Unimax - Promenada Solna

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 15 marca 2008, o 19:30

Moi pisze:Jak się Miasto spręży, to zrobi komuś na złość?

Sprężać to się trzeba było, kiedy negocjowano przez kilka lat przejęcie nieruchomości od PKP w zamian za zaległości podatkowe. Należało wpisać się do hipoteki i dopiero wtedy rozporządzać tym terenem w opracowaniach planistycznych, a nie spisywać jakieś niezobowiązujące prawnie porozumienia z niesłowną instytucją.

Miasto już raz zrobiło komuś na złość z posesją przy ul. Sienkiewicza 8. Efekty widać do dziś. Nie pamiętam ile lat to trwa? 15?
Można spróbować dalej sprawdzać, kto kogo przetrzyma.

Ale można też inaczej. Na kilka sposobów.
Nie pochwalam, ale po prostu przewiduję.
Faktem jest, że polityka parkingowa W. Lubawskiego była do ... (bani). Teraz była konferencja prasowa na temat : "ile parkingów powstanie w Kielcach i gdzie one będą". Przypominam, że identyczna była 5 lat temu na początku kadencji W. Lubawskiego. I mówiono dokładnie to samo. Przez te 5 lat nie zrobiono praktycznie nic (bo te negocjacje z PKP trudno nazwać dynamicznymi i profesjonalnymi). Cała para poszła w nieszczęsny plac Konstytucji, gdzie prezydent postanowił iść po najmniejszej linii oporu mając przy tym w nosie kielczan (i to nie kielczan pieniaczy, których nie brakuje, ale kielczan świadomych i fachowców).
Trudno w sumie mieć pretensje do PKP, że wreszcie zaczyna postępować racjonalnie ze swoim majątkiem, jednak developer powinien być świadomy ryzyka.
A co do Sienkiewicza 8, to miasto nie miało nic do tego. Wyburzenie kamienicy zostało zablokowane przez p. Piasecką - poprzednią konserwator zabytków. To była ewidentna wina właściciela, który patrzył wyłącznie przez pryzmat maksymalizacji zysków, nie biorąc nic innego pod uwagę (syndrom Warszawy lat 90-tych, gdzie zgadzano sie na wszystko...)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Moi
Posty: 43
Rejestracja: 9 listopada 2007, o 14:21
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

Post autor: Moi » 15 marca 2008, o 20:58

RZ pisze:Nie pochwalam, ale po prostu przewiduję.
Ja zaś tylko twierdzę, że być może warto poszukać kompromisu w sprawie Inflantów, zagospodarowanych trochę prawem kaduka w planach urbanistycznych.

Fakty są takie, że Miasto nie ma dziś kasy ani na działkę, ani na parking. Założyło, że środki na budowę zdobędzie w 2011-2013, w większości z Unii. Kosztów odkupu działki po cenie rynkowej nie założyło wcale, a trzeba środki wyłożyć już. Z kasy miejskiej, nie z programu unijnego.
Nadto, jakiż parking można byłoby wybudować za 5 mln PLN (po odliczeniu hipotetycznego kosztu gruntu)?

A czemu nie potraktować tego nieszczęsnego przetargu jak daru Niebios? Pozwolić inwestorowi wybudować coś rozsądnego, w zamian zobowiązując go i wspierając w budowie ponadstandardowego parkingu podziemnego.
Tylko trzeba z nim rozmawiać, a nie pacyfikować "sprężaniem".
Być może da się uruchomić parking już za dwa lata, nie za pięć? Pewnie nie na 300 aut (choć, kto wie?), za to dużo szybciej i za mniejszą kasę.
RZ pisze:A co do Sienkiewicza 8, to miasto nie miało nic do tego. Wyburzenie kamienicy zostało zablokowane przez p. Piasecką - poprzednią konserwator zabytków.
Słusznie. Choć pamiętam także utarczki z architekturą (czy nie m.in. o zieleń aktywną?).
RZ pisze:To była ewidentna wina właściciela, który patrzył wyłącznie przez pryzmat maksymalizacji zysków, nie biorąc nic innego pod uwagę (syndrom Warszawy lat 90-tych, gdzie zgadzano sie na wszystko...)
Rzuciłeś ogólnikiem i nie wiadomo o co chodzi.
A dziś sprawa zmierza do pozwolenia na projekt w bardzo podobnym kształcie, jak ten z '95. Nikt nie chciał wtedy wyburzać kamienicy. Chodziło o zachowanie układu wnętrz w stanie nienaruszonym, przy czym upierał się konserwator. Czemu dziś już się nie upiera? I, w dodatku, pozwala na spore zmiany w fasadzie?

