Ryszard Grzyb - osiedle Parkowe, ul. Chęcińska 5

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 16 stycznia 2013, o 12:13

Zapomniales o polu minowym i ambonie dla straznika :p
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 16 stycznia 2013, o 13:14

ice pisze:Z jednej strony fajna lokalizacja ale z drugiej Chęcińska ;)
Średnio znam tą okolicę. Coś nie bardzo "dzieje" się na Chęcińskiej?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 16 stycznia 2013, o 14:19

Dzieje się to samo co wszędzie, bardziej miałem na myśli walory estetyczne tej ulicy.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 16 stycznia 2013, o 15:02

TomanoMo pisze: Średnio znam tą okolicę. Coś nie bardzo "dzieje" się na Chęcińskiej?
Bender swego czasu dzielił się z nami swoimi doświadczeniami z okresu mieszkania na Chęcińskiej (coś jak brazylijskie favele + wredni emeryci zaglądający w okna) :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 16 stycznia 2013, o 15:18

nie lubie metkowania miejsc i ludzi...
moge tylko napisać z własnego doświadczenia (moja dziewczyna wynajmowała kiedyś miedzy chęcińska a karczówkowską mieszkanie) że wieczorami i nocami jest to dosc gwarny i "wesoły" rejon Kielc ze wszystkimi tego następstwami
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 16 stycznia 2013, o 15:34

Wyrzucam te wydarzenia z pamięci a Ty musiałeś... :roll: :wink:

Patrząc z perspektywy czasu - Chęcińska ma sporo zarówno plusów i minusów.

Minusy to:
- bydło z okolicznych bloków (kilka lat temu ta okolica została uznana przez Policję za najbardziej niebezpieczną w Kielcach)
- jeszcze większe bydło pojawiające się tam przy okazji meczów Korony
- emeryci nasuwający przemyślenia o umieraniu, egzystencji etc. :wink:
- emeryci zaglądający w okna
- żule ze starych kamienic (regularnie leżą w bramach) :wink:)
- noski obracające wina od wczesnych godzin porannych (z pozoru niegroźni, ale męczący)
- jeszcze raz emeryci - tym razem w kontekście wiecznych kolejek w każdym ze sklepów. Gorzej jest chyba tylko na KSMie. :wink:
- brak jakiejkolwiek alternatywy dla Biedronki (vide kolejki) w rozsądnym zasięgu pieszego
- kościół
- od czasu utworzenia toru driftingowego od strony Żelaznej niewygodny dojazd

Plusy:
- fajnie mieszka się w centrum
- skwer i pobliski park
- za 50-80 lat Sienkiewicza odzyska dawny blask i jej bliskość będzie znowu atutem
- gwarantowane emocje. Raz natknąłem się na ludzkie zwłoki leżące obok ławki :wink: ). Czadowa jest też kładka nad torami.
- dla miłośników przyrody dwie rzeki - Silnica i Kaczmarka. Na tej drugiej po deszczu można kolekcjonować tablice rejestracyjne

Po zaoraniu starych kamienic i wieżowców to będzie naprawdę przyjemna okolica. :)
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

emem
Posty: 29
Rejestracja: 13 października 2012, o 12:48
Lokalizacja: Kielce\Centrum

Post autor: emem » 17 stycznia 2013, o 07:24

Bazując na własnych doświadczeniach, mogę potwierdzić:
- bydło z okolicznych bloków (kilka lat temu zdarzyło mi się złamać palca na szczęce jednego z osobników),
- znudzonych życiem okiennych emerytów (zadzwonili i skierowali na mnie patrol, gdy z wybranką spożywaliśmy sok pomarańczowy na ławce).

