Unimax - Promenada Solna

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 10 grudnia 2009, o 13:10

a w jaki sposób wyliczyć wartość pamiętając, że dający "coś" jednak traci oprócz metrów ?

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 10 grudnia 2009, o 13:18

Gazet nie czytacie???

Prezes Kubicki powiedział we wczorajszym Echu że drogę udostępni ale za opłatą! F16, mostów itp raczej nie zobaczymy :cry:

opłata musi być tańsza niż F16 :lol: :lol:

dający (MVK) być może traci ale zyskuje również dobrego sąsiada który w innym wypadku może np rozpuszczać plotki że postawi tam dyskotekę, dom weselny, przetwórnie ryb itp sposobów na dokuczanie są miliony a żyjemy w państwie śąsiadów

Lukasz20
Posty: 113
Rejestracja: 16 marca 2009, o 14:41

Post autor: Lukasz20 » 10 grudnia 2009, o 13:29

Nowy pisze:1 wriant: Promenada proponuje udostepnienie przejazdu - cena metra kwadratowego ziemi wszystkim juz znana :D
2 wariant: jeżeli cena nie pasuje to proszę sobie wywalczyc w sądzie :D

co nieetycznego będzie w pójściu 2 ścieżka ?

No właśnie kolega NOWY ma racje , SĄDY też są dla ludzi Charon`ie :-)

pozdrawiam
Lukasz

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 10 grudnia 2009, o 13:35

Lukasz20 pisze: sasiad z podstawionej łapanki aukcyjnej / sorry/...

pozdrawiam
Lukasz
O co chodzi z tą podstawioną łapanką?

Lukasz20
Posty: 113
Rejestracja: 16 marca 2009, o 14:41

Post autor: Lukasz20 » 10 grudnia 2009, o 13:40

Wilhelm pisze:
Lukasz20 pisze: sasiad z podstawionej łapanki aukcyjnej / sorry/...

pozdrawiam
Lukasz
O co chodzi z tą podstawioną łapanką?

to przenośnia , nic konkretnego
poprawiłem na "z Przetargu" co by się nikt nie czepiał :-)

pozdrawiam
Lukasz

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 10 grudnia 2009, o 15:40

Zastanawia mnie, skąd wniosek, że jeśli działka miałaby unormowany stan prawny poszłaby za 3,6 do 4 mln zł ? Skoro Volumetric mając drogę, nie chciał dać za tą działkę 3 mln zł. (mając w perspektywie sprzedaż mieszkań po 11 tyś. za metr. - choć ja nie wierzę w takie ceny).

TOMIKE jaka ma być ściana Promenady od strony skateparku? Czy jest szansa na pierzeję i wspólną ścianę z sąsiadem.?

Co do drogi myślę, że sąsiedzi się dogadają. Wszystko kwestią ceny, a widać po wypowiedzi TOMIKE w Echu, że jest skory do negocjacji. Biorąc pod uwagę długotrwałość i kosztowność procesu BDP też powinno zależeć na pozasądowym załatwieniu sprawy

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 10 grudnia 2009, o 18:35

Wszystko było przewidziane pod dwie inwestycje (dwie części), więc w projekcie jest ślepa ściana. Niemniej, niezależnie od wszystkiego jest jeszcze kilka spraw, które nie zależą wyłącznie od nas, a stanowić będą problem logistyczny dla tej działki. Głównie chodzić będzie o dostawy betonu, nie widzę szans na rozsądny dojazd do budowy. Ktoś mówił o bramie na Paderewskiego. Rozumiem, że mieszkańcy tamtejszego bloku właśnie wyrazili radość z tego powodu w środowym Echu. Kto był na publicznej dyskusji planu ten wie, że była robiona zrzutka na prawnika w zielonym bloku, żeby blokować inwestycję. Dlatego też nam się tak nie paliło...

Lukasz20
Posty: 113
Rejestracja: 16 marca 2009, o 14:41

Post autor: Lukasz20 » 10 grudnia 2009, o 19:35

T0MIKE pisze:..................................... że była robiona zrzutka na prawnika w zielonym bloku, żeby blokować inwestycję. Dlatego też nam się tak nie paliło...

Jak widać lekko nie będa mieli nowi "sąsiedzi BDP" , rozumiem , że ewentualne sądy Ich przeciwko w sprawie drogi , betonu i F16 orazi inne działania nie będą mialy większego wpływu na termin rozpoczęcia prac związanych z projektem PS ?

pozdrawiam
Lukasz

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 10 grudnia 2009, o 22:07

Sz.J. pisze:Zastanawia mnie, skąd wniosek, że jeśli działka miałaby unormowany stan prawny poszłaby za 3,6 do 4 mln zł ? Skoro Volumetric mając drogę, nie chciał dać za tą działkę 3 mln zł. (mając w perspektywie sprzedaż mieszkań po 11 tyś. za metr. - choć ja nie wierzę w takie ceny)
To że Volumetric nie zapłacił to nie znaczy że inni by nie zapłacili były inne przetargi np na działkę obok ibisa i Volumetric nie dał tyle co Apolloplast. tu potencjalnych nabywców odstraszał stan prawny co było ewidentnym błędem miasta. Pomijając już sprawę skate parku działki do przetargów powinny byc przygotowane- uregulowany stan prawny, czy uchwalony plan lub WZ ogólnie powinno byc zrobione wszystko aby podnieśc atrakcyjnosc sprzedawanego gruntu.

