Strona 1 z 2

Corpores - Galene House, ul. Chęcińska

: 20 września 2012, o 18:44
autor: Sirek1
Po magazynach w Kielcach powstaną bloki
Obrazek
Na tym placu przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach, na którym kiedyś były magazyny "Ruchu” powstanie osiedle z czterema blokami.

Nowe osiedle mieszkaniowe powstaje przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach, na działce, na które przez lata znajdowały się magazyny "Ruchu”. Budowa zacznie się jeszcze w tym roku.

Nowym właściciel działki o powierzchni 8 100 metrów, położonej między ulicą Chęcińską i Armii Krajowej stała się firma Corpores z Rzeszowa. – Kończymy przygotowania do budowy osiedla, chcemy ruszyć jeszcze w tym roku. Powstaną cztery bloki ustawione na polu litery "U”, pierwsze dwa budynki oddamy do użytku pod koniec 2014, a po roku następne dwa - informuje Halina Billewicz, pracownik kieleckiego oddziału firmy Corpores.

Bloki będą cztero, pięcio i sześciokondygnacyjne, wszystkie wyposażone w windy. W sumie powstanie około 160 mieszkań o powierzchni od 33 do 99 metrów. – Na dachach planujemy zielone tarasy, największy z nich będzie miał do 100 metrów powierzchni. Mogą one być przypisane do mieszkań na ostatnim piętrze, jeśli właścicieli wyraża chęć pielęgnacji zieleni - dodaje.

Pod budynkami zaprojektowano dwupoziomowe parkingi, będzie ich więcej niż mieszkań. Lokale zostaną wyposażone w wentylację hybrydową, która włącza się samoczynne żalenie od wilgotności powietrza. Osiedle będzie ogrodzone.

- Budynki są ciekawie zaprojektowane, z ładną elewacją – dodaje. - Wkrótce zaczniemy sprzedaż mieszkać. Cena za jedne metr wyniesie od 4.500 do 4.900 złotych – zapowiada.

Firma Corpores jest właścicielem sąsiedniej działki, na której znajdowały się fundamenty trzech bloków, postawione przez Świętokrzyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. – Odkupiliśmy działkę od syndyka, bloki są już gotowe i wszystkie mieszkania zostały sprzedane – informuje.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... tana-bloki

: 20 września 2012, o 20:55
autor: RZ
To dobra wiadomość :)

: 20 września 2012, o 21:33
autor: Wizard
Widać ładnie zarobili na bloczkach po TBS.

: 5 października 2012, o 06:56
autor: Krzysiek Kielce
Przy Chęcińskiej wyrosną bloki. Po magazynach Ruchu
Około 160 mieszkań w czterech blokach powstanie przy ulicy Chęcińskiej. Inwestycję realizuje rzeszowska firma Corpores.
- Trwa porządkowanie terenu. Budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku - informuje Halina Billewicz z rzeszowskiej firmy Corpores, która realizuje inwestycję. Bloki powstaną w miejscu, gdzie kiedyś były magazyny Ruchu, czyli między ulicami Chęcińską i Armii Krajowej.
Cztero-, sześcio - i siedmiopiętrowe budynki mają być ustawione w kształcie podkowy. - Niższe bloki będą od strony Chęcińskiej. Wszystkie powstawać mają jednocześnie. Ale do użytku oddamy je w dwóch etapach w czwartym kwartale 2014 roku i rok później - zapowiada Billewicz.
I dodaje, że będzie tam około 160 mieszkań o powierzchni od 34 do 99 m kw. - Na dachach chcemy urządzić "zielone" tarasy przydzielone do mieszkań na najwyższych piętrach. Największy będzie miał 100 m kw. - opowiada przedstawicielka firmy Corpores.
Pod blokami i dziedzińcem powstaną również dwupoziomowe garaże. - Natomiast sam dziedziniec będzie obsadzony zielenią i udekorowany elementami drewnianymi - opowiada Billewicz. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się pod koniec października. - Już teraz klienci przychodzą oglądać plany i rezerwują lokale - twierdzi Billewicz.
źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... Ruchu.html

: 5 października 2012, o 15:42
autor: baux
Zapowiada się ciekawie, tylko że projektu nie ma jeszcze na stronie Corpores.

: 6 października 2012, o 16:43
autor: ice
06.10.2012
Obrazek

: 27 marca 2013, o 17:36
autor: Autor
Ruszyli z budową.

http://www.checinska.com.pl

Obrazek

: 27 marca 2013, o 18:30
autor: RZ
Jak na blok z lat 70-tych to całkiem niezły.