Wydaje mi się, że w znacznie gorszym położeniu są mieszkańcy Corporesu. Jakoś jednak udaje im się egzystować w tych warunkach. Inwestycja Grzyba zlokalizowana jest mimo wszystko na obrzeżach tej barwnej dzielnicy. No i odnoszę wrażenie, że i tak jest już odrobinę lepiej niż jeszcze kilka lat temu.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 stycznia 2013, o 11:25

W takim wypadku, to chyba nigdzie nie mozna mieszkac. Mam znajomych i blizej Karczowskowskiej i w Corporesie i nie zglaszaja zadnych zastrzezen, wrecz sa zadowoleni. W tym przypadku lokalizacja jest bardzo dobra.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 17 stycznia 2013, o 13:32

Ja nie znam nikogo kto kupiłby nowe mieszkanie i narzekał. :wink: Ludzie lubią się oszukiwać dla potwierdzenia dokonanego wyboru. :wink:

Okolice Corporesa to dramat. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

eMKa
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 2010, o 19:34

Post autor: eMKa » 21 stycznia 2013, o 10:35

Ja mieszkam na Chęcińskiej od ponad 30 lat z krótka przerwą i nie wydaje mi się, że jest tam więcej żuli, niedobrych emerytów i tych wszystkich "złych". Na innych czarnowach i ksmach też można dostać w łeb a i trup też się pewnie znajdzie.
Nie ma co pisać, że jak na jakimś osiedlu ileś tam lat temu było ch....o to wciąż musi tak być. Mimo wszystko uważam, że jest lepiej niż jeszcze kilka lat temu.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 21 stycznia 2013, o 13:00

Grzyb i Coorpores odmłodzą i ożywią tę część Kielc. Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek.
Every dream has a price

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 24 stycznia 2013, o 02:21

bender pisze:Okolice Corporesa to dramat. :wink:
W jakim sensie?

Z mojej perspektywy (mieszkam od 10 lat, a wcześniej doskonale znałem okolicę i często tu bywałem) sporym problemem jest hołota bazgroląca po ścianach, nawet niedawno odnawianych bloków. Inna patologia to hordy gnojków kręcące się po meczach Koronki w okolicach ulokowanego na Chęcińskiej pubu kibica. Oni lubią się powydzierać o 2 w nocy wracając do domu. Żule są właściwie nieszkodliwi, spożywają na ławeczkach a potem oczyszczają śmietniki z surowców wtórnych (bądź w odwrotnej kolejności). Przez ten okres jaki tu mieszkam raz była jakaś bójka, że polała się krew (przynajmniej było ciekawie pooglądać szamotaninę między zatrzymanymi a policją i oskarżenia o kradzież przy skuwaniu przez funkcjonariusza branzolety za kilka tys. zł). Ja jestem wręcz zdziwiony, że okolice wieżowców są tak spokojne (przynajmniej tych przy Kaczmarka).
Na pewno mieszka się tutaj lepiej niż w blokowisku typu Na Stoku, tam niemal przez pół doby wysiadywały grupy dresiarzy, którzy to z nudów demolowali osiedlową infrastrukturę albo okradali samochody.
Tutaj w sumie najbardziej uciążliwi są ludzie, którzy nie sprzątają po swoich psach a do tego przyzwalają im się załatwiać na mury budynków czy obrzeża trawników. To jest najgorsza patologia, bo dotyczy największej liczby osób.
Podsumowując, jest zaskakująco spokojnie jak na okolicę o zagęszczeniu mieszkańców porównywalnym z Manhattanem (fakt medialny sprzed kilku lat). Jak ktoś uważa, że w okolicach Chęcińskiej/Kaczmarka/Krakowskiej/Karczówkowskiej jest jakkolwiek niebezpiecznie to powinien się zdiagnozować czy nie ma czasem nerwicy lękowej a może i urojeń. Na takiej warszawskiej Woli czy Mokotowie z domu by nie wychodził ze strachu :shock:

