Unimax - Promenada Solna

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 9 lipca 2012, o 20:12

A nie wiecie może co z przebudową chodnika i ścieżki przed promenadą? Ostatnio położyli chyba nową kostkę, ale z tego co pamiętam to miała to być jakaś większa renowacja..

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 10 lipca 2012, o 08:57

Zdaje się, że już robią promenadkę wzdłuż Slinicy. Ścieżka rowerowa była zamknięta pare dni temu.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 lipca 2012, o 08:58

Już jest otwarta w stanie jak zwykle marnym.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 10 lipca 2012, o 09:15

Tam się tylko przekopywali w jednym miejscu. Przecież ma być gruntowna przebudowa tego traktu. Ale tył Ludwika wygląda fatalnie teraz, pusto i trawa po pas prawie.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 sierpnia 2012, o 19:01

Nowoczesny apartamentowiec Promenada Solna na finiszu

Prace przy budowie Promenady Solnej w Kielcach idą pełną parą. Pierwsze mieszkania w nowoczesnym apartamentowcu zlokalizowanym w centrum Kielc mają zostać oddane klientom pod koniec roku.

- Wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramem budowy. Wiele prac prowadzonych jest równolegle, ale możemy powiedzieć, że realizacja projektu jest na tak zwanym długim finiszu. Pierwsi klienci otrzymają klucze do swoich mieszkań jeszcze w tym roku. Obecnie została wykonana konstrukcja budynku oraz trwają prace wykończeniowe wewnątrz lokali, jak również przy elewacjach – mówi Paweł Arabas, kierownik działu sprzedaży firmy Unimax.

Postęp prac widać gołym okiem. – Jesteśmy już na etapie wykańczania, w części mieszkań zostało tylko zamontowanie parapetów, grzejników, drzwi i szpachlowanie. Na części balkonów ułożone są już płytki, a na wyższych kondygnacjach drewniana elewacja. – opowiada Jerzy Wójcik, kierownik kontraktu. – Chcemy też jak najszybciej zacząć pracę przy bulwarze od strony Silnicy, czekamy na decyzję miasta, które zobowiązało się też wykonać ścieżkę rowerową i umocnić koryto rzeki - dodaje.

Apartamenty, o powierzchni od około 20 do ponad 150 metrów kwadratowych, wyróżnia ponadstandardowa wysokość 2,9 metra oraz niepowtarzalne widoki na wzgórze zamkowe z Pałacem Biskupów Krakowskich. Niemal w każdym z ponad 90 mieszkań zaprojektowano portfenetry – okna panoramiczne, zwiększające naturalne doświetlenie salonów oraz dodające specyficznego klimatu mieszkaniom. W niektórych apartamentach całe ściany będą ze szkła. Ponadto na parterze na swoich nabywców czeka jeszcze kilka funkcjonalnych lokali usługowych z wejściem od ulicy Solnej oraz projektowanego bulwaru przy Silnicy.

Jak mówi Paweł Arabas, dużym zainteresowaniem cieszą się penthouse’y położone na ostatnim, piątym piętrze, z przestronnymi tarasami usytuowanymi na dachu budynku. - Na niższych kondygnacjach już nawet za 5 tysięcy 600 złotych brutto za metr kwadratowy można kupić dwu lub trzypokojowe mieszkania. Do dziś zostało sprzedane ponad 40 procent mieszkań oraz większość lokali usługowych na parterze – opisuje. Ceny najdroższych apartamentów sięgają ponad 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ga ... na-finiszu

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 7 sierpnia 2012, o 19:14

Apartamenty o powierzchni od 20 metrów... :lol: Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać - nazywanie 20-metrowego pomieszczenia apartamentem to moim zdaniem nadużycie/pomyłka/porażka.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 8 sierpnia 2012, o 09:08

Oj może to ekskluzywny schowek na szczotki :)

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 9 sierpnia 2012, o 11:14

40% sprzedane. Mało.
Kto jest zainteresowany, niech poczeka rok.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 19 sierpnia 2012, o 11:54

Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 19 sierpnia 2012, o 15:53

Na tym zdjęciu coś mi się nie podoba... Nie wiem czy to wina zdjęcia czy wykończenia. Przejdę się w przyszłym tygodniu i ocenię z bliska.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 10 września 2012, o 20:09

Dzisiaj po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia budowy przechodziłem Plantami obok Promenady Solna. I muszę przyznać, że jestem zachwycony. Cały budynek, pomimo swoich pokaźnych gabarytów, dzięki lekko cofniętych ostatnich kondygnacjach sprawia wrażenie lekkiego i dobrze wpasowanego w okolicę. Tynk i okna wyglądają ładnie, tak samo "wstawki" w elewacji. Wydaje się, że będzie dobre wykończenie detali. Bardzo mi się podoba, szykuje się zdecydowanie najładniejszy budynek mieszkalny w Kielcach.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 4 listopada 2012, o 12:20

...
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2013, o 12:19 przez andrzeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 12 grudnia 2012, o 18:52

...
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2013, o 12:14 przez andrzeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 13 grudnia 2012, o 01:18

W porównaniu do pierwszej wizualizacji wyszło raczej słabo.


Obrazek
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 13 grudnia 2012, o 01:55

Też tak uważam - pierwsza wersja była dla mnie nieporównanie lepsza.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