Volumetric MK Polska - Jagiellońska Point

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: Boss » 6 lutego 2009, o 16:48

Obrazek

i legenda:
kolor niebieski - zabudowa jednorodzinna
kolor fioletowy - tereny przemysłowe i poprzemysłowe (firmy. hurtownie. magazyny)
kolor pomarańczowy - szkoły podstawowe, średnie
kolor zielony - zielone tereny rekreacyjne, ogródki działkowe
kolor czerwony - zabodowa wielorodzinna wraz z pawilonami handlowymi, sklepami, punktami usługowymi, przedszkolem itp.
kolor różowy - szpital, tereny przy szpitalne, przychodnie

ps. mapka zrobiona na szybko wiec wybaczcie jej jakośc
mam nadzieje że co poniektórzy malkontenci chociaż domyślą sie jaki miał byc jej zamysł i jakie niesie ona ze sobą informacje na temat Czarnowa.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
T0MIKE
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 6 lutego 2009, o 17:13

no, i o to chodzi, dlaczego ludziom z Czarnowa odmawia się prawa do nowych, nowoczesnych budynków? Uważam, że znajdą się chętni, bo jest to bardzo praktyczne miejsce do mieszkania, za przyzwoitą cenę. 800m do centrum, są usługi, przychodnie, szpital, szkoły, w tym dwie wyższe, oddalone o 700 - 1.000m.
A w łeb można dostać wszędzie, nawet na Spacerowej, czy w parku miejskim. Osobiście jednak nie dostałem w ryj nigdzie w Kielcach, choć widziałem napad na gościa w bramie na rogu Okrzei i 1 Maja, ale było to ze 20 lat temu. Miałem też kumpli z Czarnowa i nie byli to złodzieje, więc dajcie spokój tej dzielnicy.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 6 lutego 2009, o 17:25

Jeszcze jedno, wolałbym tę lokalizację, niż np. Okrzei, koło PKS-u. Na dół, do markeciku Społem po bułeczki na śniadanie, dziecko do przedszkola przy Piekoszowskiej, żona do fitness-u obok. Rzadko kiedy trafia się taka infrastruktura pod nosem. Do tego cywilizowany parking, nie pada na głowę, ochrona, recepcja, bezpiecznie, nieobszczana winda, czy klatka...

Wszyscy się podniecali pomysłem 20-kondygnacyjnych budynków na Mielczarskiego, jakby były one w innej dzielnicy, nie mówiąc już o bezpośrednim sąsiedztwie "przepięknych ruin i 1km2 torów. Co za brak konsekwencji...

Moim zdaniem właśnie Czarnów ma największy potencjał przez to, że jest o krok od centrum i posiada jakieś 20ha do zagospodarowania pomiędzy torami a Jagiellońską i tyle samo od torów i Kolberga w stronę skarpy. A wszystko znacznie taniej, niż gdziekolwiek indziej. Dobrze, że władze też odczarowują tę dzielncę poprzez Urząd Pracy i ZUS.

Boss

Post autor: Boss » 6 lutego 2009, o 17:39

T0MIKE ufam że zachwalasz ów lokalizacje naprawde z wyżej wymienionych względów a nie z racji tego że to Twoja inwestycja i robisz jej reklame :wink:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 lutego 2009, o 17:53

T0MIKE pisze:Dobrze, że władze też odczarowują tę dzielncę poprzez Urząd Pracy i ZUS.
Wybór lokalizacji ZUSu nie miał nic wspólnego z tym co piszesz :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
T0MIKE
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 6 lutego 2009, o 18:51

Boss pisze:T0MIKE ufam że zachwalasz ów lokalizacje naprawde z wyżej wymienionych względów a nie z racji tego że to Twoja inwestycja i robisz jej reklame :wink:
To ja podejmowałem decyzję o zakupie tego gruntu. Z uwagi na jego cenę moi wspólnicy nie chcieli lecieć do Polski, żeby zobaczyć ziemię przed zakupem. Widzieli dopiero po akcie i nie mieli pretensji. Patrzę na nieruchomość z praktycznego punktu widzenia: czy da się tu mieszkać? Czy znajdą się chętni? Jaki produkt tu wpasować? Jeden z penthouse'ów na górze był zaprojektowany dla mnie, ale ostatecznie podjąłem decyzję o wyprowadzce do Warszawy. Nie wykluczam jednak mniejszego mieszkanka na powroty do Kielc. Świadkiem są architekci z Detanu, którym tłumaczyłem, gdzie chciałbym saunę i wyjście na taras. Uważam, że ostatnia kondygnacja będzie sensacyjna i pod względem widoku na południe i wielkich tarasów.