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 8 lutego 2013, o 23:21

Obrazek

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 9 lutego 2013, o 18:10

Jako koordynator ds. zieleni zamieszczam sprawozdanie z rozmowy z Panem Grzybem przeprowadzonej ok 2 miesięcy temu (dopiero teraz zamieszczam). Rozmowa dotyczyła wycięcia drzew na działce przy Chęcińskiej:

Na początku Pan Grzyb zaznaczył, że w latach poprzednich działka była przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, że nie jest parkiem.
Widziałem decyzję zezwalającą na wycinkę, z której wynikało, że może wyciąć 135 drzew o zróżnicowanej wielkości (od kilkunastu do kilkudziesięcioletnich) i 1230 m2 krzewów.Według Pana Grzyba, tylko 15 proc. z nich było cyt."atrakcyjnych" (czytaj: okazałe, zdrowe drzewa).
W zamian jest zobowiązany do posadzenia 800 drzew i krzewów *ale 800 łącznie czy osobno + krzewy? na własnym terenie (Chęcińska) oraz terenach publicznych: wokół pomnika Pszczoły (Żeromskiego), Geoparku (Kadzielnia, Wietrznia), ogrodzie botanicznym, Państwowej Szkoły Muzycznej (Wojewódzka).
Pan Grzyb zadeklarował, że drzew posadzi więcej, ok. 1000 szt.

Nasadzeń dokona firma specjalistyczna, która przez 3 lata będzie się opiekowała roślinami (gwarancja).

Poruszyłem problem wycinki wszystkich drzew, zapytałem dlaczego prawie wszystkie wycięto, skoro w niektórych miejscach można było je zachować?
W odpowiedzi usłyszałem, że pomiędzy budynkami będzie parking podziemny (na dziedzińcu), a od frontowych stron (Chęcińskiej i Kaczmarka) drzewa przysłaniałyby balkony (światło). Na pytanie dlaczego zatem nie zachowano drzew w rogach działki, głównie rosnących wzdłuż ogrodzenia od strony przejścia pomiędzy Chęcińską a Kaczmarka, Pan Grzyb nie potrafił udzielić odpowiedzi.

Zapytałem także Pana Grzyba czy zamierza jakoś odnieść się do historii budynku, który tu niegdyś stał i służył kształceniu uczniów i studentów, np. poprzez wmurowanie tablicy pamiątkowej z wizerunkiem budynku, odpowiedział, że jest to do zaakceptowania, i taka tablica powinna się pojawić.

Następnie udałem się na wizję lokalną, zrobiłem zdjęcia (niestety nie mogę ich odszukać) i co stwierdziłem: Wycięto wszystkie drzewa tak naprawdę poszli na łatwiznę, nie zastanawiając się, które będzie, a które nie będzie przeszkadzało w inwestycji, a po zanalizowaniu projektu z przeprowadzoną wycinką, stwierdzam, że była możliwość ocalenia przynajmniej 15-20% drzew. Niestety pozostaje nam wierzyć w zapewnienia Pana Grzyba, że działka przy Chęcińskiej będzie tonęła w zieleni, a on sam przy kolejnych inwestycjach będzie pamiętał, że robienie pustyni z dżungli to minus dla każdej inwestycji, że drzewa przy inwestycji podnoszą wartość ziemi, mieszkań, sprawiają, że ludzie częściej się decydują właśnie na takie lokalizacje, i argument, że park jest obok jest chybiony, gdyż pierwszej ocenie podlega najbliższe otoczenie budynku i sam budynek, a następnie dalsze otoczenie. Dlatego Pan Grzyb zyskałby na tym więcej, gdyby zostawił te 20 drzew, a inwestycja na pewno by na tym nie ucierpiała.

Koniec raportu.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Cooleczka
Posty: 94
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 12:25
Kontakt:

Post autor: Cooleczka » 29 marca 2013, o 11:49

http://nieruchomosci.kie.pl/Aktualnosci ... udowy.html

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z budowy

Wesołych Świąt
11

ODPOWIEDZ