To nie był syndrom Warszawy lat 90-tych. To był typowy syndrom kielecki (pies ogrodnika). Od zawsze i chyba do usranej, niestety...

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 15 marca 2008, o 23:49

Ponad 3 mln zł chce zapłacić warszawski deweloper za działkę przy ulicy Solnej
Tak sobie pomyślałem, że tym warszawskim developerm być może jest Volumetric MK. Tomike dość dużo mówił o Zamkowej, a Solna to tylko rzut beretem.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 16 marca 2008, o 00:00

msz1 pisze:
Ponad 3 mln zł chce zapłacić warszawski deweloper za działkę przy ulicy Solnej
Tak sobie pomyślałem, że tym warszawskim developerm być może jest Volumetric MK. Tomike dość dużo mówił o Zamkowej, a Solna to tylko rzut beretem.
To byłoby ciekawe. I myślę, że do tej budowy naprawdę by się przyłożył. Jeśli to on, to życzę powodzenia w potyczkach z miastem (bez ironii)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 16 marca 2008, o 00:13

ja uważam że solna mino przynależności do ścisłego centrum w pełni tego słowa znaczeniu, ma już wyznaczony super trend designerski=== przez bank który pasuje tam exxxxttttrrraaaa oby inne powstające tam budynki wstrzeliły się w ten klimat to będzie extra, jeżeli dowodzi TOMIKE to i pewno DETAN dołoży starań aby zachować europejski design!!! to jedyna ulica w centrum która na dzień dzisiejszy nie jest spieprzona i na projektantach ewentualnej nowej inwestycji spoczywa bardzo wielki pokład zaufania społecznego mianowicie macie do planowania najlepszą uliczkę w kielcach w dodatku świetnie zdeterminowną przez istniejące budynki (biurowiec na rogu Enigma i super bank) nowoczesna architektura wstrzeli się tam bardzo robiąc z tej ulicy swoisty new down town!!!

z całego serca życzę powodzenia

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 16 marca 2008, o 09:15

gwoli ścisłości - to nie bank tylko PZU Życie. Faktycznie była to bardzo udana przebudowa - chyba najlepsza realizacja z połowy lat 90-tych (wcześniej był tam sklep meblowy)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 16 marca 2008, o 15:01

Jeśli miasto już tej działki nie kupi to powinno doprowadzić do takiego rpzwiązania żeby sąsiedni teren po Policji kupił ten sam inwestor. Da to możliwośc zabudowy w/g tego samego projektu a możliwości umieszczenia tam również dużego parkingu będą o wiele większe.Miasto powinno pomagać w takich okolicznościach a osiągnie także swoje cele.

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

hamster....

Post autor: maju » 17 marca 2008, o 14:11

....wolisz stracić pieknie nad rzeką, przy parku położony kawałek terenu, ostatni tak naprawde wolny w tej okolicy na parking, tylko dlatego żeby nie obciązać bardziej drogi?? Przecież jesli bedzie tam parking, to nie będą (pod groźbą mandatu i szczęk na kołach) tam parkowac samochody przy ulicy....mam wrażenie ,że wystarczyłaby w zupełności jako dojazd do parkingu. Dla miasta moje rozwiązanie jest, oczywiście wg mnie, lepsze bo zyskuja kolejny teren pod inwestycje, parking, ożywienie centrum...przy odpowiednich negocjacjach z inwestorem praktycznei za darmo, a nawet mozna liczyć na zysk, o ile wczesniej miasto odkupi Solna od PKP.
Mój spiskowy tok rozumowania podpowiada mi taką właśnie przyczynę zaprojektowania na Solnej parkingu, po odkupieniu przez miasto od PKP ten projekt miałby sie zmienić :wink:

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 10 kwietnia 2008, o 22:31

Deweloper chce budować przy Solnej

Firma Volumatric MK Polska chce wybudować na działce przy ul. Solnej duży budynek mieszkalny. - Jeśli firma zagwarantuje 200 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, będziemy zastanawiać się nad jej planami - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.


