Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: maark » 12 grudnia 2007, o 16:43

Inwestycje na Bocianku. Osiedle zmieni oblicze

Obrazek

Apartamentowce, małe kameralne budynki, parking wielopoziomowy i Dom Seniora. To wszystko skąpane w zieleni, przyjazne dla mieszkańców. Tak ma w przyszłości wyglądać osiedle mieszkaniowe Bocianek.

- Rozbudowuje się Politechnika Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej również ma plany inwestycyjne, miasto chce urządzać park Dygasińskiego. Z drugiej strony osiedla Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa wybudowała nowy budynek, spółdzielnia KSM też projektuje blok. Tylko my na tym tle odstajemy - mówi Włodzimierz Pasternak, przewodniczący Rady Nadzorczej SM „Bocianek”. Dlatego też jej członkowie wspólnie z zarządem spółdzielni zaczęli się zastanawiać, jak zadbać o rozwój osiedla. - Naszym zdaniem, choć to trudny temat, z czasem muszą zniknąć wstrętne garaże podziemne, które ciągną się od strony ulicy Świętokrzyskiej. Po ich likwidacji samochody znalazłyby miejsce na wielopoziomowym parkingu, który mógłby powstać w miejscu obecnego, w sąsiedztwie stacji benzynowej od al. Solidarności - opowiada przewodniczący Pasternak.

Zupełnie nowym obiektem byłby Dom Seniora, który posłużyłby nie tylko emerytom, ale znalazłoby się w nim także miejsce na świetlice dla dzieci i młodzieży. To jednak odległa przyszłość.

A ta najbliższa to budowa kilku budynków mieszkalnych od strony ulicy Warszawskiej, w kierunku kortów tenisowych.

W przetargu wygrała koncepcja przedstawiona przez kielecką firmę Dorbud. - Ich wizja zagospodarowania tej części osiedla była najciekawsza. Teraz przed zwycięzcą cały proces pozyskania warunków zabudowy, przygotowania zgodnie z nimi projektów wykonawczych i pozwoleń budowlanych - mówi Marek Wójcik, prezes SM "Bocianek". Tego, ile budynków stanie na około dwuhektarowym gruncie, jeszcze nie wiadomo. W koncepcji pokazano dziewięć niewielkich budynków o nowoczesnej architekturze. Część z nich usytuowano na skarpie - to będą mniejsze bloki, tzw. punktowce. Bliżej osiedla zaplanowano bloki dłuższe, nawiązujące do starej zabudowy. - Mieszkania sprzedawane będą na zasadach deweloperskich, ale pierwszeństwo i preferencje będą mieli członkowie spółdzielni - zapewnia prezes Wójcik. Ocenia, że cały proces przygotowania dokumentacji i pozwoleń zajmie około roku.

- Już przygotowujemy dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o warunki zabudowy. Mamy nadzieję, że inwestycja zyska przychylność władz miasta, bo dzięki temu powstanie kolejny bardzo ładny kawałek Kielc - mówi Tomasz Tworek, prezes Dorbudu. - Bardzo nam zależy, by harmonijnie połączyć starą i nową część osiedla Bocianek. By nie stworzyć wrażenia, że jest jakaś część lepsza i gorsza. Osiedle musi stanowić integralną całość - podkreśla prezes Tworek.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4754490.html

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=751

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 378
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 13 grudnia 2007, o 08:22

Ciekawe jak na ta informacje zareaguja mieszkańcy tego osiedla. Chyba nie za bardzo ich to ucieszy bo po podaniu tej informacji na forum gazety pojawialy sie skrajne opinie o zabetonowaniu ostatniego kawalka zieleni i pytania o możliwość protestu i zablokowania tej inwestycji
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

swego czasu...

Post autor: maju » 13 grudnia 2007, o 23:05

...ludzie dobrej roboty i stateczni mieszczanie pociagu też nie chcieli, woleli konie, samochody też mial na poczatku ciężko, komputery w rekach niektórych starszych urzędniczek to dalej poskramianie szatana....i tradycyjnie jeszcze nikt nie widzial jakby miały te nowe bloki wygladac i gdzie sie znajdować, a już sie znaleźli ludzie z gatunku w/w którym sie to nie podoba i podobać nie będzie( no chyba ,że dostana tam mieszkanie za darmo :wink: ). Mam wrażenie, że głownie to chodzi o to coby potupać nogami, tak dla rozgrzewki, motyla noga, bo zimno panie

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Re: swego czasu...

