Strona 1 z 3

HSD Chałupka - Osiedle Na Wrzosach

: 5 maja 2006, o 15:12
autor: Anonim
ul. Kochanowskiego
Kompleks 3 budynków 4-piętrowych. W każdym: 3 klatki. Na jednym poziomie w klatce 3 mieszkania. Planowane rozpoczęcie budowy na przełomie 2006/2007r. Cena: 3000 zł/m² + VAT .Pod budynkiem miejsca parkingowe, cena: 30.000 zł + VAT
- wysoki parter - IV piętro:
50,39 m²: pokój z aneksem kuchennym 29,12 m², pokój 12,13 m²,
łazienka, balkon
51,92 m²: pokój z aneksem kuchennym 30,47 m², pokój 10,34 m²,
łazienka, balkon
58,94 m²: pokój z aneksem kuchennym 23,14 m², 2 pokoje (11,07 m²,
10,57 m²), łazienka, wc, balkon
69,31 m²: pokój z aneksem kuchennym 27,21 m², 2 pokoje (13,88 m²,
10,57 m²),łazienka, wc, balkon
82,84 m²: pokój z aneksem kuchennym 27,21 m², 3 pokoje (12,18 m²,
10,57 m², 9,37 m²), łazienka, wc, balkon
103,07 m²: kuchnia 9,37 m², 4 pokoje (34,32 m², 15,39 m², 11,36 m²,
9,37 m²), łazienka, wc, balkon

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=765

zamiast pozwanego 2

: 6 maja 2006, o 11:03
autor: maju
to też ze strony Akcentu...akurat co do tej inwestycji to nic więcej nie wiem :D

Re: Mieszkania ul. Kochanowskiego

: 17 września 2006, o 15:40
autor: Boss
kto bedzie to budował (chodzi mi o firme) :?: :?: :?: czy wiadomo już coś więcej na temat tej inwestycji :?:

Mieszkania ul. Kochanowskiego

: 10 października 2006, o 11:35
autor: Kiper
Inwestor PB "Chałupka" sp.j.

: 25 marca 2008, o 22:46
autor: hey
Już myśłałem,że zrezygnowali z tej inwestycji ale na stronie Akcentu pojawiło się info:


Opis mieszkania - ul.Kochanowskiego
Mieszkania nowobudowane na południowym stoku Psich Górek. Bardzo dobra lokalizacja zapewnia zarówno szybki dojazd do centrum miasta jak i komfort i spokój mieszkania. Wybudowane zostaną 3 bloki na osiedlu zamkniętym. Metraże mieszkań 33 m2 - 91 m2. Cena 5400 zł/m2


http://akcent.prf.pl/pokaz,88.html

: 15 kwietnia 2008, o 07:46
autor: Roberto
Apartamenty na Psich Górkach

Kilkadziesiąt mieszkań, zielone tereny z placem zabaw i pięknym widokiem - to nowa inwestycja na kieleckim osiedlu Kochanowskiego, popularnych Psich Górkach. Inwestycja rusza lada chwila
Inwestorem jest spółka HSD Chałupka, która kupiła tam teren o powierzchni 9 tys. m kw. - Jest już pozwolenie na budowę. Gdy tylko się uprawomocni, będzie można rozpocząć budowę - tłumaczy Mariola Chałupka, właścicielka biura nieruchomości Faktor, które będzie sprzedawać mieszkania. Inwestycja przewiduje trzy trzypiętrowe bloki, każdy z windą i podziemnym garażem. Staną obok ogrodzonych bloków na osiedlu Kochanowskiego. Do wyboru będą mieszkania od jednopokojowych po dwupoziomowe apartamenty. - Bardzo wysokiej klasy. Cały teren będzie ogrodzony, z placem zabaw dla dzieci, pięknie zagospodarowaną zielenią. No, i pięknym widokiem. Lokalizacja jest bardzo dobra: cisza, spokój, a jednocześnie bardzo blisko centrum - zachwala Chałupka. Najpierw zbudowany zostanie blok położony najwyżej i środkowy. Inwestor przewiduje, że będą gotowe za rok, półtora. Na końcu powstanie budynek usytuowany najniżej. HDS Chałupka teren kupiła już dwa lata temu, ale przyszli sąsiedzi odwoływali się od decyzji o warunkach zabudowy - nie chcieli mieć pod swoimi oknami drogi dojazdowej do nowego osiedla. Wytyczono więc nową drogę. Zakupem działki zainteresowana był też spółdzielnia Pionier. Metr kwadratowy mieszkania będzie kosztował 5400 zł netto, miejsce postojowe w garażu podziemnym 30 tys. zł netto. Choć budowa jeszcze nie ruszyła, zainteresowanie jest duże. - Mamy już sporo rezerwacji - podkreśla Chałupka.

Dla "Gazety"

Krzysztof Wojsa

ekspert rynku nieruchomości z firmy Eurolocum w Kielcach

Niewątpliwie to jedna z lepszych lokalizacji w mieście. Bardzo blisko centrum, a jednocześnie gwarantująca kameralność. Poza tym położona na południowym stoku wzniesienia, co gwarantuje dobre naświetlenie. A lokatorom wyższych kondygnacji gwarantuje ładny widok na panoramę miasta. Co do ceny za metr kwadratowy - to już rynek pokaże, czy deweloper właściwie ją dobrał, czy też niedoszacował czy przeszacował. Czy w Kielcom potrzeba takich komfortowych osiedli? To także pokaże rynek. Wydaje mi się jednak, że tak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

: 15 kwietnia 2008, o 16:39
autor: issac
miejsce fajne - szkoda ze nie napisali ze z widokiem na cmentarz:) no ale tak powaznie to jak sie komus uda miec okna w druga strone to widok cool:)

: 2 maja 2008, o 08:56
autor: Sirek1
Pojawiły sie wizualizacje, właściwie to narazie jedna...

