Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 29 grudnia 2011, o 08:58

To nie jest mieszkanie w spółdzielni tylko odrębna własność i wspólnota. Spółdzielnia będzie pierwszym zarządca, którego można potem zmienić (pewnie zależne to będzie od stawek jakie zaproponuje za zarządzenie spółdzielnia).

agaga
Posty: 182
Rejestracja: 10 listopada 2010, o 19:07
Lokalizacja: Civitas Kielcensis

Post autor: agaga » 29 grudnia 2011, o 09:11

Owszem, ale czy to nie tak, że spółdzielnia buduje na swoim terenie?

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 29 grudnia 2011, o 16:07

I w związku z tym mają sprzedawać mieszkania po 2500 za metr ?

Oczywiście ja bym chętnie takie kupił .... ale bądźmy realistami.

agaga
Posty: 182
Rejestracja: 10 listopada 2010, o 19:07
Lokalizacja: Civitas Kielcensis

Post autor: agaga » 30 grudnia 2011, o 11:12

Może niekoniecznie 2500 ;) Ale ceny mają developerskie.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 21 marca 2012, o 20:54

Obrazek
pletwa

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 6 kwietnia 2012, o 17:57

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pletwa

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 czerwca 2012, o 18:03

DORBUD pokazał nowe osiedle

W sobotę, 9 czerwca, w czasie Dni Otwartych na osiedlu Nowy Bocianek w Kielcach dzieci miały mnóstwo uciechy podczas zabaw i konkursów z nagrodami.
Zwiedzanie mieszkań i doglądanie postępu przy pracach budowlanych, a także zabawę dla dzieci urządził w sobotę, 9 czerwca, kielecki DORBUD dla wszystkich, którzy przyszli na Dni Otwarte osiedla Nowy Bocianek w Kielcach.

- Można było zdobyć pamiątkową koszulkę czy piłkę, a także pojeździć na karuzeli i zjeżdżalni – mówił Bartłomiej Tworek z DORBUDU. - Teraz już widać, w jak ładnym miejscu usytuowane jest nowe osiedle i jak wyglądać będą budynki i ich wnętrza – dodał.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... we-osiedle

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 22 lipca 2012, o 11:56

jedno zdjęcie z 22.07.2012
Obrazek

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 23 lipca 2012, o 15:22

Niedługo odbieram Tam moje nowe M :lol:

Już się nie mogę doczekać :wink:

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 12 października 2012, o 17:06

dzisiejsze zdjęcie, mogli się postarać jednak o ciekawsze kolory, zbyt monotonnie i pudełkowo jak dla mnie to wygląda
Obrazek
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 25 października 2012, o 11:51

Kielce: deweloper pomoże w sfinansowaniu zakupu mieszkania

Jeden z kieleckich deweloperów wyszedł z pomysłem na pomoc dla swoich klientów w finansowaniu zakupu mieszkania.

Obecnie rozpoczęła się już sprzedaż mieszkań w drugim etapie inwestycji, który jest w trakcie budowy. Projekty mieszkań o powierzchni od 36 metrów kwadratowych, czyli dwa pokoje z aneksem kuchennym, do 90 metrów kwadratowych, czyli 4 pokoje z oddzielną kuchnią są prezentowane na stronie internetowej nowybocianek.pl. Szczegółowy wykaz lokali jest na bieżąco aktualizowany w internecie.

Pieniądze na zakup mieszkania od... dewelopera? Teraz spółka Dorbud wyszła z inicjatywą nowego sposobu finansowania zakupu mieszkania – „Projekt 2020". To pierwszy tego typu pomysł w regionie świętokrzyskim. Oferta pomocy skierowana jest do osób chętnym na zakup mieszkania w osiedlu Nowy Bocianek w Kielcach.