Boss, z całym szacunkiem dla forumowiczów, ale myślę, że jednak mniejszość jest zainteresowana zakupem mieszkań w Kielcach, a zdecydowana większość raczej interesuje się tym wszystkim, co się dzieje w Kielcach i kieleckich inwestycji. Już pisałem wielokrotnie, że PR działa w prasie, podobnie jak ogłoszenia. Kiedy będą billboardy i reklamy wielkoformatowe, a także prasowe ogłoszenia i materiały reklamowe będzie to oznaczać, że się reklamuję. Forum traktuję informacyjnie, w obie strony, mając nadzieję, że się sam czegoś nowego dowiem (i dowiaduję) i że ktoś może się dowiedzieć czegoś ode mnie i zrozumieć filozofię lokowania naszych projektów. Nie wszyscy się z nią muszą zgadzać, ale na tym właśnie polega polemika. Ważna jest opinia i ukrytych konkurentów, jeśli jest konstruktywna, a nie czarnopiarowa, i tych, którzy kupują mieszkania inwestycyjnie, i tych którzy jedynie interesują się inwestycjami, a nie mają w planie zakupu, bo ich uwagi mogą i są często bardzo trafne. Czasami jednak mam wrażenie, że popełniam błąd otwarcie przyznając się, kim jestem i co robię, w szczególności, kiedy ktoś wyraża nieprawdziwe opinie. To jest forum, które z zasady jest dużo bardziej rzeczowe, niż forum Gazety Nie daj się dweloperowi, które, poprzez samą nazwę zmierza do konfrontacji. Tamtym się nie zajmuję, bo to daremny trud, a tutaj jest rzeczowa dyskusja, poza nielicznymi wyjątkami. I niech tak zostanie...

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: msz1 » 7 lutego 2009, o 23:52

Lokalizacja i sam budynek są dość ciekawe i gdybym chciał przeprowadzić się z mojego obecnego mieszkania, do dajmy na to większego, to na pewno rozważyłbym JP, ale póki co mam zamiar zbudować sobie dom w jednej z podkieleckich gmin i chyba tak już zostanie.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: michal_ck » 8 lutego 2009, o 00:51

msz1 pisze:ale póki co mam zamiar zbudować sobie dom w jednej z podkieleckich gmin i chyba tak już zostanie.
Bo Kielce są chytre i nie chcą uzbrajać terenów na przedmieściach, albo każą dopłacać mieszkańcom do instalacji wodno-kanalizacyjnej. I przez to ludzie osiedlają się pod Kielcami i tam płacą podatki.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

LOLA

Post autor: LOLA » 10 lutego 2009, o 10:41

Widziałam wizualizację i umiejscowienie budnyku- to będzie wieżowiec komunalny? WYbaczcie, ale się powtórzę- lokalizacja okrutna, sąsiedztwo bandyckie, karteki jeżdżące non stop i ten ruch. Cena za m2 będzie musiała wynosić 2000 zł. wtedy ktoś to kupi. Ale niektórzy wierzą w Czarnów- dobre!!!!! :lol:

issac

Post autor: issac » 10 lutego 2009, o 11:45

odnosnie inwestycji T0MIKE to powiem tak: podzielam uwagi wiekszosci ze to "kiepski" teren.. ale mozemy byc wszyscy zaskoczeni. Nie bierzemy pod uwage tzw "czarnowskich autochtonow" ktorzy byc moze beda chcieli przeniesc sie z fatalnego bloku na czarnowie do super bloku na czarnowie. I to moze byc strzal w dziesiatke T0MIKE. Wg mnie to jedyna mozliwosc ....
Druga mysle nie interesuje T0MIKE ---czyli drastyczna obnizka cen.
issac

Awatar użytkownika
T0MIKE
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 10 lutego 2009, o 12:01

Podobnie mówił jeden guru o Okrzei, a teraz stoją tam same mieszkania. Tłumaczenie było takie, że nikt nie będzie chciał mieszkać koło Cyganów. Ja byłem wtedy innego zdania, ale nie miałem wpływu na guru. Dzisiaj sam podejmuję decyzje i "wchodzę" w Czarnów, w szczególności w tę lokalizację. A RPZ przy Lecha to nie Czarnów? Kto niby miał kupić te 500 mieszkań? Popyt istnieje w każdym miejscu, niezależnie od dzielnicy, pewnie tylko na Batalionów Chłopskich koło Pepsi nikt nie chciałby mieszkać. Mówimy o dzielnicach typowo mieszkaniowych. Wszystko się zmienia, a wraz z generacjami także gusta i same dzielnice. Dzisiaj ci, którzy bili po ryju 20 lat temu są statecznymi tatusiami, względnie "mieszkają" na Piaskach. Poczekajmy i zobaczymy, jak to pójdzie. Pomyłki są wpisane w każdy biznes...

Awatar użytkownika
Sz.J.

Post autor: Sz.J. » 10 lutego 2009, o 12:53

Dzisiaj w Echu już pełniejsza oferta:
Obrazek

W następnej reklamie przydałaby się, na zachętę symulacja widoków z apartamentów. :P

Awatar użytkownika
T0MIKE
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 10 lutego 2009, o 13:58

Sz.J. pisze:Dzisiaj w Echu już pełniejsza oferta:

W następnej reklamie przydałaby się, na zachętę symulacja widoków z apartamentów. :P
Na stronie, która odpali w piątek będą zdjęcia lotnicze panoramy, widzianej z budynku. Z każdej kondygnacji byłoby ciężko, ale zastanawialiśmy się nad tym. Od piątku rusza www.jagiellonskapoint.pl

Przypominam, o czym tym razem Echo Dnia napisało, że nazwa projektu powstała dzięki forum :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 lutego 2009, o 14:22

Ogloszenie w gazecie to juz dobra lekcja dla lokalnych deweloperow, wiec licze na to, że ze strona bedzie podobnie :wink:

Awatar użytkownika
T0MIKE
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 10 lutego 2009, o 14:38

Jak to zwykle u nas, przejrzyście, szeroko i dokładnie. Zapraszam od piątku.

ODPOWIEDZ