zgadzać oczywiście :)
pozdrawiam
AGCHO

ODPOWIEDZ