Post autor: Jarek » 13 grudnia 2007, o 23:28

maju pisze: i gdzie sie znajdować,
A to z opisu chyba wiadomo ;) Wygląda że będzie to za blokami 3 i 5 na ul. Wyspiańskiego.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1444
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 czerwca 2008, o 19:16

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek w Kielcach wybuduje dziewięć bloków. Gotowa jest już koncepcja nowej części osiedla, a zarząd rozpoczął starania o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Budynki mają powstać w północnej części Bocianka, w pobliżu ulicy Warszawskiej i parku Dygasińskiego.

Prezes spółdzielni- Marek Wójcik zapewnia, że nowe bloki będą harmonijnie współgrać z otoczeniem. Część z nich wybudowana zostanie na skarpie – tam staną tzw. punktowce. W pobliżu ulicy Wyspiańskiego zaplanowano dłuższe budynki, przypominające obecną zabudowę.

Zarząd spółdzielni zdecydował, że mieszkania będą sprzedawane na zasadach deweloperskich. Pierwszeństwo mają jednak mieć członkowie spółdzielni. Do sekretariatu prezesa wpłynęły już podania od ponad 100 osób, które są zainteresowane kupnem lokali.

Część mieszkańców ulicy Wyspiańskiego jest jednak niezadowolona z pomysłu budowy nowych bloków. Ich zdaniem, inwestycja znacznie ograniczy tereny zielone. W nowej części osiedla powstanie około 300 mieszkań. Bocianek, to kolejna kielecka spółdzielnia, która zdecydowała się na budowę mieszkań w systemie deweloperskim. Wcześniej zrobiły to m.in. spółdzielnie mieszkaniowe Domator, KSM oraz Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Całkiem fajne te bloczki:

http://test.radio.kielce.pl/page,,Nowe- ... 543fe.html

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1162
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 26 czerwca 2008, o 19:44

naprawde bardzo, bardzo ładne :P przynajmniej z tego co widac na "kolorowych obrazkach" :wink:
CK|PL|EU

Angela
Posty: 8
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 19:44
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Angela » 29 czerwca 2008, o 16:37

Ładny projekt, ale szkoda tych terenów zieleni. Coraz mniej ich zostaje w naszym mieście.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 30 czerwca 2008, o 06:37

Angela pisze:Ładny projekt, ale szkoda tych terenów zieleni. Coraz mniej ich zostaje w naszym mieście.
Nie przesadzajmy.
Terenow zielonych u nas pod dostatkiem :)

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 30 czerwca 2008, o 07:22

najwazniejsza jest zasada: niech sie buduje, duzo, duzo,


byle nie w naszym sąsiedztwie :roll:

truska
Posty: 11
Rejestracja: 26 lipca 2008, o 10:00

Post autor: truska » 28 lipca 2008, o 12:46

A ja czekam na ta inwestycję
Ciekawa jestem jakie będą projekty mieszkań i jaka będzie ich cena :?:

Awatar użytkownika
mofo
Posty: 8
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, o 13:59
Lokalizacja: Wielkopolska, tymczasowo Kielce

Post autor: mofo » 21 sierpnia 2008, o 15:43

truska pisze:A ja czekam na ta inwestycję
Ciekawa jestem jakie będą projekty mieszkań i jaka będzie ich cena :?:
Byłem na spotkaniu w spółdzielni, i najwcześniej w 4 kwartale będzie coś konkretnego wiadomo, jednak mieszkania nie będą drogie ze względu na obowiązujące prawo spółdzielcze. A jak już się podpisze umowę to na kolana i modlić się o stabilizację cen materiałów budowlanych i kosztów budowy, bo jak będzie akcja jak SM Świętokrzyskiej (Warszawska/Turystyczna) to nie fajnie.

mofo

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 czerwca 2009, o 17:55

Jak to z działką na Bocianku było

Spór o mały wycinek Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu na Bocianku spowodował utrącenie projektu zmiany jego granic. Za zmianą obszaru lobbował radny Tomasz Bogucki. Czy robił to w interesie spółdzielni mieszkaniowej, czy prywatnej firmy?

Kulisy przygotowania i wprowadzenia na sesję projektu, który zmienić miał granice Kieleckiego Obszaru Krajobrazu Chronionego, budzą wiele wątpliwości. Przypomnijmy, że przewidywał on jego powiększenie z 3550 do 4117 hektarów. Ale w niektórych rejonach Kielc obszar się zmniejszał, m.in. między blokami spółdzielni mieszkaniowej Bocianek a ulicą Górny Szydłówek, wzdłuż ulicy Warszawskiej. To właśnie ta zmiana wywołała największe kontrowersje komisji gospodarki komunalnej. Okazało się bowiem, że dzięki niej bloki będzie mogła postawić spółdzielnia Bocianek, ale już nie deweloperzy - właściciele sąsiednich, prywatnych działek. Zmianę uzasadniano tym, że na tym terenie nie ma co chronić. - Nie ma tam roślin chronionych, zwierząt i roślin z czerwonej listy i stąd jest mniejszy z naszej strony nacisk na pozostawienie tam obszaru - przyznaje "Gazecie" Robert Urbański, dyrektor wydziału ochrony środowiska UM.