– Zbadaliśmy sytuację rynkową i wiemy, na jakie problemy mogą się natknąć chętni na zakup mieszkania. Główną przeszkodą jest dla większości z nich trudność z uzyskaniem kredytowania w banku. Właśnie dla nich mamy pomysł nowatorski w skali naszego regionu – Projekt 2020 – mówi Bartłomiej Tworek z Dorbudu. – Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z tego programu, już w przyszłym roku przejmą mieszkanie, a do 2020 roku będą miały je spłacone – wyjaśnia.

Co to za kredyt na zakup własnego M?

Głównymi założeniami Projektu 2020 jest wpłacenie 50 procent wartości wybranego mieszkania i spłata pozostałej części wartości mieszkania w 96 ratach od chwili przejęcia lokalu (liczba rat może ulec zmniejszeniu w przypadku szybszej spłaty). Odsetki od pożyczonej kwoty rosną co roku, przy czym w pierwszym roku kredyt jest nieoprocentowany, W drugim roku odsetki stanowią 3,5 procent, w trzecim roku 4 procent, w czwartym 4,5 procent, aż do 9,5 procent w ostatnim roku. Jeśli więc ktoś szybciej spłaci kapitał, zapłaci mniej odsetek.

Zaletą takiej formy kredytowania jest fakt, że rosnące oprocentowanie nie zwiększa znacząco raty odsetkowej, gdyż co miesiąc zmniejsza się podstawa naliczania odsetek. Na plus trzeba też zaliczyć fakt, że rata kapitałowa jest równa w całym okresie finansowania. Rata odsetkowa liczona jest od pozostałej kwoty do spłacenia. Oferta skierowana jest dla osób, które nie mają stałych dochodów; dostają pomoc od rodziny; dla inwestorów, którzy raty za mieszkanie mogą spłacać za pomocą pieniędzy z najmu i dla osób, które chcą realnie zaoszczędzić na odsetkach;

Jak idzie budowa osiedla Nowy Bocianek w Kielcach?

Obecnie na osiedlu Nowy Bocianek zakończony został pierwszy etap inwestycji. Lokale przygotowywane są do przekazywania ich właścicielom. Dla chętnych pozostały ostatnie wolne mieszkania. Aby zobaczyć, jak wygląda lokal po wykończeniu i umeblowaniu, można odwiedzić dwa przygotowane do zwiedzania mieszkania wystawowe. Dla wszystkich klientów spółka Dorbud przygotowała zniżki na meble, płytki, drzwi, panele i inne wykończenie mieszkań. Przy placu budowy działa też biuro sprzedaży, w którym można uzyskać wszystkie szczegółowe informacje.

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... mieszkania

eva81
Posty: 2
Rejestracja: 14 grudnia 2012, o 14:13
Lokalizacja: Kielce/Poznań

Post autor: eva81 » 14 grudnia 2012, o 17:47

Na wstępie chciałabym zaznaczyć że nie piszę z żadnej konkurencyjnej firmy. Nie mam też żadnego interesu aby promować specjalnie inwestycje, czy usługi tej, czy innej firmy.
Piszę o własnym zdaniu i zwróceniu uwagi osób, na niektóre aspekty.

Jestem osobą prywatną i moje zdanie na temat inwestycji na bocianku jest jak najbardziej pozytywne:
- choć już wiele lat nie mieszkam w Kielcach, uważam, że lokalizacja jest bardzo dobra,
- nowe bloki z zewnątrz prezentują się bardzo ciekawie,
- odległość między starszymi a nowymi blokami może być do dyskusji,
- nie wypowiadam się na temat ustawności, jakości w środku bloków, ponieważ jeszcze tam nie byłam, po drugie nie znam się na tym.

Z inwestycją nie mam nic wspólnego po za tym, że moja kuzynka kupiła tam mieszkanie, które już odebrała. Czekam, aż zaprosi mnie na kawę.

Ponieważ posiadam doświadczenie wsp. negocjacji umów, poprosiła mnie o przejrzenie już podpisanych dokumentów.
Niestety szkoda, że dopiero teraz, a nie na etapie kupowania mieszkania.

