Unimax - Promenada Solna

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 4 czerwca 2009, o 23:06

To jest kwestia wyjątkowości, ekskluzywności i ograniczonej podaży. Taka lokalizacja i projekt jest tylko tu. Trochę jak z limitowaną edycją drogich zegarków, nie kupisz teraz, to nie kupisz już nigdy, albo dopiero z drugiej ręki. Jesteśmy spokojni o ten projekt. Najważniejsza jest rozpoczęta procedura uchwalania planu, teraz będzie z górki. Pod koniec miesiąca pokażemy nowe wizualizacje.

Awatar użytkownika
oczycziorne
Posty: 21
Rejestracja: 2 czerwca 2008, o 10:29
Lokalizacja: Kielce Śródmieście

Post autor: oczycziorne » 30 sierpnia 2009, o 18:25

Pod koniec którego miesiąca pokażecie nowe wizualizacje? :D
Czytam po powrocie z urlopu forum i zadaję sobie pytanie; ile procentowo w deweloperce jest PR i marketingu w stosunku do reszty działań firm tej branży,czyli finansów,ogólnie-zarządzania? :wink:
Jestem na tej liście rezerwacji Solnej, ale czytając te dywagacje i bardzo niejasne rozważania o cenach (rezerwacje po 10tys za penthouse,Grzyb sprzedał już wszystko po 8tys) i słuchając plotek o tym kto to nie kupił już na Staszica i Solnej mieszkania (sama kielecka śmietanka "elyta" można powiedzieć :wink: ) czekam z niecierpliwością na jakieś oficjalne terminy,projekty i ceny. Sympatyczny pan w biurze na Koziej obiecywał kontakt mailowy i telefoniczny na który spokojnie od czerwca czekam,ale jak widać konkretów wciąż brak.Aha,co do szaleństwa cen kieleckich-mam nadzieję że rozdmuchiwanie w wyobraźni kieleckiej tym wielomiesięcznym, szeptanym marketingiem cen Solnej nie wpłynie na racjonalność kalkulacji cen ofertowych? :twisted:

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 30 sierpnia 2009, o 22:14

O konkrety należy pytać w Biurze Planowania Przestrzennego, bo tam się tworzy plan. Jak już będzie przegłosowany i uprawomocniony będziemy mogli wrócić do tematu. Wszelkie inne terminy nie mają sensu, bo już walczymy z tematem półtora roku. Sygnałem do powrotu będzie podjęcie przez Radę Miasta uchwałę o wejściu planu w zycie.

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 30 sierpnia 2009, o 22:18

Fakt, - w temacie cisza bo wciąż nie ma planu (a jak go nie ma to nie ma po co robić projektu, bo brak danych wyjściowych). Zdaje się idzie na sesje w połowie września. Jeśli uchwalą tam te 6 kondygnacji to można zaczynać.

Jak uchwalą, to dla Solnej dobrze, ale z kolei gorzej dla inwestycji na Staszica, bo wciąż nie ma pozwolenia na budowę (protesty), a wtedy wydane warunki zabudowy stracą ważność i projekt będzie do zmiany, bo plan zakłada przejście w parterze do plant.

Niepokojąca jest też krążąca po mieście plotka, że działka na Solnej jest do kupienia, więc warto było by ją oficjalnie zdementować.

Niedługo powinien też być przetarg na zakup 'skateparku' - z uwagi na brak normalnego dojazdu do tej nieruchomości, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest realizacja jej jako wspólna inwestycja z sąsiadem.

Tak czy siak, najbliższe miesiące wyjaśnią (lub namieszają) wiele w tym rejonie.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 31 sierpnia 2009, o 08:19

Plotki pojawiają się zawsze i nie tylko w tej sprawie. Działka na Solnej posiada już dopracowaną koncepcję architektoniczną i czeka na uchwalenie planu. Z tego co wiem protest jest jeden, a dotyczy właśnie inwestycji przy Staszica.
Co do sprzedaży Działki to już kilku enigmatycznych kupujących wysyłało nam przez różnych pośredników informacje, że są poważnie zainteresowani zakupem. Ponieważ w biznesie wszystko jest do sprzedania podaliśmy cenę 10 milionów, ale jakoś nikt się nie kwapi :lol:
Wszystko się rozstrzygnie na sesji Rady Miasta w połowie września i wtedy będziemy mogli oszacować, co i przy jakim harmonogramie będzie realizowane. Nasze prace projektowe stanęły na koncepcji architektonicznej, na tyle precyzyjnej, że jej rozwinięcie do projektu budowlanego nie zajmie więcej niż 1,5 miesiąca.

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 31 sierpnia 2009, o 09:30

Dobrze Tomike, że wyjaśniłeś. Teraz wiem, że bardzo poważna osoba w Kielcach rozsiewa plotki. Bo ja osobiście od niej słyszałem o Twojej ofercie odkupienia Solnej za 10.000.000,00 mln złotych, co zostało skwitowane lekkim uśmiechem Ale jeśli jest odwrotnie to mnie to uspokaja. Znaczy, że mieszkania sprzedaja się należycie, zainteresowanie kupnem lokali i mieszkań jest tak duże, że nie będziecie musieli walczyć o kredyt choćby na zapłacenie za projekt.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 31 sierpnia 2009, o 09:38