Czy to możliwe, by kilkadziesiąt metrów dalej krajobraz tak radykalnie się zmienił? Tego dyrektor Urbański nie tłumaczy.

Umowę na budowę bloków Bocianka, po wygranym przetargu, ma firma Dorbud. Pełnomocnikiem spółdzielni w tej sprawie jest Tomasz Tworek, prezes Dorbudu. - A kogo mieliśmy wziąć na pełnomocnika? Dorbud wygrał przetarg, oni mają doświadczenie, ludzi, odpowiednie służby, przechodzili przez te procedury wielokrotnie - tłumaczy taki wybór Eryk Wilkoński, prezes SM "Bocianek".

Od jednego z radnych (prosi o zachowanie anonimowości) dowiedzieliśmy się, kto lobbował za przyjęciem tak nielogicznego rozwiązania. Był to Tomasz Bogucki z Porozumienia Samorządowego. Argumentował, że "ludzie czekają na mieszkania" i dlatego trzeba umożliwić ich budowę. Przekonał tylko jednego radnego, Władysława Burzawę z tego samego klubu, który jako jedyny na komisji zagłosował za takim kształtem uchwały. - Nie chcę się do tego odnosić - odpowiada na pytania "Gazety" Burzawa.

Jednak, jak mówi nam jeden z radnych, po posiedzeniu komisji Burzawa poszedł do prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Po tej rozmowie Lubawski zdecydował o zdjęciu projektu uchwały z programu sesji i dopracowaniu go, aż znajdzie akceptację m.in. Artura Hajdorowicza, dyrektora Biura Planowania Przestrzennego.

Lubawski twierdzi, że to nie Burzawa, ale właśnie Hajdorowicz przekonał go do wycofania projektu. Czy wie coś o lobbingu Boguckiego? - Nic o tym nie słyszałem. Ale nawet jeśli tak było, to jestem przekonany, że Boguckiemu chodziło o interes Bocianka, a nie Dorbudu. On generalnie wspiera wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe - twierdzi Lubawski.

Sam Bogucki nie odpowiada na telefony ani SMS-y z prośbą o kontakt od "Gazety".

Niewykluczone, że poprawiony projekt granic obszaru chronionego zadowoli wszystkie strony. Bo dyrektor Urbański, prezes Tworek i prezes Wilkoński zgodnie przyznają, że spod ochrony powinien być wyłączony cały ten teren, a nie tylko działka przeznaczona pod inwestycję Dorbudu.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... _bylo.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 czerwca 2009, o 19:44

Wybudują bloki w parku Dygasińskiego?!

Teren obok parku Dygasińskiego między osiedlem Bocianek a ulicą Turystyczną (od kortów na zachód) jest bardzo atrakcyjny i nic dziwnego, że właściciele planują na nim budowanie domów.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek chce wybudować osiem bloków (około 250 mieszkań). Formalności związane z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy podjęła ponad rok temu, ale odpowiedź przyszła szybko i była negatywna. Działka leży na obszarze chronionego krajobrazu i nie ma mowy o budowaniu w tym miejscu.

INNI TEŻ CHCĄ BUDOWAĆ

- Złożyliśmy zażalenie na tę decyzję i od pół roku czekamy na odpowiedź - mówi prezes spółdzielni mieszkaniowej Eryk Wilkoński. Szansą dla spółdzielni były zmiany w terenach chronionych - ich projekt przygotował wydział ochrony środowiska Urzędu Miejskiego, zgodnie z którym działka spółdzielni miała być poza obszarem chronionym. Jak łatwo przewidzieć widok planu z placem wyciętym z obszaru chronionego zirytował właścicieli sąsiednich działek, którzy także chcieliby stawiać domy.

SPÓŁDZIELNIA MOŻE, A MY NIE?

- Dlaczego spółdzielnia będzie mogła budować a my, którzy mamy działki tuż obok i to między ich blokami a ulicą, nie możemy - pyta Piotr Syska, właściciel sporej działki w tym rejonie. Ziemię już ogrodził i czeka na decyzje. - Zresztą co tutaj chronić? To teren położony najbliżej ruchliwej ulicy, jak usłyszałem o przepiórkach to śmiać mi się chciało. Zapraszam do obejrzenia zdjęć, co było w tych krzakach: śmietnisko i meliny kloszardów.