Pierwotnie półhektarową działkę po miasteczku ruchu drogowego miasto chciało przejąć za długi od PKP i utworzyć na niej jeden ze strategicznych parkingów. PKP spłaciło jednak większość długów, a nieruchomość wystawiło na przetarg. Cena wywoławcza wynosiła 2,8 mln zł, najlepsza ofertę według PKP złożyła firma deweloperska Volumatric MK Polska. Z wybudowaniem bloku przy ul. Solnej może mieć jednak problem, bo w tym miejscu planowano budowę parkingu i takie jest założenie w powstającym planie zagospodarowania przestrzennego.

- Myślimy o budynku mieszkalnym, ale będzie też parking. Mamy swój pomysł na zagospodarowanie tego miejsca i chcielibyśmy go zrealizować po konsultacjach z urbanistami oraz władzami miasta - mówi Michał Kubiec z Volumetric MK Polska.

Pierwsze spotkanie z prezydentem Kielc już się odbyło.

- Jeśli inwestor zagwarantuje, że w jego koncepcji znajdzie się 200 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, będziemy rozważać jego propozycje i wspierać - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Zanim działka zostanie sprzedana, PKP musi uzyskać zgodę Ministerstwa Infrastruktury. Wtedy zostanie spisana warunkowa umowa notarialna, która trafi do miejskich urzędników, bo miasto ma prawo pierwokupu nieruchomości. - Najprawdopodobniej nie skorzystamy z niego. W przetargu będziemy chcieli też sprzedać sąsiadującą działkę - mówi Janusz Koza, sekretarz miasta.

Volumetric MK Polska zamierza inwestować w Kielcach nie tylko przy Solnej. Już zakupiło działkę przy ul. Jagiellońskiej, na której planuje wybudować 11-pietrowy budynek mieszkalny z lokalami użytkowymi.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5108879.html
Anna Roży
2008-04-10
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 10 kwietnia 2008, o 23:59

msz1 pisze:
Ponad 3 mln zł chce zapłacić warszawski deweloper za działkę przy ulicy Solnej
Tak sobie pomyślałem, że tym warszawskim developerm być może jest Volumetric MK. Tomike dość dużo mówił o Zamkowej, a Solna to tylko rzut beretem.
I Twoje słowa okazały się prorocze :D Mam nadzieję, że T0MIKE się szczególnie przyłoży do tej inwestycji, Coś było na rzeczy, bo się nie odezwał i nie zaprzeczył, gdy to napisałeś :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 11 kwietnia 2008, o 09:02

B@rteK pisze:
msz1 pisze:
Ponad 3 mln zł chce zapłacić warszawski deweloper za działkę przy ulicy Solnej
Tak sobie pomyślałem, że tym warszawskim developerm być może jest Volumetric MK. Tomike dość dużo mówił o Zamkowej, a Solna to tylko rzut beretem.
I Twoje słowa okazały się prorocze :D Mam nadzieję, że T0MIKE się szczególnie przyłoży do tej inwestycji, Coś było na rzeczy, bo się nie odezwał i nie zaprzeczył, gdy to napisałeś :D
Na temat Solnej rozmawiałem też z Tomike w wątku "Projekty marzeń" i również milczał jak grób. :)

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 11 kwietnia 2008, o 10:42

Mam nadzieję, że dojdzie do inwestycji. Nawiasem mówiąc chciałbym mieć tam mieszkanie z widokiem na park... :oops:
Every dream has a price

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 11 kwietnia 2008, o 15:34

A mnie sie nie podoba pomysl budowy bloku na Solnej :?
Znajac zycie nie bedzie to jakas super architektura.
Takze jestem za budowa w tym miejscu parkingu, bo niedlugo mieszkancy Kielc chcac zaparkowac w centrum beda musieli parkowac na parkingach przesiadkowych :?

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 11 kwietnia 2008, o 16:18

Znajac zycie znajac zycie.. Poczekaj troche kiedys pojawi sie moze jakas wizualka to bedziesz ocenial. Popieram te plany, tylko ciekawy jestem jak zamierzaja "wkomponowac" ten parking ogolnodostepny. Przyszli mieszkancy nie byliby zadowoleni gdyby procz nich dodatkowo inni "generowali" ruch pod oknami :)

Awatar użytkownika
193
Posty: 154
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:39
Lokalizacja: Kielce Biesak, Warszawa
Kontakt:

Post autor: 193 » 11 kwietnia 2008, o 16:27

no kiepsko ze blok bo to super dzialka na jakas uzytecznosc publiczna o odwaznej architekturze.

Natomiast parking bardzo mozliwe ze powstanie wglab kwartalu, za ta dzialka. W miejscu obecnych barakow, ktore pojda pod spychacz.

ODPOWIEDZ