: 27 marca 2013, o 19:02
autor: Sirek1
Powiedziałbym że to marna podróbka klasycznych bloków z lat 70 XX wieku :wink:

===============================================
Kielce: ruszyła budowa atrakcyjnego osiedla

Przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach ruszyła budowa atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego. Powstaną tam cztery duże bloki ustawione w kształcie litery "U" i jeden mały.

Galene House tak będzie się nazywało nowe osiedle, którego budowa zaczęła się między ulicą Chęcińską a Armii Krajowej. Powstanie 5 budynków, w tym cztery duże w kształcie litery "U" z atrakcyjnym dziedzińcem otwartym w kierunku południowo-wschodnim. Bloki będą cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjne, wszystkie wyposażone w cichobieżne windy.

Warto pomyśleć o zakupie mieszkania już teraz, bo: Spadki cen mieszkań wyraźnie wyhamowują

W czterech budynkach łącznie powstaną 163 mieszkania o powierzchni od 32 do 99 metrów kwadratowych. W piątym, mniejszym bloku zaprojektowano tylko 15 lokali mieszkalnych. Na parterach w części budynków będą lokale użytkowe.

– Na dachach bloków, z wyjątkiem najwyższego budynku powstaną zielone tarasy z widokiem na Wzgórze Zamkowe i Kadzielnię. Największy z nich będzie miał do 100 metrów kwadratowych powierzchni – informuje Halina Billewicz, pracownik kieleckiego oddziału firmy Corpores.

Pod budynkami powstanie dwupoziomowy garaż. Będzie w nim 160 miejsc parkingowych. Parkingi naziemne będą także obok bloków.

Mieszkania są ciekawie zaprojektowane. – Na przykład w kawalerce można bez problemów zrobić dwa pokoje. Także w innych, większych mieszkaniach można wydzielić pokoje według uznania lokatorów. Niektóre lokale mają aneksy kuchenne, inne wydzielone kuchnie, bo teraz różne są oczekiwania klientów – informuje pracownica. – Wszystkie mieszkania są wyposażone w zabudowane lodżie, klienci wolą je niż otwarte balkony.

Lokale zostaną wyposażone w wentylację hybrydową, która włącza się samoczynne żalenie od wilgotności powietrza. W każdej klatce zaprojektowano wózkownie, w których można zostawić dziecięcy wózek. Osiedle będzie ogrodzone.

– Osiedle zostało ładnie zaprojektowane. Między budynkami powstanie dziedziniec, z mnóstwem zieleni usytuowanej na skarpach, z podświetlanymi ławeczkami i miejscem do zabawy dla dzieci – dodaje.
Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła. Cena za jeden metr kwadratowy wyniesie od 4600 do 4850 złotych.

Inwestycja będzie oddawana do użytku w dwóch etapach. Dwa pierwsze bloki będą gotowe w IV kwartale 2014 roku, a trzy kolejne rok później

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... go-osiedla

: 27 marca 2013, o 20:23
autor: ice
Szału nie ma ale nawet mi się podoba.
Trochę w stylu bloku na rogu IXw./Warszawska :)
Dużo lepiej by wyglądał gdyby zamiast betonowych balkonów były szklane balustrady.

: 27 marca 2013, o 22:39
autor: MeehoweCK
Przypomina mi taki jeden blok w Warszawie przy Sobieskiego, dawna ambasada ZSRR ;)

: 27 marca 2013, o 23:54
autor: grzebo
Czy wygląd budynku ma nawiązywać do nazwy dewelopera? Że przypomnę: CoproRes to po grecku "czas na kupę", ewentualnie "godzina obornika". Zaraz po spółce Fart to moja druga ulubiona nazwa firmy.

: 28 marca 2013, o 08:15
autor: bender
4600-4850 pln to ma być już cena po spadkach? :wink:

BTW po jazdach jakie mieli nabywcy lokali w poprzedniej inwestycji Corpores ja bym się poważnie zastanowił czy warto wchodzić do podobnej rzeki. :wink:

: 28 marca 2013, o 11:04
autor: Magda
mnie się podoba :) tylko ceny po spadkach rzeczywiście nie są..

: 29 marca 2013, o 07:45
autor: TomanoMo
bender pisze:BTW po jazdach jakie mieli nabywcy lokali w poprzedniej inwestycji Corpores ja bym się poważnie zastanowił czy warto wchodzić do podobnej rzeki. :wink:
Z tego co słyszałem od właścicieli dwóch mieszkań, to przy odbiorach mieszkań developer wynajął inspektorów, którzy wskazywali ludziom czego powinni się domagać, aby jeszcze zostało poprawione w ich lokalach. O dalszych przejściach nie słyszałem.