Apartamenty Stadion ul. Żółkiewskiego

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Apartamenty Stadion ul. Żółkiewskiego

Post autor: Wizard » 12 września 2014, o 07:18

http://www.faktorkielce.pl/o,6,Apartame ... go_38.html

Nowa inwestycja w Kielcach. Lokalizacja moim zdaniem doskonała - jedna z najlepszych w Kielcach.
Ceny 5850 zł m2 i sprzedaż idzie dobrze.
Every dream has a price

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Apartamenty Stadion ul. Żółkiewskiego

Post autor: kolczyk » 12 września 2014, o 10:24

A cena jakby to było ścisłe centrum Kielc, a to przecież kraniec zabudowy miejskiej. A chociaż ma 3m wysokości, aby tytułować się mianem apartament?
Za 3,8 tys / m2 możesz mieć wykończonego bliźniaka 100m2 na baranówku, ul. Kordeckiego, z własną działką. I to jest cena właściwa, pewnie jeszcze do negocjacji ;)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Re: Apartamenty Stadion ul. Żółkiewskiego

Post autor: bender » 12 września 2014, o 11:26

Pokaż tego bliźniaka. :)
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Apartamenty Stadion ul. Żółkiewskiego

Post autor: Sirek1 » 4 października 2014, o 08:11

Mieszkańcy bronią drzew. Urzędnicy: Pilnujemy, żeby większych strat nie było

Mieszkańcy ulic Żółkiewskiego i Czarnieckiego w Kielcach zarzucają inwestorowi i wykonawcy, że budując w ich sąsiedztwie budynki mieszkalne, niszczą drzewa. Ci odpierają zarzuty i po interwencji zabezpieczyli korzenie.

Sprawa dotyczy budowy trzech bloków mieszkalnych na ul. Żółkiewskiego 38. - Inwestycja przyniosła już wystarczająco dużo strat w postaci wielu wyciętych drzew. Te, które pozostały, traktowane są w sposób karygodny. Wszystkie mają naruszony system korzeniowy. Bryła korzeniowa jednego z dębów czerwonych po interwencji Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach została zabezpieczona. Natomiast w poniedziałek została uszkodzona rosnąca tam piękna rozłożysta lipa. Gdyby nie nasza interwencja, korzenie drzewa mogłyby zostać uszkodzone w znaczącym stopniu - opowiada nam czytelniczka z ulicy Żółkiewskiego.

Mieszkańcy posesji sąsiadujących z budową interweniowali u wykonawców, zawiadomili straż miejską i wydział środowiska. Pracownik urzędu przeprowadził kontrolę na placu budowy i zalecił budowlańcom, by do piątku zrobili specjalistyczne zabezpieczenie korzeni lipy.

- Naszym zdaniem organ wydający pozwolenie na budowę był świadomy, że drzewa znajdujące się na posesji będą zniszczone, bo nie da się realizować prac budowlanych według tego projektu bez naruszenia ich brył korzeniowych. Mamy obawy, że większość drzew, które pozostały, może uschnąć. Podobna sytuacja była przy ul. Turystycznej - dodaje nasza rozmówczyni.

W piątek rzeczywiście korzenie lipy zostały zabezpieczone. - Dopiero po zakończeniu wykopu mogliśmy to zrobić - mówi Marek Łopaciński, kierownik budowy.

Natomiast Jan Chałupka, przedstawiciel inwestora, zapewnia, że korzenie zostały równo przycięte i zabezpieczone specjalną pastą przez firmę, która zajmuje się pielęgnacją zieleni. - Sąsiadom nie pasuje, że coś tam powstaje, a przecież ich budynki też kiedyś budowano, helikopter ich z nieba nie zrzucił - mówi.

Robert Urbański, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach, twierdzi, że problemem jest szczupła działka i część drzew trzeba było usunąć. - Staramy się tam zaglądać i pilnujemy, żeby większych strat nie było. Cieszę się, że mamy wsparcie okolicznych mieszkańców - mówi Robert Urbański, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... _zeby.html

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Apartamenty Stadion ul. Żółkiewskiego

Post autor: kolczyk » 4 października 2014, o 17:30

Najlepiej to nic nie budować, niech rosną drzewa ;) Później się dziwić, że ceny po 5,8 tys / m2
A wystarczyłoby, żeby deweloper w zamian za usunięcie 5 starych drzew byłby zobowiązany do zasadzenia 100 nowych na terenie osiedla i udzielił 5 lat gwarancji na sadzonki.


ODPOWIEDZ