Strona 1 z 10

Yu Long Construction - Szajnowicza

: 27 listopada 2007, o 00:33
autor: MAŁY
Miasto zbuduje nowe osiedle
Przy ulicy Szajnowicza powstaną mieszkania komunalne dla 130 kieleckich rodzin.

Trzy bloki, sklepy, parkingi, garaże i plac zabaw w otoczeniu zieleni - tak ma wyglądać nowe osiedle komunalne przy ulicy Szajnowicza w Kielcach.

Osiedle ma powstać na miejskim gruncie w pobliżu skrzyżowania ulic Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego, tuż za istniejącą zabudową. Na około 10 tysiącach metrów kwadratowych powstaną trzy bloki. Na dziedzińcu utworzonym przez budynki zaprojektowano plac zabaw dla dzieci.

W jednym z bloków będzie prześwit z drogą dla karetek pogotowia, straży pożarnej i innych służb miejskich.
- Od strony ulicy Szajnowicza zamiast ekranu dźwiękochłonnego postawimy budynek z lokalami użytkowymi z wejściem od strony ulicy i garażami z wjazdem od osiedla, ukrytymi w skarpie. Ta część osiedla będzie na sprzedaż - informuje Marek Klikowicz, dyrektor Biura Mieszkalnictwa w Urzędzie Miasta w Kielcach
Dodaje, że jeśli miasto zdecyduje się wybudować osiedle, to w przyszłym roku powstanie projekt, a inwestycja będzie mogła się rozpocząć w 2009 roku. Wcześniej trzeba jeszcze uzbroić teren. Na urządzenie całego osiedla wraz z budową podziemnej infrastruktury potrzeba około 20 milionów złotych. Metr kwadratowy mieszkania miałby kosztować około 2,5 tysiąca złotych.

Lokale są jednak potrzebne już w przyszłym roku, aby wprowadzić do nich rodziny mieszkające przy ulicach 1 Maja i Żelaznej. Stare kamienice trzeba wyburzyć, bo grunt jest potrzebny pod budowę przedłużenia ulicy Żelaznej do Zagnańskiej.

- Potrzebujemy około 80 mieszkań. Lokatorzy o mniejszych dochodach wyprowadzimy do lokali socjalnych w budynku przy ulicy Ściegiennego. Wkrótce rozpocznie się jego adaptacja na mieszkania. Dla rodzin o wyższych dochodach wybudujemy blok przy ulicach Podkasztornej i Piekoszowskiej. Projekt jest już gotowy - dodaje dyrektor.
Obrazek

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=764

: 27 listopada 2007, o 08:37
autor: cm
Ja w kwestii formalnej: czy nie jest aby przesadą nazywanie trzech bloków "osiedlem"?

: 27 listopada 2007, o 08:51
autor: Jezpir
A po której stronie Szajnowicza będzie to "osiedle"?

: 27 listopada 2007, o 13:09
autor: ice
Wydaje mi sie ze po prawej, jadac od centrum, nie ma juz miejsca.

: 27 listopada 2007, o 14:35
autor: j'k
ice pisze:Wydaje mi sie ze po prawej, jadac od centrum, nie ma juz miejsca.
mi się wydaje, że po lewej za osiedlem Gwarków

: 27 listopada 2007, o 14:38
autor: Jezpir
Z wizualizacji wygląda jakby główna ulica była po lewej, ale faktycznie po prawej raczej nie ma miejsca - chyba, że za Leclerkiem

: 27 listopada 2007, o 14:56
autor: Autor
Jak dla mnie to bedzie za tym strasznym domem kolo Gwarkowa. Pasaz widoczny na projekcie ma oddzielic osiedle od al. Szajnowicza.

: 27 listopada 2007, o 16:00
autor: ice
j'k pisze:
ice pisze:Wydaje mi sie ze po prawej, jadac od centrum, nie ma juz miejsca.
mi się wydaje, że po lewej za osiedlem Gwarków
Czyli tak jak pisalem, ze miejsce jest tylko za Gwarkowem.

: 27 listopada 2007, o 19:53
autor: Limp
Jadąc od centrum po prawej stronie nie mam miejsca już i za Pasażem Świętokrzyskim też jest wszystko zabudowane. Jest sporo miejsca po lewej stronie od skorzyżowania ul. Kazimierza Wielkiegoi z ul. Szajnowiczka na całej jej długości, aż do Malikowa. Tylko nie mam zbytnio pojęcia czy to są tereny miasta czy prywatne.

: 27 listopada 2007, o 20:10
autor: maark
"Osiedle ma powstać na miejskim gruncie w pobliżu skrzyżowania ulic Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego, tuż za istniejącą zabudową"

Przeciez wyrażnie jest napisane, skrzyżowanie Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego. Jadąc od centrum jest to teren po prawej stronie obok Os. Pod Dalnią.

: 27 listopada 2007, o 20:15
autor: sueno
Te tereny za osiedlem gwarków do ul. Malików należą do miasta. Kiedyś pisali w gazecie (pewnie i na forum by się znalazła o tym wzmianka) że miasto kiedyś je sprzedało, a teraz odkupiło i scaliło z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe.

: 27 listopada 2007, o 21:49
autor: voodoo
maark pisze:"Osiedle ma powstać na miejskim gruncie w pobliżu skrzyżowania ulic Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego, tuż za istniejącą zabudową"
Przeciez wyrażnie jest napisane, skrzyżowanie Szajnowicza i Kazimierza Wielkiego. Jadąc od centrum jest to teren po prawej stronie obok Os. Pod Dalnią.
Nie bardzo, jedyne skrzyżowanie tych dwóch ulic to tam obok tej ruderu po księdzu. Skrzyżowanie, o którym piszesz tj. Szajnowicza z Grunwaldzką (jeśli dobrze zrozumialem). Na mapie zaznaczylem gwarków na czerwono, te 3 bloki powstaną po drugiej stronie Kazimierza Wielkiego, a dzialka o ktorej napisales wyzej jest na pomaranczowo.
Obrazek

: 27 listopada 2007, o 23:49
autor: Limp
Jak pisałem po prawej stonie jadąc od centrum to za tym skrzyżowaniem jest mały plac obok spójdzielni ale tam raczej nie wcisną tych bloków. Więc albo to będzie po lewej stronie albo Voodoo ma rację :D

: 28 listopada 2007, o 10:27
autor: Limp
Właściwie dlaczego ul. Puscha, Kowalczewskiego, Praussów ktoś zalicza do Osiedla pod Dalnią jak widzicie na mapce powyżej. Od początków to osiedle nosi nazwę "Ślichowice" i podczas rozbudowy tego osiedla powstały "Ślichowice II" więc zupłenie tego nie rozumiem. Ul. Szajnowicza-Iwanowa jest tak jaby nieoficjalna granicą pomiędzy Ślichowicami a Osiedlem pod Dalnią czemu ktoś to zaczął zmieniać na mapach?

: 28 listopada 2007, o 21:53
autor: Grzegorz
A co to w ogóle robi w tym dziale? 8)