Obrazek

:arrow: http://akcent.prf.pl/pokaz,88.html

: 2 maja 2008, o 16:58
autor: ice
Dzis na ul. Skalistej widzialem jakies rozkopane miejsce i ciezarowke.
Nie wiem czy jest to zwiazane z rozpoczeciem inwestycji.

: 13 maja 2008, o 11:24
autor: Daniel
Teren ogrodzony (swoją drogą bardzo duży obszar), trwają prace przy niwelacji terenu.
Obrazek

: 2 lipca 2008, o 20:11
autor: Nowak
Obrazek Obrazek

: 28 lipca 2008, o 23:20
autor: seba_ck
KIELCE
29 lipca 2008 - 0:01

Kielczanie nie chcą bloków przed oknami

Mieszkańcy zarzucają urzędnikom, że dopuścili do budowy w Strefie Kieleckiego Krajobrazu Chronionego.

Wytykamy urzędnikom, że budynki są za wysokie i za blisko naszych okien, więc przesłonią nam widok. Przypadkiem natrafiliśmy, że złamali prawo i to wielokrotnie. Pozwolili na budowę w Strefie Kieleckiego Krajobrazu Chronionego, gdzie obwiązuje zakaz inwestycji - mówią mieszkańcy bloków przy ulicy Prendowskiej w Kielcach.

Przy ulicy Kochanowskiego w Kielcach powstają trzy bloki, jakich stoi wiele po sąsiedzku przy Kochanowskiego, Prendowskiej czy Skalistej. - Nie chcemy tych budynków - przyznają. - Zabiorą nam miejsce na spacery z psami. Bloki są za wysokie i za blisko naszych okien, więc zasłonią nam widok. Nie tak miało być, gdy decydowaliśmy wyłożyć ciężkie pieniądze na zakup mieszkań. Nikt się nie spodziewał, że taki skrawek zieleni zostanie zabudowany - zaalarmowali nas mieszkańcy (nazwiska do wiadomości redakcji).

Stoją w strefie

Dodają, że w czasie walki o prawo do zachowania lepszych warunków życia natrafili na złamanie prawa przez miejskich urzędników. - Pozwolenie budowlane zostało wydane na działkę w Strefie Kieleckiego Krajobrazu Chronionego. Psie Górki i nasze ulice znajdują się w strefie B, w której obowiązuje zakaz lokalizacji inwestycji - argumentują mieszkańcy. - Prawo złamano nie tylko przy wydawaniu pozwolenia na budowę przy Kochanowskiego, ale także przy wielu innych ulicach na przykład Skalistej, gdzie budynki już stoją.

Mieszkańcy złożyli już wniosek o wznowienie postępowania, także z innego powodu. - Urząd nie uznał mieszkańców bloków przy Prendowskiej za stronę i bezpośrednich sąsiadów inwestycji i nawet nie powiadomił nas o wydaniu pozwolenia na budowę, więc nie mogliśmy złożyć odwołania w ustawowym czasie - dodają mieszkańcy.

Urzędnicy widzą sprawę inaczej. - Od 4 lat wszyscy sąsiedzi działki, na której jest planowana inwestycja są uważani za stronę, ale tylko na etapie ustalania warunków zagospodarowania terenu - wyjaśnia Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Kielcach.

Strefa z zakazem, którego nie ma


Przyznaje, że wydane pozwolenie na budowę dotyczy działki, która znajduje się w strefie Kieleckiego Krajobrazu Chronionego. - Uchwała o ustaleniu jej granic weszła w życie 15 października 2006 roku, a decyzja o warunkach zabudowy wyszła z urzędu 12 października, więc zanim uchwała się uprawomocniła i nie mogła być podstawą odmowy wydania decyzji - tłumaczy dyrektor Kędra. - Poza tym rejon ulic Kochanowskiego i Skalistej znajduje się w strefie B, w której obowiązuje zakaz lokalizacji inwestycji, ale do 100 metrów od granic rzek i akwenów. Takich obiektów nie ma w tej części miasta i zakaz nie ma tu odniesienia.

Mieszkańcy tych tłumaczeń nie przyjmują i złożyli wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wznowienie postępowania.

Agata Kowalczyk
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /540058745

: 29 lipca 2008, o 06:37
autor: vincent
A nie ma tam jeszcze jakiegoś placu zabaw dla dzieci do oprotestowania? :? I zawsze ten koronny przygważdżający argument - bo psów nie będziemy mieli gdzie wyprowadzać. Dziwny naród

: 29 lipca 2008, o 08:16
autor: ice
Z tego wynika, że najstarsi mieszkańcy powinni oprotestować i zaskarżyć całe miasto ponieważ gdy 50-60 lat temu decydowali się wyłożyć ciężkie pieniądze na zakup mieszkań, nikt się nie spodziewał, że miasto tak się rozbuduje :?

: 31 lipca 2008, o 21:48
autor: cm
Obrazek
Obrazek