Jego sąsiedzi zaczęli działać metodą faktów dokonanych: za ogrodzeniem pojawiła się pryzma gruzu. - Ale nie nawieziono go - zastrzegają. -To gruz, który w hałdach leżał od czasów budowy osiedla, my tylko go rozprowadziliśmy.

Radni, którzy przysłuchali się głosom protestujących właścicieli stwierdzili, że projekt nowej strefy chronionego krajobrazu w rejonie ulic Turystycznej, Warszawskiej i Bocianka nie trzyma się kupy i całość odrzucili. Przychylili się do głosu urbanistów by najpierw uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego.

POTRZEBNY KOMPROMIS

Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Artur Hajdorowicz nie kryje, że zależy mu na wypracowaniu kompromisu. - Nie można wszystkiego załatwiać zakazami, to droga do nikąd - mówi. - Z pewnością da się w tym miejscu poprowadzić ścieżkę rowerową by można było przejechać znad Zalewu w stronę Cedzyny, a po obu stronach pozwolić ludziom budować - mówi.

Opracowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta powinno zakończyć się jeszcze w tym roku.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /794011804

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 września 2009, o 20:07

Właściciele upominają się o ziemię pomiędzy kieleckimi osiedlami

Trzy postępowania prowadzi starostwo powiatowe w Pińczowie o zwrot ziemi między osiedlami Bocianek i Słoneczne Wzgórze.

Właścicieli i spadkobiercy gruntów, które przede 30 laty zostały wywłaszczone na wzgórzu Domaniówka upominają się o swoje. Urząd Miasta, nie może jednak być stroną w tej sprawie i wojewoda wskazał starostwo w Pińczowie by rozpatrzyło sprawę.

Niedawno odbyła się wizja w terenie, na której w towarzystwie geodety odtwarzano lokalizację działek. - Postępowanie jest w bardzo wstępnej fazie, teraz właściciele maja doprecyzować o zwrot których części majątku i podstawę tych roszczeń wystąpią – mówi Józef Rusiński kierownik wydziału geodezji starostwa. Zwrot nieruchomości następuje wtedy, gdy nie została ona wykorzystana zgodnie z celem wywłaszczenia lub termin realizacji nie został dotrzymany.

Część ziemi, o której jest mowa w 2003 roku gmina Kielce przekazała spółdzielni mieszkaniowej Bocianek. Leżą na niej m.in. korty tenisowe, w ich pobliżu spółdzielnia zamierzała wybudować kilka bloków. Inne sporne działki znajduj a się na terenie Parku Dygasińskiego, który niedawno zaostał włączony w strefę chronionego krajobrazu.

Kierownik Rusiński ma nadzieję, że decyzję o zwrocie lub nie, uda się podjąć do końca roku co najprawdopodobniej nie zakończy sprawy.

Czy Parkowi Dygasińskiemu grozi zabudowanie, bo taka jest naturalna kolej: ziemie odzyskuje się by ją zabudować? Artur Hajdorowicz dyrektor Biura Planowania Przestrzennego zapewnia, że kiedy zapadną decyzje i pojawi się takie niebezpieczeństwo opracowany i uchwalony zostanie plan zagospodarowania przestrzennego, bo tylko w ten sposób można skutecznie chronić zieleń w mieście. – Na Psich Górkach tworzymy park nieuporządkowany a tutaj mamy do czynienia ze strefą już zagospodarowaną, więc tym bardziej trzeba ją chronić – mówi.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /983443780

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 września 2009, o 19:42

Kieleckie spółdzielnie budują, gdzie mogą

(...)
Obrośnięty trawą prawie dwuhektarowy obszar wzdłuż ulicy Warszawskiej na osiedlu Bocianek już w przyszłym roku zmieni się w plac budowy. Zarząd spółdzielni jest już po rozmowach z Urzędem Miasta w Kielcach, który wkrótce ma przedstawić wizję tego terenu.

- Wtedy także zdecydujemy, jakie chcemy wybudować tam bloki. Raczej na pewno będą one do czwartego piętra z garażami podziemnymi. Chcemy także, aby wkomponowywały się w obraz starych bloków na osiedlu. Planujemy, że na tym terenie powstanie od 300 do 400 mieszkań - mówi Eryk Wilkoński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek.

Zarząd Bocianka przyznaje, że już teraz do spółdzielni wpłynęło ponad 100 podań członków, którzy są chętni do zakupu mieszkania.
(...)

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /503769381

ODPOWIEDZ