Z całym szacunkiem dla Volumetric MK nie jest to mimo wszystko jedyny podmiot który rozdaje karty i ma pieniądze. stąd mój wniosek że działka poszłaby za nawet 4mln byc moze wiecej. Volumetric przecież nie jest w stanie kupic wszystkiego! mozliwosci finansowe każdej firmy kończa się w jakimś momencie. Przed przetargiem było oczywiste że nikt się nie zgłosi chyba że wariat a tu się okazało że wariat kupił. nie można wykluczyc ze na przetarg dzialki z droga przyszedlby inny wariat i dałby 5mln bo taki miał kaprys stąd mój wniosek. Jak nazwac zatem człowieka który kupi 200m mieszkania po 11tys./m2 i musi to jeszcze wykończyc? wariat a wariatów nie brakuje

Ogólnie sprawy przetargu to juz historia sytuacja ''wariata'' jest znana i nie ma to wpływu na inwestycję PS ktora ma wyznaczyc nowy standard i byc najbardziej prestizową inwestycją w Kielcach na następne 10lat. Wizualizacje są bardzo fajne sytuacja działki obok wyjaśniona więc można się spodziewac że niebawem wystartuja- plotki mówią że budowac ma unimax który tez wpłacił wadium do przetargu :?: :lol: dziwne to wszystko, ja trzymam kciuki za szybki start promenady i nie mogę się doczekac nowego standardu zbyt wiele terenów już zmarnowano na gnioty w stylu City-Park

Właściwie to czemu temat jest w inwetycjach a nie mieszkaniówce przecież to apartamentowiec?

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 11 grudnia 2009, o 00:49

Dajcie już spokój z tą ceną 11 tys... Jak w Radiu Erewań: tak 11 tys., ale nie mieszkania, tylko lokale handlowe, a to zasadnicza różnica (przede wszystkim w VAT). Echo napisało, co chciało, a ja nie mam zamiaru korygować każdej takiej informacji...

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 11 grudnia 2009, o 19:42

T0MIKE: Błąd. Jeśli Echo Dna przeinaczyło Twoją wypowiedź (standard przy ich poziomie) to powinieneś żądać sprostowania. Echo Dna napisze bzdurę która będzie się za Tobą ciągnąć.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 14 grudnia 2009, o 22:28

T0MIKE pisze:Dajcie już spokój z tą ceną 11 tys... Jak w Radiu Erewań: tak 11 tys., ale nie mieszkania, tylko lokale handlowe, a to zasadnicza różnica (przede wszystkim w VAT). Echo napisało, co chciało, a ja nie mam zamiaru korygować każdej takiej informacji...
A ja uważam, że mieszkania na ostatnim piętrze osiągną wspomniane 11 tys/metr.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 12 stycznia 2010, o 10:41

To będzie praktycznie nowa ulica. Za rekordowe pieniądze klientów!

Tak będzie wyglądał apartamentowiec promenada Solna
Eleganckie apartamentowce z pięknym widokiem, najdroższe w Kielcach, luksusowe sklepy, aleje spacerowe z fontannami. Zobacz komputerową animację ścisłego centrum Kielc. Zobacz jak będą mieszkać ci, których będzie stać na takie lokum. Jakie będą mieć widok z okna?

To bez wątpienia najlepsza lokalizacja w Kielcach wśród zieleni, przy pięknym Parku Miejskim, w sąsiedztwie wspaniałej architektury Pałacu Biskupiego i Pałacyku Tomasza Zielińskiego. Z okien i tarasów widok na pałac. Kilkadziesiąt metrów dalej ulic Sienkiewicza. Do tego elegancka aleja spacerowa wzdłuż całego budynku, zdobiona fontannami.

To wszystko nie marzenie. To inwestycja, która na pewno w Kielcach powstanie. A zbuduje ją firma Volumetric Polska, która nazwała cały projekt Promenada Solna.
W ostatecznym kształcie powstanie długi i podzielony na mniejsze całości architektoniczne budynek, zaprojektowany przez znaną z wielu udanych projektów pracownię architektoniczną Detan z Kielc. Na pięciu piętrach zaprojektowano około 70 apartamentów, zaś na parterze eleganckie lokale usługowe, w których prawdopodobnie ulokują się kawiarnie i luksusowe sklepy. W kondygnacji podziemnej zaplanowano garaże.


Budynek wyposażony będzie w windę z poziomu garażu oraz recepcję.
Ten projekt możemy zobaczyć w tej chwili tylko na papierze bądź w postaci komputerowej animacji, ale Kielczanie już są gotowi kupić mieszkanie i zapłacić rekordową cena za metr kwadratowy 11 tysięcy złotych. Takim wzięciem cieszy się apartamentowiec, który powstanie przy ulicy Solnej w Kielcach i tyle za metr proponowali sami potencjalni klienci, gdy firma Volumetric pytała ich, ile są gotowi zapłacić za apartament o powierzchni około 200 metrów kwadratowych z olbrzymim tarasem na najwyższej kondygnacji.

Budowa apartamentowca powinna ruszyć w tym roku. Budynek ma mieć 6 kondygnacji, na parterze powstaną lokale użytkowe, a na piętrach 94 mieszkania.

http://www.volumetric.pl/publisher/arti ... icleID/159 <<< animacja

źródło : http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 28509.html

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 14 stycznia 2010, o 10:42

Bardzo fajne fontanny przy ścieżce :)

A co to jest na filarze na samym rogu budynku? animacja 1:37 dolny prawy róg, głośnik ?
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 14 stycznia 2010, o 11:54

Sygnalizacja świetlna do bramy wjazdowej ;)

ODPOWIEDZ