P.B.H. Poniewierski - Kamienica "Trigone" [M]

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 11 stycznia 2009, o 19:42

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 12 stycznia 2009, o 00:57

Jak nie zrobią drogi do Trigone to będzie straszny obciach :wink:
Every dream has a price

Gelimer
Posty: 5
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gelimer » 17 lutego 2009, o 14:05

Witam.Jestem tu nowy na forum.Ale jak poczytałem sobie posty na forum to widzę że sporo tu osób które dobrze czują tu temat mieszkaniowy.I do tych osób kieruje pytanie odnośne tej inwestycji.
Zaobserwowałem iż niedawno nastąpiła obniżka cen mieszkań:

"Lokalizacja : Kamienica TRIGONE, ul. Starodomaszowska PROMOCJA CENOWA WAŻNA
DO KOŃCA KWIETNIA 2009"

Można przyjąć iż średnia obniżka wynosi 20000zł. Jak myślicie czy cenny pójdą jeszcze w dół,jak oceniacie lokalizacje pod kontem zakupu tam mieszkania itp itd. Jest to co prawda moja okolica więc wolałbym aby ktoś to chłodno ocenił oraz czy ktoś może powiedzieć o jakości inwestycji tego dewelopera.Może koś już kupił u tego dewelopera mieszkanie i jak ten temat wygląda już w codziennym życiu.

Za wszystkie porady i wskazówki serdecznie dziękuje

Pozdrawiam

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 17 lutego 2009, o 15:42

Jeśli chodzi o lokalizację, to moim zdaniem jest świetna. Pod warunkiem, że zrobią tam drogę :-) Sam mam slabość do tego tego "rewiru".

Blisko do wielu "strategicznych" miejsc: centrum handlowe 300 m, stacje benzynowe 200 m, szkoly 200-300 m, male sklepy 50 m, jadlodajnia 100 m, kościól 300 m.

Poza tym jest to okolica bardzo spokojna, okna nie wychodzą na Al. Solidarności, więc halas nie będzie aż tak bardzo odczuwalny.

Jesli chodzi o budynek, to na wizualizacjach wygląda calkiem ciekawie poza jednym elementem - mikrobalkony.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 17 lutego 2009, o 16:49

Dla mnie ten budynek to trochę zagadka i nie wiem co o nim tak naprawdę myśleć.

Lokalizacja jest faktycznie niezła, ale funkcjonujący obok skup makulatury i złomu to słaba rekomendacja.
Informacje na stronie dewelopera nie są zbyt szczegółowe. Mnie zaproponowana architektura zupełnie nie odpowiada.

Rozkłady mieszkań oceniam fatalnie (stosunkowo niewielkie pokoje z aneksami kuchennymi bez możliwości wydzielenia, w części lokali małe sypialnie – poniżej 10m2 lub pokoje przechodnie, część łazienek bez wanny, spore w stosunku do ogólnej powierzchni mieszkania korytarze itp.)

Mam wrażenie, że nie przewidziano żadnych miejsc postojowych co jest zdecydowanym minusem (obecnie cała ulica jest codziennie zastawiona parkującymi samochodami, więc będzie jeszcze gorzej). To jedna z nurtujących mnie zagadek – wydawało mi się, że przepisy wymagają zapewnienia odpowiedniej dla inwestycji ilości parkingów.

Druga sprawa to brak windy – budynek jest średniowysoki i jako taki powinien być wyposażony w dźwig, zwłaszcza, że na stronie dewelopera jest napisane, że pomieszczenia maja charakter usługowo-handlowo-mieszkalny. Taki zapis mógłby sugerować, że kupując mieszkanie można się spodziewać, że za sąsiada będziemy mieli np. gabinet dentystyczny i wieczne pielgrzymki klientów (nie każdemu to może odpowiadać).

