Unimax - Promenada Solna

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 19 kwietnia 2008, o 11:31

grzezniemy w procedurach, wszystko jest w zasadzie gotowe do przetargu na GW, ale nie ma sensu bic piany, jesli nie ma pozwolenia na budowe.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 21 kwietnia 2008, o 07:13

Morell pisze:TOMIKE Ja nie mówie ze sie nie da .Zwracam uwagę ze nie znając technologi nie powinno się wyskakiwać z propozycją cenową.
Oczywiście cena została rzucona na podstawie wizualki i jest zdecydowanie szacunkowa oraz obejmuje wykończenie w tzw. standardzie deweloperskim. Nie piszę tego tak całkiem w ciemno. Zastrzeżenie jedno od razu zostało poczynione (palowanie). Zresztą nie sądzę, żeby Tomike powierzył nam (czy innej firmie) wykonanie roboty za 30% mniej od kolejnego oferenta. Z jego wypowiedzi można wnioskować, że nie od dziś pracuje i jest realistą, i wie, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy, i nie sądzę, żeby nie podrzucił nam projektu, żeby uzyskać już zupełnie poważną i wiążącą ofertę na piśmie.
Jeżpir

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 24 kwietnia 2008, o 19:16

Nie sądzicie, że ten temat powinien się znajdować w dziale mieszkaniowym, a nie w inwestycjach???

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 24 kwietnia 2008, o 22:50

michal_ck pisze:Nie sądzicie, że ten temat powinien się znajdować w dziale mieszkaniowym, a nie w inwestycjach???
Nie, bo jeszcze nie znamy programu tej inwestycji, a nie sadze, by byl to tylko blok/apartamentowiec.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 26 kwietnia 2008, o 15:26

Tomike czy kupiłeś również te stare budynki które są widoczne na zdjęciu:

Obrazek

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 27 kwietnia 2008, o 07:55

Przez jakiś czas, w związku z Rodzinną tragedią po wczorajszych skokach w Masłowie, która jest także moją osobistą tragedią nie będę w stanie w najbliższym czasie brać udziału w dyskusji na forum. Przepraszam Was i proszę o zrozumienie.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 27 kwietnia 2008, o 08:24

Przyjmij wyrazy współczucia...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
oczycziorne
Posty: 21
Rejestracja: 2 czerwca 2008, o 10:29
Lokalizacja: Kielce Śródmieście

Post autor: oczycziorne » 8 czerwca 2008, o 11:08

Witam wszystkich Forumowiczów.
Chciałam zapytać zorientowane osoby na jakim etapie są przygotowania do tej inwestycji? Nie tak dawno czytałam w Gazecie wypowiedź jakiegoś miejskiego urzędnika,który w dosyć nieprzyjemny sposób sugerował,że miasto nie pozwoli na budowę budynku mieszkalnego w tym miejscu,chyba że powstanie tam również parking wielopoziomowy... Co na takie dictum właściciel działki?
W mojej ocenie miejsce na elegancki,reprezentacyjny budynek doskonałe.Sama do wyjaśnienia tej sprawy wstrzymałam się z poszukiwaniami jakiegoś fajnego mieszkania w Kielcach.W rozmowach ze znajomymi rozpropagowałam trochę ten temat,myślę że zainteresowanie mogłoby być spore.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 8 czerwca 2008, o 11:21

oczycziorne pisze:Nie tak dawno czytałam w Gazecie wypowiedź jakiegoś miejskiego urzędnika,który w dosyć nieprzyjemny sposób sugerował,że miasto nie pozwoli na budowę budynku mieszkalnego w tym miejscu,chyba że powstanie tam również parking wielopoziomowy...
Faktycznie - nikt z nas nie wkleił tego artykułu
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
oczycziorne
Posty: 21
Rejestracja: 2 czerwca 2008, o 10:29
Lokalizacja: Kielce Śródmieście

Solna to może być perełka:)

Post autor: oczycziorne » 13 czerwca 2008, o 09:34

Nie mogłam odnaleźć tego artykułu w GW.Sama działka jest w tak rewelacyjnym miejscu,że aż trudno wyobrazić sobie tam jakiś prosty betonowy klocek parkingu wielopoziomowego.W moim odczuciu budowanie takiego parkingu przykorkuje tylko ulicę Solną,dosyć wąską i z wyjazdem tylko na również zwykle przykorkowaną ul.Paderewskiego.Jest tyle działek miejskich w obrębie centrum miasta,z dojazdami porządnymi ulicami.Taki parking na Solnej zdemoluje krajobrazowo uliczkę,która zasługuje na rewitalizację; kostkę brukową,ładne lampy i oczywiście remont kamieniczek.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 13 czerwca 2008, o 09:42