Część zapisów jest niezgodna z prawem, nawzajem się wykluczają lub wielokrotnie zabezpieczają interesy dewelopera, a nie kupującego. Te dokumenty są asymetryczne.
Dlatego zalecam rozwagę osobom, które mierzą się z tą inwestycją - wystarczy, że skorzystacie z dowolnej porady prawnej u prawnika, czy też notariusza.

Dodatkowo z informacji oraz dokumentów, które uzyskałam wynika, że Deweloper opóźnił się z zakończeniem budowy, zgodnie z czym, przysługiwały jej z tego tytułu profity.
Szkoda, że moja kuzynka nie pokazała mi tych dokumentów przed odbiorem mieszkania...

Do aministratora forum:
Nie znalazłam wątku dotyczącego kwestii prawnej na tym forum dlatego postanowiłam umieścić je w wątku inwestycji.
Wydaje się, że taka wiedza nie tylko przydałaby się forumowiczom, ale także stała się dużą wartością dodaną, także dla lokalnych deweloperów, aby podnosili jakość swoich usług.
Ewa

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 14 grudnia 2012, o 18:06

Fajnie, że o tym napisałaś. Możesz wkleić tu bądź też wysłać mi na priv treść umowy (oczywiście zanonimizowaną)
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

eva81
Posty: 2
Rejestracja: 14 grudnia 2012, o 14:13
Lokalizacja: Kielce/Poznań

Post autor: eva81 » 21 grudnia 2012, o 18:10

Cieszę się że jest skromne zainteresowanie, możemy zrobić cykl jakie zapisy działają na szkodę klienta. Przede wszystkim zapewne są osoby które aktualnie odbierają swoje mieszkania w Kielcach, więc proszę zwrócić uwagę na zapisy w protokole przekazania/odbioru oraz innych dokumentów, które są "podsuwane".


Strony zgodnie oświadczają, że niniejszy dokument stanowi potwierdzenie należytego wykonania przez Przekazującego leżących po jego stronie obowiązków umownych. Nabywca potwierdza wykonanie przez Przekazującego obowiązków w zakresie terminu wydania lokalu i wskazuje, że wyczerpuje to jego wszelkie roszczenia wynikające z Umowy, w szczególności powstałe na tle Umowy szkody oraz wynikające z niej kary. Nabywca uznaje niniejszy dokument za w pełni zaspokajający jego roszczenia, zrzekając się tym samym wszelkich roszczeń obecnie i w przyszłości z tytułów w dokumencie wymienionych.


Poniżej link do artykułów w tym temacie:
- Rzeczpospolita ostrzegała przed nimi w 2008: http://porady.domiporta.pl/poradnik/1,1 ... hroni.html
- orzeczenia UOKIK odnośnie takich ogólnych zapisów co do zrzeczenia się wszystkich roszczeń :

http://decyzje.uokik.gov.pl/nd_wz_um.ns ... enDocument

http://decyzje.uokik.gov.pl/nd_wz_um.ns ... enDocument

http://decyzje.uokik.gov.pl/nd_wz_um.ns ... enDocument

Takie zapisy nie mogły przechodzić w boomie inwestycyjnym 2007/2008 a co dopiero teraz.

Moja propozycja to poproszenie dewelopera w momencie decyzji o kupnie nieruchomomśći nie tylko o szablon umowy do przejrzenia ale także o pozostałe dokumenty, które z niej wynikają.

Jeśli zbliża się termin odbioru kilka dni wcześniej proszę poprosić dewelopera jeszcze raz o dokumenty, które mamy podpisać przy odbiorze do wglądu.
Ewa

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 stycznia 2013, o 20:16

Koniec pierwszego etapu, chociaż wg Inwestora to "koniec budowy"

Galeria :arrow: http://nowybocianek.pl/galeria/zdjecia- ... iec-budowy

ODPOWIEDZ