Dziwna jest też sama klatka schodowa – zawsze mi się wydawało, że spocznik międzypiętrowy powinien mieć 1,5 szerokości a na pokazanych rzutach jest wyraźnie zawężony.

O samym deweloperze wiem niewiele. Jest na rynku obecny już dość długo - pewnie jak zwykle znajdą się zadowoleni jak i ci rozczarowani – raczej standard.

Co do ceny, to mimo promocji nie wydaje mi się szczególnie atrakcyjna (6000 brutto ze metr) a ta z przed obniżki była wręcz absurdalna (8000 brutto), ale to już trzeba rozważać samemu, bo jak to bywa – każdy ma swoje preferencje i uwarunkowania.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 17 lutego 2009, o 22:59

Nie wiem jak jest teraz, ale swego czasu nabywcy mieszkań na os. Majowym nie byli zbytnio zadowoleni z wykonania. Był nawet artykuł w Echu.
Jednak od tego czasu, ten developer miał kilka inwestycji, chyba udanych?

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 18 lutego 2009, o 11:25

No cóż żadne mieszkanie na razie się nie sprzedało, więc oczywistym jest, że:
- nikt nie chce chodzić po błocie do swojego mieszkania
- mieszkania to są klitki po 30-40 m2
- loklizacja jak napisał Charon: obok skup złomu i makulatury
- cenowa abstrakcja

Podsumowując: jak zrobią drogę to za 3 tyś brutto m2 można brać jako mieszkanie dla singla lub studenta.
Every dream has a price

Gelimer
Posty: 5
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gelimer » 26 lutego 2009, o 20:49

Zdecydowanie więcej minusów niż plusów.Pozostaje czekać do końca promocji na nową promocje z kolejną obniżką o jakiś 50%. Może się skuszę na mieszkanko tylko ze względu na lokalizację :lol:

Post Charona całkiem mi rozjaśnił w głowie :)

Dzięki serdeczne
Pozdrawiam

od moderatora (sueno): Proszę o nie cytowanie wypowiedzi, która znajduje się bezpośrednio nad Twoją.

LOLA
Posty: 83
Rejestracja: 15 lutego 2008, o 19:12

Post autor: LOLA » 26 lutego 2009, o 20:53

Całkiem niedawno natkęłam się gdzieś na ogłoszenia, że kamienica jest w całości do sprzedania, musiałabym poszukać gdzieś na portalach nieruchomościowych.
Ceny nie pamietam.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 lutego 2009, o 22:08

To nie ta jest do sprzedania ale ta narożna obok. Cena 2 mln zł a przecież miała się walić...

LOLA
Posty: 83
Rejestracja: 15 lutego 2008, o 19:12

Post autor: LOLA » 26 lutego 2009, o 22:30

Na 100% ta Trigon jest do sprzedania w całości, bo widziałam ogłoszenie, z wizualizacjami- poszukam, to może znajdę.

Michal1
Posty: 4
Rejestracja: 6 marca 2009, o 08:06

Post autor: Michal1 » 6 marca 2009, o 12:20

Działka po przeciwnej stronie Trigone jest wystawiona na sprzedaż

issac
Posty: 94
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 12:26

Post autor: issac » 17 marca 2009, o 13:56

no za 1100 zl m2 bez WZ:)
issac

Michal1
Posty: 4
Rejestracja: 6 marca 2009, o 08:06

Post autor: Michal1 » 19 marca 2009, o 19:56

cena ogromna nie powiem ale to jest dobra lokalizacja i do tego działka jest całkiem spora i można postawić tam coś naprawdę fajnego

LOLA
Posty: 83
Rejestracja: 15 lutego 2008, o 19:12

Post autor: LOLA » 19 marca 2009, o 21:31

Ta działka jest już od pewnego czasu do sprzedania. Nikt jej jednak nie kupuje. Najpierw było KGI, potem ktoś jeszcze i nic. Chyba chodzi tu nie tylko o cenę...

ODPOWIEDZ