SM Domator - Ślichowice II etap III

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

kielcek

Post autor: kielcek » 16 sierpnia 2006, o 13:22

Ale jedna część tego budynku, co już budują będzie mieć adres Fałdowa 6. Więc nowy blok powinien mieć Fałdowa 6a lub Fałdowa 8. Ciekawe co wpiszą w umowach.

kielcek

Post autor: kielcek » 16 sierpnia 2006, o 13:26

z tą ceną jest tak, że to zalezy jeszcze od pietra, ktorego dotyczy (sa wspolczynniki za atrakcyjnosc) no i jeszcze jest dodatkowa kasa za infrastrukture zewnetrzna. wiec trzeba ich zapytac czy to cena ostateczna. Po uwzglednieniu wszystkiego moja cena na i pietrze w tym co koncza budowac wyniosla niewiele ponad 2 400 z metra.

aga

Post autor: aga » 17 sierpnia 2006, o 12:35

Cena mieszkania w bloku który beda dopiero budowac na parterze wyliczona została na 2330zł za m2 i niech juz tak zostanie:)

tract

Post autor: tract » 18 sierpnia 2006, o 17:21

Wstepna cena na I i II pietrze to 2530, a na III 2450. Ja mam zarezerwowane na III wiec mnie dotyczy ta druga cena, jednak jak kazdy adoptuje poddasze - wiec mi sie metraz prawie podwoi - chociaz za to tez bedzie trzeba zaplacic tyle ze mniej :)
A jezeli chodzi o ceny to kazdy kolejny blok ktory jest budowany jest drozszy np. na Faldowej 5 (blok na przeciwko budowy) ceny na I i II pietrze wynosily 2200 to bylo dopiero malo.
A jezeli chodzi o blok ktory bedzie budowany to istne szalenstwo - jeszcze dziury w ziemi nie ma a tu juz wszystkie mieszkania zarezerwowane.

aga

Post autor: aga » 21 sierpnia 2006, o 10:17

To ze szaleństwo to fakt.Ja mialam do wyboru 2 pare dni po decyzji o budowie...Myśle ze za pare tygodni przetarg sie rozstrzygnie i bedzie wiadomo. Moze sie ktoś orientuje jak jest z bialym wyposażeniem.Mozn zrezygnować?I co z kuchenka?Podobno ma byc gazowa...?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 21 sierpnia 2006, o 12:40

Ja zrezygnowałem z wanny, kuchenki gazowej i zlewozmywaka (nie pamiętam jak z bateriami), ale to w tych blokach które będą za 2 miesiące oddawać. Podejrzewam że problemu nie powinni robić :) W spółdzielni ci powiedzą z czego zrezygnować się da i ile ci potrącą z ceny jak zrezygnujesz.
aga pisze:Ja mialam do wyboru 2 pare dni po decyzji o budowie...
Jakim cudem? Koleżanka pilnowała i zaraz po tym jak ustalono że bedą budowac bloki już ich nie było :|

tract

Post autor: tract » 21 sierpnia 2006, o 16:09

Aga oczywiscie ze mozesz zrezygnowaz z bialego montazu (wanna, bateria itd.), rowniez mozesz zrezygnowaz z kuchenki, dodatkowo z drzwi oscieznic, a nawet jak chcesz z parapetow.

aga

Post autor: aga » 22 sierpnia 2006, o 08:35

Dzieki za odp.W sumie to nie wiem jak to jest z jakością tych rzeczy...Pewnie róznie to bywa...A mieliście do wyboru okna - drewniane czy plastikowe.Tak sie Was pytam,bo szczerze mówiąc ta Paniw spółdzielni nie jest zbyt miła i raz juz miałam z nią spięcie:(
Łaziłam tam codziennie i wylaziłam ze mi 2 zostały. Dobrze ze na parterez jak chcieliśmy...Wogle to pewnie wiekszość mieszkan po znajomości poszło.Nie mam nic przeciwko,bo gra warta świeczki i ogólna masakra z mieszkaniami:(.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 22 sierpnia 2006, o 12:14

aga Idź do działu inwestycji i zapytaj :) Z oknami nie pamiętam jak było. W każdym razie sporo możesz zmieniać na etapie budowy i nie ma żadnego problemu :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract

Post autor: tract » 22 sierpnia 2006, o 16:10

Mozna i okna zmienic jezeli chcesz - a raczej chyba wybrac drewniane lub plastikowe. Moj znajomy ktory mieszka na Tektonicznej zmienial z drewnianych na plastikowe, ale to tylko polegalo na tym ze napisal do dzialu inwestycji ze takie chce i juz zalatwione - tylko trzeba to zrobic zanim je wstawia :) Natomiast co do okien opinie sa rozne, ja tam wole plastikowe.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 22 sierpnia 2006, o 22:40

Nie ma tam nikogo w pobliżu żeby napisał, czy przenoszą już żurawia na teren nowej budowy? :) Coś mi się o uszy obiło że na dniach będa to robić :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

aga

Post autor: aga » 23 sierpnia 2006, o 14:22

Pewnie tak,choć przetarg chyba jeszcze nie rozstrzygnięty.Czy ktoś z Was mieszka na parterze w tych nowych blokach?Jak z ciepłem w zimie?

tract

Post autor: tract » 23 sierpnia 2006, o 15:07

Zuraw jest na razie rozebrany i raczej go chyba nie przeniosa dopoki przetarg nie zostanie rozstrzygniety (bo bylo nielegancko). Co prawda tory od zurawia zostaly przeniesione w poblize budowy oraz stoi tam koparka. Ale bez przetargu ani rusz.
Aga z parterem roznie bywa z tego co wie to jest cieplo, natomiast przy ulicy Tektonicznej 6 w bloku wybudowanym 2 lata temu jeden mieszkaniec na parterze mial problem ze zbyt duza wilgotnoscia i wykonawca dodatkowo ocieplal podmurowke (tak sie to chyba mowi). W bloku przy Faldowej z tego co sie orientuje jest wszystko OK, chociaz ja wychodze z zalozeni im wyzej tym lepiej (oczywiscie jezeli blok ma nie wiecej niz 3 pietra).

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 23 sierpnia 2006, o 17:22

aga: Ja będe mieszkać ale musisz poczekać na moją opinię do pierwszej zimy :P A tak pozatym to podzielam zdanie tracta co do piętra, ale niestety jak brałem mieszkanie w lutym to nic innego już nie było :(
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

aga

Post autor: aga » 24 sierpnia 2006, o 07:34

Poczekam poczekam :) Nie ukrywam ze tylko partery dwa mialam do wyboru wieć wybór żaden...Tyle ze drugie mieszkanie ma 52m i jest dla nas za drogie.To które wybralismy ma 47m. Czynsz slyszałam ze około 250zł?

ODPOWIEDZ