Przestancie juz pisac glupoty, typu, ze budowa parkingu zakorkuje ulice.
A teraz niby na Solnej i Staszica nie ma samochodow i jest wszysko ok.
Poza tym to nie jest watek o parkingu.
Sorki za ot

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Solna to może być perełka:)

Post autor: AR » 13 czerwca 2008, o 09:57

oczycziorne pisze:Taki parking na Solnej zdemoluje krajobrazowo uliczkę,która zasługuje na rewitalizację; kostkę brukową,ładne lampy i oczywiście remont kamieniczek.
Rzeczywiście, kamieniczek na tej ulicy jest cała masa ...no i nie możemy też zapomniec o zabytkowej budce z frytkami :) Nowoczesny budynek na Solnej rzeczywiście zdemoluje krajobrazowo uliczkę...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
oczycziorne
Posty: 21
Rejestracja: 2 czerwca 2008, o 10:29
Lokalizacja: Kielce Śródmieście

Re: Solna to może być perełka:)

Post autor: oczycziorne » 13 czerwca 2008, o 10:33

AR pisze:
oczycziorne pisze:Taki parking na Solnej zdemoluje krajobrazowo uliczkę,która zasługuje na rewitalizację; kostkę brukową,ładne lampy i oczywiście remont kamieniczek.
Rzeczywiście, kamieniczek na tej ulicy jest cała masa ...no i nie możemy też zapomniec o zabytkowej budce z frytkami :) Nowoczesny budynek na Solnej rzeczywiście zdemoluje krajobrazowo uliczkę...
Chodziło mi o to,że Solna idealnie nadaje się do budowania obiektów ciekawych architekotonicznie,zwróconych w stronę parku.Myślę o przyszłości,więc ten blaszak z żarciem nie może być wyznacznikiem typu zabudowy.Solna mogłaby "poszerzyć" obszar tzw starówki :lol: Jeśli chodzi o dojazd i korki; naprawdę uważacie,że nie ma lepszych miejsc na betonowe parkingi niż Solna? Czemu te wymarzone parkingi mają powstać w miejscach źle skomunikowanych z resztą miasta? Czemu mają być na siłę wtłoczone w place w samym centrum miasta z zabudową o kompletnie innym charakterze?
W taki sposób zniszczymy starówkę :D ,której prawie nie mamy.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 13 czerwca 2008, o 18:41

To był fragment tekstu
Gdzie domy, gdzie handel. Wielki plan dla Kielc

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,88456, ... Kielc.html
Już jesienią ma być wyłożony mały, ale ważny dla miasta PZP dla okolic ul. Solnej i Silnicy do deptaka. Po pierwsze, umożliwi on powstanie publicznego parkingu na 200 miejsc przy ul. Solnej na działce, którą niedawno kupił od PKP prywatny inwestor. Na części działki ma powstać komercyjny budynek. Czy miasto będzie mogło wyegzekwować od właściciela działki budowę takiego parkingu? - Jest to do zrobienia. Wystarczy na przykład wpisać taki parking w planie, a jeśliby nie powstał, odmówić wydania zgody na użytkowanie obiektu ze względu na niespełnienie wymagań planu - tłumaczy Hajdorowicz.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 13 czerwca 2008, o 21:36

oczycziorne pisze:Witam wszystkich Forumowiczów.
Chciałam zapytać zorientowane osoby na jakim etapie są przygotowania do tej inwestycji? Nie tak dawno czytałam w Gazecie wypowiedź jakiegoś miejskiego urzędnika,który w dosyć nieprzyjemny sposób sugerował,że miasto nie pozwoli na budowę budynku mieszkalnego w tym miejscu,chyba że powstanie tam również parking wielopoziomowy... Co na takie dictum właściciel działki?
W mojej ocenie miejsce na elegancki,reprezentacyjny budynek doskonałe.Sama do wyjaśnienia tej sprawy wstrzymałam się z poszukiwaniami jakiegoś fajnego mieszkania w Kielcach.W rozmowach ze znajomymi rozpropagowałam trochę ten temat,myślę że zainteresowanie mogłoby być spore.
Pozdrawiam
Przygotuj się też na dość wysoką jak na CK cenę za m2.

ODPOWIEDZ