Jeszcze się nam nie zdarzyło płacić za projekt z kredytu... Zawsze finansujemy zakup gruntu, projekt i wszelkie niezbędne prace przygotowawcze ze środków własnych. Kredyt, w bardzo wielu przypadkach jest tylko potrzebny do zachowania płynności finansowania realizacji. Nie zawsze jest wykorzystywany. Np. w przypadku naszego projektu w Markach umowa kredytowa została podpisana przed wakacjami 2008r., a faktyczna wypłata pierwszej transzy kredytu następuje w tym miesiącu.
Natomiast co do sprzedaży mieszkań, to nie sprzedają się one dobrze na Solnej, bo nie prowadzimy sprzedaży. Jest sporządzona i aktualizowana lista zainteresowanych, ale żadnych płatnych rezerwacji, ani umów przedwstępnych nie ma, bo nie ma przedmiotu sprzedaży. Uchwalenie i wejście w życie planu uruchomi procedurę sprzedaży. Wcześniej nic nie zrobimy, bo szkoda marnować ludziom czas.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 1 września 2009, o 13:59

Radio Kielce:
Z pomysłu budowy apartamentowca i kolejnego ogólnodostępnego parkingu przy ulicy Solnej wycofała się z kolei firma Volumetric.
http://www.radio.kielce.pl/page,,Wladze ... 60700.html
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 września 2009, o 16:27

:?:

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 1 września 2009, o 16:31

Oby Jagielońską dobudowali chociaż do stanu surowego!

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 1 września 2009, o 16:36

To ciekawe... Ciekawe, kto przekazał komu taką informację, bo nikt z naszej firmy... Ciekawe... :?

Edycja

Radio Kielce bardzo uprzejmie przeprasza, bo nie wie, skąd ma informację, ale już ją poprawia. Swoją drogą zbiegiem okoliczności dzisiaj się odbyło spotkanie w sprawie planu z Dyrektorem Hajdarowiczem, a w poniedziałek ma się odbyć z Prezydentem Lubawskim, ale może to jakaś samospełniająca się przepowiednia...

Bardzo ciekawa zagrywka... Prawnicy będą mieli fun :D Uwielbiam takie sytuacje...

Kolejna edycja: plotka żyje krótko... :lol: :lol: :lol:

Wow, jeszcze jedna edycja: Radio Kielce podało nową informację, dementi, ale i źródło poprzedniej informacji. Też ciekawe, bo w poniedziałek właśnie w tej sprawie mamy rozmawiać z Prezydentem... :?

http://www.radio.kielce.pl/page,,Wladze ... 60700.html

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 1 września 2009, o 17:59

RADIO KIELCE pisze:... Wcześniej Radio Kielce informowało, że Volumetric wycofuje się z budowy. Informację o tym przekazał nam prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
- stan na 2009-09-01 godz. 18:27:46 - bo szybko edytują :D

Faktycznie prawnicy będą mieli fun ... czarny PR z ust samego prezydenta ... niebywałe.

Rozumiem też, że wcześniejsza sugestia Mikołaja o tym jakoby to Volumetric oferował odsprzedaż działki jest również nieprawdziwa?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 1 września 2009, o 18:14

no no 8)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 1 września 2009, o 18:41

Sądzę, że to nie jest czarny PR, a jedynie powielenie przez Prezydenta plotki. Praźródłem plotki jestem ja sam, a wszystko jest opisane powyżej, po pytaniu Mikołaja. Jeszcze raz: w biznesie wszystko jest na sprzedaż, kwestia ceny, ponieważ moje wyobrażenie o tym miejscu jest warte wielokrotnie więcej niż ktoś jest w stanie zapłacić, to temat jest czysto akademicką dyskusją i gdybaniem, co by było gdyby...
Jesteśmy po spotkaniu z architektami, którzy w ciągu kolejnych 2 tygodni przedstawią już ostateczną wersję koncepcji, wraz z rzutami elewacji (to będzie miało także wpływ na wizualizacje). Dziś nakreśliliśmy sobie także z DETANEM przybliżone daty poszczególnych etapów prac projektowych.
Odbyliśmy także dzisiaj kolejne spotkanie w sprawie planu i harmonogramu jego uchwalania, a w poniedziałek chcemy ostatecznie określić warunki i zakres współpracy pomiędzy Volumetric a Miastem w sprawie budowy parkingu.
W skrócie rzecz biorąc wejście na budowę zaplanowaliśmy na drugą połowę lutego.

Czarnym PR-em może być za to publiczne wątpienie, czy wybudujemy choć stan surowy Jagiellońskiej. Dla przypomnienia może parę suchych faktów dla tych, którym nie chce się zaglądać na naszą stronę:
- skończyliśmy i rozliczyliśmy projekt 94 mieszkań na Bemowie Dom na Górce - 45 milionów zł.
- skończyliśmy i rozliczyliśmy projekt 194 mieszkań i 6 lokali na Bielanach Osiedle Sokratesa - 105 milionów zł.
- kończymy I etap osiedla willowego Nad brzegiem Czarnej, 15 domów za 30 milionów zł.
- rozpoczęliśmy realizację Jagiellońska Point 92 mieszkania, 26 milionów zł.
- czekamy na decyzję komitetu kredytowego w sprawie naszego mokotowskiego projektu Hippodrom, 28 apartamentów za 24 miliony zł.
- czekamy na uprawomocnienie decyzji o WZ na 75 mieszkań we Włochach, za 30 milionów zł. Łacznie więc za nami 180 milionów i 310 zrealizowanych jednostek mieszkalnych. Myślę, że daje nam to legitymację do tego, żeby się nie martwić ani Jagiellońską, ani Solną.
Jak widać, mamy za sobą kryzys, poradziliśmy sobie z budową 300 mieszkań, damy radę i z tymi w Kielcach. Czarny PR nam nie przeszkodzi...

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 1 września 2009, o 19:36

Mnie ciekawi jak prezydent może podawać plotki mediom jako oficjalne informacje :shock:
pletwa

ODPOWIEDZ