Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 28 października 2014, o 22:01

Wiesz KGI poległo bo przekombinowali :) I z terenem i z wysokością. Tutaj chyba wszystko OK poza tym, że budują na działce usługowej? Zainteresowanie marne, bo tona mieszkań czeka pusta w tej okolicy. Ale wszystko kwestia ceny. Jak zejdą do 3,5 tys / m2 to będą walić klienci :)

newbie_e51
Posty: 51
Rejestracja: 13 marca 2009, o 18:49

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: newbie_e51 » 29 października 2014, o 19:32

A czy ktoś wie jakie jest ryzyko zakupu mieszkania w bloku wybudowanym na działce pod usługi? Sąsiedzi mogą zablokować budowę na zaawansowanym etapie (powiedzmy prawie gotowy blok)?
Śledzę tę budową i rzeczywiście postępuje bardzo wolno, ale nie można powiedzieć że nic się nie dzieje, garaże już zalane i wyłania się pierwszy poziom. Ceny jednak nieco niższe niż w konkurencyjnych budowach, a według zapowiedzi jakość wykończenia ma być dosyć wysoka.

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 30 października 2014, o 08:24

Sąsiedzi jak mieli coś zadziałać, to już to zrobili, problem w tym, że to trochę trwa. Ja nie sądzę, aby inwestor podejmował ryzyko budowy mieszkań na działce typowo usługowej... To chodzi o miliony złotych. Może się zmienił plan zagospodarowania ostatnio? W najgorszym wypadku będziesz miał lokal usługowy, wynajmiesz i będzie trzepał kasiorę hehe ;) Taki żart, bo lokali usługowych też już przesyt w Kielcach.

roksi
Posty: 1
Rejestracja: 29 października 2014, o 19:58

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: roksi » 30 października 2014, o 08:28

Jest pozwolenie na budowę budynku mieszkalno usługowego. Byłam widziałam.

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 30 października 2014, o 18:18

Na Okrzei już nie jeden miał pozwolenie na budowanie np. wysokich budynków :)

pustelnik
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2014, o 16:12

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: pustelnik » 30 października 2014, o 22:15

newbie_e51 pisze:nie można powiedzieć że nic się nie dzieje, garaże już zalane i wyłania się pierwszy poziom
rzecz w tym że ten poziom już się parę tygodni temu wyłonił a od tego czasu nic nowego nie widać, jak stało tak stoi :)
newbie_e51 pisze: Sąsiedzi mogą zablokować budowę na zaawansowanym etapie (powiedzmy prawie gotowy blok)?
miło coś wesołego przeczytać :mrgreen: moim zdaniem to tutaj jest u większości taki poziom zaangażowania jak u polityków PO by żyło się lepiej wszystkim :D
Pozwolenie na budowę mieszkań na tej działce inwestor na pewno ma, bo na chama by nie budował, mnie jako laika w dziedzinie prawa budowlanego zastanawia tylko na jakiej podstawie je dostał, skoro nie na podstawie MPZP i dlaczego mogło być ono niezgodne z tym planem, może są jakieś kruczki prawne o których nie wiem(może dostał np. decyzję o warunkach zabudowy kiedy jeszcze plan nie był uchwalony a wtedy ta decyzja ma pierwszeństwo przed planem który stanowi inaczej), bo sam plan się raczej nie zmienił, on jest przecież publicznie dostępny a nie ma nigdzie takiej wersji w której ta działka byłaby pod zabudowę mieszkalną.

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 31 października 2014, o 09:14

Może jest jakieś prawne wyłączenie, że po prostu musi być jakiś % lokali usługowych i już można budować. Jeszcze kwestia tego czy plaza ruszy czy coś innego na działce, to może zaktywizować tą okolicę, bo na razie cieńko to widzę.

bialadama
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2014, o 17:22

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: bialadama » 7 listopada 2014, o 10:22

Widać, ze coś się tam ruszyło. Widzę też, ze kolejne mieszkanie zostało sprzedane. Zastanawiające jest co będzie w tych lokalach usługowych. Lokale są sprzedawane a nie wynajmowane, czyli ktoś z poważniejszym kapitałem tam by wchodził. No ciekawe. :)

bialadama
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2014, o 17:22

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: bialadama » 2 lutego 2015, o 19:18

Zostało jeszcze 4 piętro. Coraz ciekawiej, to wszystko wygląda.

bialadama
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2014, o 17:22

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: bialadama » 7 lutego 2016, o 19:09

Ładnie się prezentuje. Ostatnio widziałam ludzi z mapami/ planami tuż przed budynkiem od strony Zagnańskiej. Czy ktoś wie o co może chodzić? Czy może być to związane z planowanymi inwestycjami tj, "Zielony bulwar"?


ODPOWIEDZ