SM Domator - Ślichowice II etap III

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 8 kwietnia 2007, o 22:52

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marinka
Posty: 4
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 10:26

Post autor: Marinka » 10 kwietnia 2007, o 07:30

aga28 pisze:hejka
No piękny nasz domek rośnie i ja mam nadziej ze wiele nie trzeba bedzie dopłacać...Sczególnie ze liczena nakredyt z dopłatami a teraz cena za m kw wynosi 2539 z groszami.
Mam zamiar zapytac w spółdzielni czy planuja oddać wczesniej. Jest tu ktoś kto ma mieszkanie w nowobudowanym bloku? Ja na parterze :)
Witaj,
Ja też mam na parterze. Też mam nadzieję, że nie będzie dopłaty i bardzo chciałabym, żeby oddali wcześniej....
Budowa idzie jak burza. U mnie już postawili ścianki działowe i zrobili elektrykę. Ponoć lada dzień wchodzą hydraulicy, więc stąd moja nadzieja, że będzie wcześniej.
Pozdrawiam :)
Marinka

aga28
Posty: 7
Rejestracja: 7 marca 2007, o 10:53

Post autor: aga28 » 11 kwietnia 2007, o 13:14

Cześć,
Fajnie ze sie znalazła sąsiadka ;) Mój parter jest na rogu bloku.Elektryke i ścianki sa u mnie od 2 tygodni. Za tydzień lub 2 wybieramy sie zeby wejść do chałupy i ja zobaczyć :)
Myśle ze coś ceny podniosą, w umowie jest klauzula max.5% od ceny ogólnej...
Pytałaś moze w spółdzielni czy planują wczesniejsze oddanie?

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 6 maja 2007, o 15:43

aga28 pytalas moze o ceny w spoldzielni i czy wczesniej oddadza, jesli tak prosze podziel sie z nami ta informacja.

Zamieszczam swieze fotki z budowy.

Strona polnocna
Obrazek

Strona poludniowa
Obrazek

Strona zachodnia (buduja juz lukarne na poddaszu, wytynkowane sa mieszkania do 1 pietra wlacznie i niektore na 2 pietrze)
Obrazek

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 8 maja 2007, o 14:57

Podobno za miesiac maja przeslac nowe umowy z Domatora z podwyzszona cena za metr kwaratowy - a co jezeli ktos nie podpisze?
Moze ktos na ten temat wie cos wiecej?

aga28
Posty: 7
Rejestracja: 7 marca 2007, o 10:53

Post autor: aga28 » 10 maja 2007, o 10:50

Hejka,
Co do podwyższania stawek za m2, to raczej mi sie nie wydaje to możliwe żeby teraz jakieś pisam wysyłali.Rzoliczenie nastepuje po wykonaniu inwestycji i odbiorze budynku. Pewnie cena wzrośnie ale o tym dowiemy sie w listopadzie, także można póki co spać spokojnie ;)

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 12 maja 2007, o 17:48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

aga28
Posty: 7
Rejestracja: 7 marca 2007, o 10:53

Post autor: aga28 » 23 maja 2007, o 10:43

Witam,
Byłam wczoraj w spółdzielni i mam niemiłą wiadomość. W przyszłym tygodniu przyślą aneksy do umowy z podwyżką cen ( około 300zł za m2 ).Spora kasa niestety:(

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 23 maja 2007, o 17:47

Ups... To naprawde duzo kasy - ponad 10% - niespodziewalem sie az tak duzo bedzie myslalem ze bedzie maksymalnie 200 zl.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 24 maja 2007, o 11:45

aga28 pisze:Witam,
Byłam wczoraj w spółdzielni i mam niemiłą wiadomość. W przyszłym tygodniu przyślą aneksy do umowy z podwyżką cen ( około 300zł za m2 ).Spora kasa niestety:(
Ponoć jednak 360 PLN, dziś kolega który kupuje tam mieszkanie był w Spóldzielni.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 26 maja 2007, o 09:57

Zaczęli wmontowywać okna i budować dach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

aga28
Posty: 7
Rejestracja: 7 marca 2007, o 10:53

Post autor: aga28 » 5 czerwca 2007, o 10:56

Witam,
Czy któś odebrał juz umowe z Domatora i ja podpisał?Bardzo mnie zdołowali tą podwyżką (ciekawe czy pierwsza i ostatnia)...:(

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 7 czerwca 2007, o 23:17

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 czerwca 2007, o 20:13

Obrazek
Drożej za mieszkania na Ślichowicach
Anna Roży2007-06-18, ostatnia aktualizacja 2007-06-17 20:13

O 366 zł więcej za metr kwadratowy zapłacą osoby, które zdecydowały się na zakup lokalu w nowo powstającym bloku na osiedlu Ślichowice. Wielu z przyszłych lokatorów jest zbulwersowanych, że spółdzielnia zmienia cenę, choć umowy są już podpisane.

Chodzi o blok nr 5 na osiedlu Ślichowice 2, w którym jest 55 mieszkań. Umowy podpisano we wrześniu ubiegłego roku. Zapisano w nich, że wstępny koszt budowy będzie wynosił 2628 zł. Mieszkania mają być gotowe do odbioru w listopadzie. Ostatnio jednak przyszłych mieszkańców nowego bloku spotkała przykra niespodzianka.

- Otrzymaliśmy pisma z informacją, że przez wzrost cen materiałów budowlanych oraz wzrost wynagrodzeń dla budowlańców będziemy musieli podpisać aneks do umowy. Trzeba będzie teraz zapłacić o 366 zł więcej za metr kwadratowy. W moim przypadku będę musiał zapłacić o prawie 20 tys. zł więcej za mieszkanie - opowiada jeden z przyszłych lokatorów. Podkreśla, że informacja ta bardzo go zaskoczyła.

- Spółdzielnia powinna dbać o dobro przyszłych lokatorów i powinna podpisać taką umowę z inwestorem, która zabezpieczałaby nasze interesy. Przecież to nie deweloper, tylko spółdzielnia mieszkaniowa. Ten blok powstaje dzięki naszym pieniądzom. Powinno się w przetargu wybrać solidną firmę, która byłaby na ewentualność podwyżki cen przygotowana - dodaje zawiedziony mieszkaniec.

Jak się okazuje, w umowie, którą podpisali przyszli lokatorzy, znajduje się zapis mówiący o tym, że proponowana cena jest wstępna, a ostateczny koszt rozliczenia inwestycji nastąpi 90 dni od daty odbioru przez spółdzielnię. Z kolei w umowie między spółdzielnią a inwestorem - Zakładem Usług Budowlanych Nowbud - znajduje się zapis, który mówi, że jeśli wystąpią nieprzewidziane na etapie ustalania ceny okoliczności wzrostu kosztów produkcji, inwestor może podnieść cenę.

- Jak można się domyślić, podwyżka spowodowana jest wydarzeniami, które miały ostatnio miejsce na rynku budowlanym. Chodzi przede wszystkim o galopujące ceny materiałów budowlanych. Przeanalizowaliśmy dokumenty dostarczone przez inwestora, m.in. wszystkie faktury, i w wyniku negocjacji zdecydowaliśmy o kwocie tej podwyżki - mówi Marek Bobiński, prezes spółdzielni Domator.

Bobiński podkreśla, że firma, którą wybrano w przetargu, jest rzetelna. Domator współpracuje z nią od lat.

- Przyszłych lokatorów mogę uspokoić, że przy podpisywaniu aneksów do pierwszej umowy możemy podpisać oświadczenie, że nie będzie już więcej podwyżek, a koszt wstępny nie będzie wyższy od kosztu rozliczeniowego - dodaje Bobiński.

Aneksy podpisało już 30 proc. lokatorów.

Blok buduje również Spółdzielnia Świętokrzyska - tam mimo rosnących cen materiałów budowlanych obyło się bez aneksów do umów, ale lokatorzy musieli za metr kwadratowy zapłacić więcej niż w deklaracjach, które podpisali jeszcze przed zawarciem umowy. - Na dziś wykonawca nie ma żadnych sugestii co do zmiany ceny. Dorbud przed rozpoczęciem budowy zdobył taką ilość materiału, która uchroniła go przed kupowaniem ich po podwyżce - opowiada Mirosław Kędzia, prezes Świętokrzyskiej.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4231810.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 2 lipca 2007, o 19:49

Dzisiaj zwijali z placu budowy jednego żurawia.

ODPOWIEDZ